جستجوي ملك

جستجوي ملك:

1-     براي جستجوي ملكي با مشخصات مورد نظر بر روي گزينه   از منوي  كنار سيستم كليك كنيد.

فرم زير نمايش داده مي­شود:

2-     اطلاعاتي كه مايل به جستجوي ملك با آن شرايط هستيد را وارد نموده و كليد  را انتخاب كنيد يا كليد Enter را انتخاب كنيد.

3-     سيستم در صفحه دوم، املاك فعال داراي شرايط مورد نظر شما در جستجو را نمايش مي­دهد، براي مشاهده ريز اطلاعات ملك روي ملك مورد نظر دوبار كليك كنيد.

4-     در اين صفحه مي­توانيد با راست كليك روي هر ملك يكي از گزينه ­هاي  را نيز انتخاب كنيد، با انتخاب گزينه  امكان ايجاد يك ملك جديد به شما داده مي­شود، در صورتيكه گزينه  را انتخاب كنيد، ملك انتخاب شده حذف مي­شود (در صورتيكه در صدور فاكتور استفاده نشده باشد.) در صورت انتخاب گزينه  فرم تعريف ملك به شما نمايش داده مي­شود و مي­توانيد اطلاعات ملك را ويرايش نماييد:

و در نهايت، با انتخاب گزينه  امكان مشاهده فرم به شما داده مي­شود و امكان تغيير اطلاعات وجود نخواهد داشت:

 

5-     در صورتيكه براي جستجو نيازمند به گزينه­ هاي بيشتري هستيد مي­توانيد در صفحه جستجو گزينه

را انتخاب كنيد. با انتخاب اين گزينه فرم به صورت زير به شما نمايش داده مي­شود:

براي جابه جا شدن از صفحه جستجو به نتيجه جستجو مي­توانيد از كليدهاي جهتي  يا  استفاده كنيد.

با غيرفعال كردن انتخاب گزينه جستجوي پيشرفته نيز صفحه جستجو به حالت اول بر مي­گردد.

 

 

خرید و فروش دشت املاک

 

چگونه مي‌توان یک فاکتور فروش صادر کرد؟

کلید «فاکتور فروش جدید» را از بخش خرید و فروش انتخاب کنید.
طرف حساب خود را انتخاب كنيد.
در صورتی که می خواهید بابت فاکتور به مشاور خود پورسانت پرداخت نمایید می بایست با زدن کلید لیست فروشندگان را باز نموده و نام مشاور خود را با دوبار کلیک انتخاب نمایید.
اقلام فاکتور فروش را در فاکتور ثبت كنيد.
در قلم مورد نظر، ملك خورد را از طريق سلكتور ملك انتخاب نماييد.

 

 

در صورت نیاز می توانید از کلیدهای تعلیق، تخفیف کلی، ابطال و چاپ مجدد در زمان ثبت فاکتور و پس از آن استفاده نمایید.
با زدن کلید «تایید و دریافت» یا «دریافت نقدی»، عملیات صدور فاکتور به پایان می‌رسد.

فاکتور فروش جدید: برای باز کردن فاکتور فروش جدید مي‌توان از روش‌های زير استفاده كرد:

روش اول) از منوی بالای صفحه، کلید «خرید و فروش» را انتخاب کرده و از لیست باز شده، گزینة «فاکتور فروش جدید» را انتخاب كنيد.

روش دوم) کلید «فاکتور فروش جدید» را از پایین صفحه اصلی انتخاب كنيد.

مشتری: برای انتخاب مشتری يا فروشنده و موجر يا مستأجر در فاکتور فروش مي‌توانید از دو روش زير استفاده كنيد:

روش اول) از بخش جست‌وجو (سمت چپ صفحه اصلی) نام فرد موردنظر را جست‌وجو كنيد و با دو بار کلیک بر روی نام موردنظر، آن را در مقابل گزینة «مشتری» در بالای صفحه فاکتور فروش مشاهده كنيد.

روش دوم) کلید مشتریان و تامین‌کنندگان (سمت چپ صفحه اصلی) را انتخاب کنید و در لیست باز شده، فرد موردنظر را یافته و نام وی را با دو بار کلیک، در مقابل گزینة «مشتری» در بالای صفحه فاکتور فروش قرار دهید.

