coloured accounting background design 1151 88 - تعریف دوایر

تعریف دوایر

? تعریف دوایر

? به فروشگاه هایی که در یک محل انواع کالاها را در غرفه های مجزا زیر نظر مدیریت های مستقل به معرض فروش می گذارند، دوایر فروش گویند.

? نمونه ای از دوایر فروش سوپرمارکت ها، فروشگاه های بزرگ و تعاونی های مصرف کارمندان است که در یز یک سقف در قسمت های تفکیک شده، به عرضه انواع کالاها از قبیل اسباب بازی، پوشاک، لوازم ورزشی، لوازم التحریر، لوازم خانگی و… اشتغال دارند.

? هریک از قسمت ها را یک دایره فروش و مجموعه آنها را دوایر می گویند.

? در فروشگاه هایی که به صورت دوایر هستند، هر دایره زیر نظر مدیر یا مسئولی با همکاری تعدادی فروشنمده اداره می شود.

? مشتریانی که از هر دایره خرید کنند، بهای کالای خریداری را که طی فاکتور سه نسخه ای با قید کد یا اسم دایره که توسط فروشنده دایره صادر شده به صندوقدار فروشگاه ارائه می دهد.

? صندوقدار پس از دریافت وجه، نسخ را مههور به مهمر مخصوص دریافت شده، نموده و نسخه اول را برای ارسال به حسابداری برداشته و نسخ دیگر را به مشتریان بر می گرداند تا با تسلیم یک نسخه به فرشنده دایره، کالای خریداری را تحویل گرفته و یک نسخه از فاکتورهای صادره را نیز جهت ارائه به مامور کنترل در خروجی نگه می دارد.

? این نوع فروشگاه ها به دلیل در دسترس قرار دادن چندین نوع کالای متفاوت در یک مکان، باعث صرفه جویی در وقت و هزینه رفت و آمد خریداران می شوند.

? همچنین از نظر صاحبان و مدیران این نوع فروشگا ها اعمال کنترل و نظارت بر دوایر که در یک جا متمرکز شده اند به مراتب ساده تر و کم هزینه تر از فروشگاه هایی است که در سطح شهر پراکنده اند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *