property 08 - خرید و فروش دشت املاک

خرید و فروش دشت املاک

 

چگونه مي‌توان یک فاکتور فروش صادر کرد؟

کلید «فاکتور فروش جدید» را از بخش خرید و فروش انتخاب کنید.
طرف حساب خود را انتخاب كنيد.
در صورتی که می خواهید بابت فاکتور به مشاور خود پورسانت پرداخت نمایید می بایست با زدن کلیدy4 - خرید و فروش دشت املاک لیست فروشندگان را باز نموده و نام مشاور خود را با دوبار کلیک انتخاب نمایید.
اقلام فاکتور فروش را در فاکتور ثبت كنيد.
در قلم مورد نظر، ملك خورد را از طريق سلكتور ملك انتخاب نماييد.

 

11 2 300x177 - خرید و فروش دشت املاک

 

در صورت نیاز می توانید از کلیدهای تعلیق، تخفیف کلی، ابطال و چاپ مجدد در زمان ثبت فاکتور و پس از آن استفاده نمایید.
با زدن کلید «تایید و دریافت» یا «دریافت نقدی»، عملیات صدور فاکتور به پایان می‌رسد.

فاکتور فروش جدید: برای باز کردن فاکتور فروش جدید مي‌توان از روش‌های زير استفاده كرد:

روش اول) از منوی بالای صفحه، کلید «خرید و فروش» را انتخاب کرده و از لیست باز شده، گزینة «فاکتور فروش جدید» را انتخاب كنيد.

روش دوم) کلید «فاکتور فروش جدید» را از پایین صفحه اصلی انتخاب كنيد.

مشتری: برای انتخاب مشتری يا فروشنده و موجر يا مستأجر در فاکتور فروش مي‌توانید از دو روش زير استفاده كنيد:

روش اول) از بخش جست‌وجو (سمت چپ صفحه اصلی) نام فرد موردنظر را جست‌وجو كنيد و با دو بار کلیک بر روی نام موردنظر، آن را در مقابل گزینة «مشتری» در بالای صفحه فاکتور فروش مشاهده كنيد.

روش دوم) کلید مشتریان و تامین‌کنندگان (سمت چپ صفحه اصلی) را انتخاب کنید و در لیست باز شده، فرد موردنظر را یافته و نام وی را با دو بار کلیک، در مقابل گزینة «مشتری» در بالای صفحه فاکتور فروش قرار دهید.

توجه: در صورت عدم انتخاب مشتری در مقابل گزینة «مشتری»، عنوان «مشتری متفرقه» را مشاهده مي‌كنيد.

اقلام فاکتور: عبارتند از خدماتی که به وسیله فاکتور به فروش می‌رسند و برای انتخاب آنها از روش‌های زير مي‌توان استفاده کرد:

روش اول) در بخش جست‌وجو، عنوان خدمت را جست‌وجو کنید و پس از مشاهده آن در لیست نتایج جست‌وجو (نتایج یک جست‌وجو همیشه در پایین بخش جست‌وجو نشان داده می‌شوند) آن را در فاکتور با دو بار کلیک ثبت كنيد.

روش دوم) کلید خدمات (سمت چپ صفحه اصلی) را انتخاب كنيد. در لیست باز شده، خدمت موردنظر را انتخاب كنيد و با دو بار کلیک، آن را در فاکتور ثبت كنيد.

توجه: در صورت ورود اشتباه یک خدمت در مي‌توانید با زدن کلید Delete کیبورد و یا فشردن علامت ضربدر در پایین فاکتور ، مورد را از فاکتور حذف كنيد.

کلید تعلیق: کاربرد کلید تعلیق در زمانی است که شما در حال ثبت فاکتوری هستید و به هرعلت می خواهید که فاکتور را باز نگه داشته و شروع به ثبت اطلاعات یک فاکتور دیگر بنمایید، در این زمان می بایست با زدن کلید تعلیق (Ctrl + H) فاکتور اول را به صورت معلق در آورید و شروع به انجام فعالیت های دیگر خود در سیستم بنمایید، در هر زمان که خواستید شما می توانید با زدن کلید12 2 - خرید و فروش دشت املاک لیست فاکتورهای معلق را باز نموده و پس از انتخاب فاکتوری که می خواهید بازیابی نمایید، کلید Enter را فشار دهید. در این زمان فاکتوری که معلق نموده اید با تمام اطلاعات ثبت شده آن بازیابی می­گردد و شما می توانید ادامه ثبت اطلاعات را بر روی آن انجام دهید.