توجه: در صورت عدم انتخاب مشتری در مقابل گزینة «مشتری»، عنوان «مشتری متفرقه» را مشاهده مي‌كنيد.

اقلام فاکتور: عبارتند از خدماتی که به وسیله فاکتور به فروش می‌رسند و برای انتخاب آنها از روش‌های زير مي‌توان استفاده کرد:

روش اول) در بخش جست‌وجو، عنوان خدمت را جست‌وجو کنید و پس از مشاهده آن در لیست نتایج جست‌وجو (نتایج یک جست‌وجو همیشه در پایین بخش جست‌وجو نشان داده می‌شوند) آن را در فاکتور با دو بار کلیک ثبت كنيد.

روش دوم) کلید خدمات (سمت چپ صفحه اصلی) را انتخاب كنيد. در لیست باز شده، خدمت موردنظر را انتخاب كنيد و با دو بار کلیک، آن را در فاکتور ثبت كنيد.

توجه: در صورت ورود اشتباه یک خدمت در مي‌توانید با زدن کلید Delete کیبورد و یا فشردن علامت ضربدر در پایین فاکتور ، مورد را از فاکتور حذف كنيد.

کلید تعلیق: کاربرد کلید تعلیق در زمانی است که شما در حال ثبت فاکتوری هستید و به هرعلت می خواهید که فاکتور را باز نگه داشته و شروع به ثبت اطلاعات یک فاکتور دیگر بنمایید، در این زمان می بایست با زدن کلید تعلیق (Ctrl + H) فاکتور اول را به صورت معلق در آورید و شروع به انجام فعالیت های دیگر خود در سیستم بنمایید، در هر زمان که خواستید شما می توانید با زدن کلید لیست فاکتورهای معلق را باز نموده و پس از انتخاب فاکتوری که می خواهید بازیابی نمایید، کلید Enter را فشار دهید. در این زمان فاکتوری که معلق نموده اید با تمام اطلاعات ثبت شده آن بازیابی می­گردد و شما می توانید ادامه ثبت اطلاعات را بر روی آن انجام دهید.

کلید تخفیف کلی: در زمانی که می­خواهید برای کل یک فاکتور (و نه بر روی یک قلم از فاکتور) تخفیفی را ثبت نمایید می­توانید با زدن کلید تخفیف کلی (F5) فرم تخفیف کلی فاکتور را باز نمایید و در این فرم تعیین نمایید که می­خواهید چند درصد یا چند ریال بر روی فاکتور تخفیف دهید و کلید تأیید را فشار دهید. به این صورت تخفیف مدنظر بر روی اقلام فاکتور سرشکن شده و در کل عدد تخفیف مدنظر شما را به وجود می آورد.

کلید ابطال: در صورتی که براثر اشتباه کاربری فاکتوری را ثبت نمودید و لازم گردید که آن را حذف کنید، می­توانید با باز کردن فاکتور و زدن کلید ابطال فاکتور مورد نظر را باطل نمایید و باید مدنظر داشته باشید که فاکتور باطل شده در فرآیند خرید و فروش اثری نخواهد داشت ولی در سیستم به عنوان فاکتور باطل شده قابل مشاهده خواهد بود.

کلید چاپ مجدد: در صورت نیاز به چاپ مجدد فاکتور پس از صدور آن، می توانید از کلید چاپ مجدد استفاده نمایید.

تأیید و دریافت:

کلید «تایید و دریافت» زمانی کاربرد دارد که شما نخواهید کل یا بخشی از مبلغ فاکتور را به‌صورت نقدی تسویه كنيد.
در بخش تایید و دریافت می توانید پرداخت خود را به صورت نقد، کارتخوان و یا چک انجام دهید. همچنين مي‌توانيد فاكتور مربوطه را از همين جا تقسيط كنيد.
كارتخوان:

· در صورت وجود كارتخوان پيش فرض در سيستم، امكان ويرايش اين گزينه وجود دارد. با ورود مبلغ در اينجا و تاييد آن، دريافت اين مبلغ در كارتخوان پيش فرض انجام مي شود.

· با باز كردن جزئيات كارتخوان، ليست تمام كارتخوانهاي تعريف شده در سيستم مشاهده مي شود و امكان ورود مبلغ در هر كدام از آنها وجود دارد.

· در صورتي كه در دريافت يك فاكتور بيش از يكبار از يك دستگاه كارتخوان استفاده كنيد مي‌توانيد با افزودن سطر به اين ليست، دوباره آن دستگاه را انتخاب نماييد.

چک:

در صورت عدم انتخاب نام مشتري در زمان ثبت اطلاعات فاکتور فروش، کلید جزئیات چک در بخش تایید و دریافت غیرفعال خواهد بود.
در فرم ثبت جزئیات اطلاعات چک شما می توانید چک خود را از «چک­های جدید» یا از «چک­های پرداختی» (چک هایی که قبلا به طرف حساب ها یعنی مشتری یا تأمین کننده پرداخت نموده اید) دریافت نمایید.
توجه: برای مشاهده لیست فاکتورهای فروش در سیستم مي‌توانید در بخش «خرید و فروش» روی گزینة «فاکتور فروش» کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت مشخص شده‌اند، الزامی است.

 

چگونه مي‌توان گزارش مالیات بر ارزش افزوده را از سیستم دریافت كرد؟

کلید «مالیات بر ارزش افزوده جدید» را انتخاب كنيد.
در فرم باز شده (فرم تعریف مالیات بر ارزش افزوده) در بخش تاریخ پایان، تاریخ پایان دوره‌ای را که می‌خواهید برای آن دوره گزارش مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شود، مشخص كنيد.
پس از تعیین دوره گزارش، با انتخاب کلید «نمایش اقلام»، اطلاعاتِ مبلغی مربوط به فعالیت‌های خرید و فروش فروشگاه شما، برایتان نمایش داده مي‌شود.
پس از اطمینان از صحت اعداد نمایش داده شده، شما مي‌توانید با فشردن کلید «ذخیره»، اطلاعات موجود در فرم را در سیستم ذخیره كنيد.
پس از ذخیره كردن، شما مي‌توانید با فشردن کلید «چاپ»، پیش‌نمایش گزارش مالیات بر ارزش افزوده فروشگاه‌تان را برای دوره مشخص شده مشاهده كنيد و سپس با فشردن کلید Print ()، مي‌توانید گزارش را از دستگاه چاپگر دریافت كنيد.

تاریخ: در صورتی که تاکنون گزارش مالیات بر ارزش افزوده را از سیستم دریافت نكرده‌اید، سیستم به‌صورت خودکار تاریخ شروع دوره گزارش را تاریخ استقرار سیستم در نظر می‌گیرد. در صورت دریافت گزارش تاریخ پایان دوره، آخرین گزارش دریافتی به عنوان تاریخ شروع گزارش جدید در نظر گرفته مي‌شود.

دوره گزارش مالیات بر ارزش افزوده: دوره ارايه گزارش مالیات بر ارزش افزوده معمولاً سه‌ماهه بوده و مؤدیان مالیاتی موظفند گزارش مربوط به مالیات بر ارزش افزوده کسب‌وکار (فروشگاه) خود را در پایان هر دوره به سازمان‌های قانونی مربوطه ارائه كنند.

ذخیره: پس از انتخاب کلید «ذخیره» سیستم پیغامی تحت این عنوان می‌دهد: «مالیات بر ارزش افزوده تا تاریخ …. صادر شد. بنابراین امکان تعریف یا تغییر هیچ سندی تا این تاریخ وجود نخواهد داشت» ، این پیغام بیانگر عدم توانایی هرگونه تغییر در اطلاعات ثبت شده در سیستم، پس از ذخیره اطلاعات است، پس لازم است قبل از عملیات ذخیره، نسبت به صحت اطلاعات نمایش داده شده اطمینان حاصل كنيد.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت  مشخص شده‌اند، الزامی است.

ورود اطلاعات پایه سیستم املاک

چگونه یک ملك را در سیستم تعریف کنیم؟

کليد «کالا و خدمات جدید» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در بخش نوع، مي‌توانید «ملك» یا «خدمت» را انتخاب کنید.
کد ملك يا خدمت موردنظر را در بخش «کد» وارد کنید.
نام ملك را در بخش «عنوان» وارد كنيد.
نوع ملك را از ليست ملك­هاي تعريف شده در سيستم انتخاب كنيد.
تعداد طبقات ملك مورد نظر را وارد كنيد.
تعداد واحدهاي يك طبقه را وارد كنيد.
سن بنا را وارد كنيد.
زيربناي ملك را وارد كنيد.
تعداد خواب را مشخص كنيد.
اگر ملك فروخته شده يا اجاره رفته است تيك فعال را برداريد، در غير اينصورت گزينه فعال به صورت پيش فرض انتخاب شده است.
تاريخ ثبت ملك را وارد نماييد، اين تاريخ در جستجوي ملك مورد استفاده قرار مي­گيرد.
نام مالك را وارد نماييد.
تعداد خطوط تلفن ملك را در بخش تلفن وارد كنيد.
آدرس ملك را مشخص نماييد.
منطقه را از ليست مناطق تعريف شده در سيستم انتخاب كنيد.
نوع كاربري ملك شامل: فروش، پيش فروش، رهن-اجاره، معاوضه را تعيين نماييد.
موقعيت ملك شامل: شمالي، شرقي، جنوبي و غربي را مشخص كنيد.
در صورتيكه ملك داراي ساير امكانات شامل: آسانسور، پاركينگ، انباري و بالكن است، در بخش ساير امكانات اين مشخصات را تعيين كنيد.
در صورتيكه كاربري ملك رهن- اجاره است، در بخش قيمت، مبلغ رهن و اجاره را وارد كنيد و در صورتيكه نوع كاربري ملك، فروش، معاوضه، يا پيش فروش است، قيمت هر متر و قيمت كل را وارد كنيد.

 

در صفحه ساير اطلاعات دارا بودن حياط، حياط خلوت، پاسيو، مستخدم، زيرزمين، استخر، سونا، جكوزي و Open بودن آشپزخانه را تعين نماييد.
طبقه ملك را وارد كنيد.
طول بر را وارد كنيد
مساحت زمين را مشخص كنيد.
تراكم را مشخص كنيد.
اصلاحي را وارد نماييد.
نما را از ليست نماهاي تعريف شده در سيستم انتخاب كنيد.
وضعيت سند را تعيين نماييد.
نوع كفپوش ملك را انتخاب كنيد
نوع آشپزخانه را انتخاب كنيد.
سيستم تهويه را انتخاب كنيد.
وضعيت تخليه ملك را مشخص كنيد.
نوع سرويس ملك را تعيين كنيد.
در صورتيكه توضيح خاصي در رابطه با ملك وجود دارد در بخش توضيحات وارد نماييد.

 

كد ملك: كد ملك براي هر ملك منحصر به فرد است و نمي توان آن را به ملك ديگري تخصيص داد.

نوع ملك: نوع ملك مانند: باغ، ويلا و مانند آن در اين فرم وارد مي­شود. فرم نوع ملك از اطلاعات پايه قابل دسترسي است و عنوان در آن اجباري است.

                                                                                      

 

منطقه: منطقه ملك در فرم منطقه كه از اطلاعات پايه قابل دسترسي است، در اين فرم معرفي مي­شود.

                                                                                   

 

نوع نما: عنوان نماي ملك در فرم نما، در اطلاعات پايه تعريف مي­شود.

                                                                                   

 

توجه: علامت نشانه الزامي بودن ورود اطلاعات در فيلدهاست.

چگونه مي‌توان یک طرف حساب (تامین کننده/ مشتری/ فروشنده) را در سیستم ایجاد کرد؟

کلید «طرف حساب جدید» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در فرم باز شده، ابتدا مشخص کنید فرد موردنظر ماهیت حقیقی دارد یا حقوقی؟
در بخش «کد» کدی را که مي‌خواهید به طرف حساب موردنظر بدهید، وارد کنید.
در بخش بعدی مي‌توانید نام و نام خانوادگی فرد موردنظر را وارد کنید.
در بخش «مانده حساب اول دوره» مي‌توانید میزان مانده حساب (بدهکاری یا بستانکاری) فرد موردنظر را وارد کنید.
در بخش «نقش» شما مي‌توانید با زدن تیک، نوع ارتباط فرد موردنظر (تأمین‌کننده، مشتری، فروشنده) با خودتان را مشخص كنيد.
با زدن تیک «طرف حساب فعال است»، شما مي‌توانید فعال یا غیرفعال بودن طرف حساب را مشخص كنيد.
در بخش بعدی شما مي‌توانید کد اقتصادی یا کد ملی فرد موردنظر را وارد کنید.
در بخش «اعتبار مشتري» در صورت تعريف طرف حساب از نوع مشتري مي­توانيد اطلاعات مربوط به اعتبار وي را مشخص نماييد.
در بخش تلفن، شما مي‌توانید با زدن کلید شماره تلفن يا تلفن‌های فرد موردنظر را وارد کنید و با زدن تیک اصلی برای یکی از شماره‌‌های وارد شده، آن را به عنوان شماره اصلی فرد موردنظر انتخاب كنيد.
در تب سایر اطلاعات مي‌توانید اطلاعات شخصی طرف حساب موردنظر (جنسیت، تاریخ تولد و تاریخ ازدواج) را وارد کنید.
همچنين شما مي‌توانید در تب (صفحه) سایر اطلاعات، اطلاعات آدرس و حساب‌های بانکی طرف حساب موردنظر را در سیستم وارد كنيد.
در نهایت با زدن کلید «ذخیره»، شما مي‌توانید اطلاعات وارد شده را در سیستم ذخیره كنيد و فرم را ببندید.
کد: 1. کد یک طرف حساب برای هر طرف حساب منحصربه‌فرد است و نمي‌توان آن را به طرف حساب دیگری اختصاص داد.

2. کاربر اگر بخواهد می تواند بخش کد را در فرم­های مختلف سیستم فروشگاهی سپیدار خالی بگذارد که این بخش توسط سیستم تکمیل گردد.

نام و نام خانوادگی: در صورتی که طرف حساب شما فرد حقوقی (شرکت) باشد، گزینه نام خانوادگی غیرفعال می‌شود.

فعال یا غیرفعال: در صورت غیرفعال بودن یک طرف حساب، شما نمي‌توانید برای فرد موردنظر هیچ نوع فاکتوری صادر كنيد.

کد اقتصادی یا کد ملی: در صورتی که فرد حقیقی باشد، کد اقتصادی و در صورتی که فرد حقوقی باشد، کد ملی برایش غیرفعال است.

اطلاعات شخصی طرف حساب: در صورتی که طرف حساب شما فرد حقوقی (شرکت) باشد، گزینه‌های جنسیت، تاریخ تولد و تاریخ ازدواج غیرفعال مي‌شود.

اعتبار مشتري: – اعتبار مشتري مشخص مي كند كه فرد طرف حساب در صورت داشتن نقش مشتري تا چه ميزان مي­تواند به فروشگاه بدهي داشته باشد.

– با انتخاب گزينه اعتبار مشتري و ورود سقف اعتبار، حداكثر مبلغي كه فرد به عنوان مشتري نزد شما داراي اعتبار است را مشخص مي كنيد. در صورت عدم ورود سقف اعتبار، حداكثري براي اعتبار فرد در نظر گرفته نمي شود.

– همچنين مي توانيد براي هر فرد مشخص كنيد كه در صورت بيشتر شدن حساب بدهيِ وي از ثبت اسناد براي او جلوگيري شود يا به صندوقدار هشداري نمايش داده شود.

– همچنين معتبر بودن چك دريافتي از مشتري در اين بخش مشخص مي شود. در صورت عدم انتخاب اين گزينه، امكان دريافت چك از اين مشتري در سيستم وجود ندارد.

توجه: برای مشاهده لیست طرف حساب‌ها در سیستم مي‌توانید در بخش اطلاعات پایه، بر روی گزینه «طرف حساب» کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت  مشخص شده‌اند، الزامی است.

 

چگونه مي‌توان یک حساب بانکی در سیستم تعریف کرد؟

کلید «بانک» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در صورتی که نام بانک موردنظر شما در لیست باز شده موجود نبود، کلید «جدید» () را که در بالای صفحه قرار دارد انتخاب كنيد.
در فرم تعریف بانک، کدی را که مي‌خواهید به بانک موردنظر اختصاص دهید، وارد كنيد.
در بخش بعدی، نام بانک را وارد كنيد.
سپس با زدن کلید «ذخیره»، اطلاعات موردنظر را در سیستم ذخیره كنيد و فرم را ببندید.
در مرحله بعد، کلید «حساب بانکی جدید» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در فرم باز شده، در بخش بانک گزینه انتخابگر بانک () را انتخاب كنيد.
از لیست باز شده، بانک موردنظر را انتخاب كنيد و کلید تایید را بزنید.
در بخش بعد، نام شعبه‌ای را که در آن حساب بانکی قرار دارد، وارد كنيد.
در بخش بعد، موجودی اولیه حساب بانکی را وارد كنيد.
در بخش بعدی، شما مي‌توانید شمارة کارت متعلق به حساب بانکی موردنظر را ـ در صورت داشتن کارت ـ وارد كنيد.
در بخش بعد، باید شماره حساب را وارد كنيد.
سپس، کد شعبه ‌ای که حساب بانکی در آن قرار دارد، وارد كنيد.
در ادامه، نام شخص صاحبِ حساب را وارد كنيد.
در بخش بعد، تاریخ افتتاحِ حساب را وارد كنيد.
سپس، با زدن یا برداشتن تیک «حساب بانکی فعال است» مي‌توانید حساب بانکی را فعال یا غیرفعال كنيد.
در پايان با زدن کلید «ذخیره»، اطلاعات را ذخیره کنید و فرم را ببندید.
کد: 1. کد یک بانک برای هر بانک منحصربه‌فرد است و نمي‌توان آن را به بانک دیگری اختصاص داد.

2. کاربر اگر بخواهد می تواند بخش کد را در فرم های مختلف سیستم فروشگاهی سپیدار خالی بگذارد که این بخش توسط سیستم تکمیل گردد.

کد شعبه: کد شعبه، شماره‌ای متفاوت از کد بانک است، به‌صورتی که کد بانک را شما به دلخواه خودتان در سیستم وارد می‌كنيد، ولی کد شعبه عددی مشخص است که برای هر شعبه از بانک، یک عدد ثابت است.

فعال یا غیرفعال: در صورت غیرفعال بودن یک حساب بانکی شما نمي‌توانید هیچ‌گونه عملیاتی را برای حساب بانکی موردنظر در سیستم ثبت كنيد.

توجه: برای مشاهده لیست حساب‌های بانکی در سیستم مي‌توانید در بخش اطلاعات پایه، بر روی گزینه «حساب بانکی» کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت  مشخص شده‌اند، الزامی است.

چگونه باید اطلاعات یک دستگاه کارتخوان را در سیستم ثبت كرد؟

کلید «دستگاه کارتخوان جدید» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در فرم باز شده در بخش حساب بانکی، انتخابگر موجود () را باز كنيد.
از لیست باز شده، حساب بانکی ‌ای را که می‌خواهید برای آن دستگاه کارتخوان تعریف كنيد، انتخاب کنید.
در بخش بعد، شماره ترمینال دستگاه کارتخوان را وارد كنيد.
با انتخاب یا عدم انتخاب تیک «ترمینال فعال است»، مي‌توانید دستگاه کارتخوان موردنظر را فعال یا غیرفعال كنيد.
در پايان، با انتخاب کلید «ذخیره»، مي‌توانید اطلاعات وارد شده را ذخیره کنید و فرم را ببندید.
حساب بانکی: برای آشنایی با نحوه تعریف حساب بانکی در سیستم به سرفصل «چگونه مي‌توان یک حساب بانکی در سیستم تعریف کرد؟» مراجعه كنيد.

فعال یا غیرفعال: در صورت غیرفعال بودن یک دستگاه کارتخوان در سیستم، شما نمي‌توانید هیچ‌گونه عملیاتی را برای دستگاه کارتخوان موردنظر ثبت كنيد.

پيش فرض بودن: در صورت انتخاب اين گزينه، دستگاه كارتخوان تعريف شده به عنوان پيش فرض در سيستم در نظر گرفته مي‌شود و با ورود مقدار به بخش كارتخوان در دريافت فاكتور، مبلغ در كارتخوان پيش فرض دريافت مي‌شود. از ميان كارتخوانهاي تعريف شده در سيستم تنها يك كارتخوان مي تواند پيش فرض باشد.

توجه: برای مشاهده لیست دستگاه‌های کارتخوان در سیستم مي‌توانید در بخش اطلاعات پایه، بر روی گزینه دستگاه کارتخوان کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت مشخص شده‌اند، الزامی است.