کلید تخفیف کلی: در زمانی که می­خواهید برای کل یک فاکتور (و نه بر روی یک قلم از فاکتور) تخفیفی را ثبت نمایید می­توانید با زدن کلید تخفیف کلی (F5) فرم تخفیف کلی فاکتور را باز نمایید و در این فرم تعیین نمایید که می­خواهید چند درصد یا چند ریال بر روی فاکتور تخفیف دهید و کلید تأیید را فشار دهید. به این صورت تخفیف مدنظر بر روی اقلام فاکتور سرشکن شده و در کل عدد تخفیف مدنظر شما را به وجود می آورد.

کلید ابطال: در صورتی که براثر اشتباه کاربری فاکتوری را ثبت نمودید و لازم گردید که آن را حذف کنید، می­توانید با باز کردن فاکتور و زدن کلید ابطال فاکتور مورد نظر را باطل نمایید و باید مدنظر داشته باشید که فاکتور باطل شده در فرآیند خرید و فروش اثری نخواهد داشت ولی در سیستم به عنوان فاکتور باطل شده قابل مشاهده خواهد بود.

کلید چاپ مجدد: در صورت نیاز به چاپ مجدد فاکتور پس از صدور آن، می توانید از کلید چاپ مجدد استفاده نمایید.

تأیید و دریافت:

کلید «تایید و دریافت» زمانی کاربرد دارد که شما نخواهید کل یا بخشی از مبلغ فاکتور را به‌صورت نقدی تسویه كنيد.
در بخش تایید و دریافت می توانید پرداخت خود را به صورت نقد، کارتخوان و یا چک انجام دهید. همچنين مي‌توانيد فاكتور مربوطه را از همين جا تقسيط كنيد.
كارتخوان:

· در صورت وجود كارتخوان پيش فرض در سيستم، امكان ويرايش اين گزينه وجود دارد. با ورود مبلغ در اينجا و تاييد آن، دريافت اين مبلغ در كارتخوان پيش فرض انجام مي شود.

· با باز كردن جزئيات كارتخوان، ليست تمام كارتخوانهاي تعريف شده در سيستم مشاهده مي شود و امكان ورود مبلغ در هر كدام از آنها وجود دارد.

· در صورتي كه در دريافت يك فاكتور بيش از يكبار از يك دستگاه كارتخوان استفاده كنيد مي‌توانيد با افزودن سطر به اين ليست، دوباره آن دستگاه را انتخاب نماييد.

چک:

در صورت عدم انتخاب نام مشتري در زمان ثبت اطلاعات فاکتور فروش، کلید جزئیات چک در بخش تایید و دریافت غیرفعال خواهد بود.
در فرم ثبت جزئیات اطلاعات چک شما می توانید چک خود را از «چک­های جدید» یا از «چک­های پرداختی» (چک هایی که قبلا به طرف حساب ها یعنی مشتری یا تأمین کننده پرداخت نموده اید) دریافت نمایید.
توجه: برای مشاهده لیست فاکتورهای فروش در سیستم مي‌توانید در بخش «خرید و فروش» روی گزینة «فاکتور فروش» کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت2017 08 22 11 34 38 - خرید و فروش دشت املاک مشخص شده‌اند، الزامی است.

 

چگونه مي‌توان گزارش مالیات بر ارزش افزوده را از سیستم دریافت كرد؟

کلید «مالیات بر ارزش افزوده جدید» را انتخاب كنيد.
در فرم باز شده (فرم تعریف مالیات بر ارزش افزوده) در بخش تاریخ پایان، تاریخ پایان دوره‌ای را که می‌خواهید برای آن دوره گزارش مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شود، مشخص كنيد.
پس از تعیین دوره گزارش، با انتخاب کلید «نمایش اقلام»، اطلاعاتِ مبلغی مربوط به فعالیت‌های خرید و فروش فروشگاه شما، برایتان نمایش داده مي‌شود.
پس از اطمینان از صحت اعداد نمایش داده شده، شما مي‌توانید با فشردن کلید «ذخیره»، اطلاعات موجود در فرم را در سیستم ذخیره كنيد.
پس از ذخیره كردن، شما مي‌توانید با فشردن کلید «چاپ»، پیش‌نمایش گزارش مالیات بر ارزش افزوده فروشگاه‌تان را برای دوره مشخص شده مشاهده كنيد و سپس با فشردن کلید Print (10 2 - خرید و فروش دشت املاک)، مي‌توانید گزارش را از دستگاه چاپگر دریافت كنيد.

تاریخ: در صورتی که تاکنون گزارش مالیات بر ارزش افزوده را از سیستم دریافت نكرده‌اید، سیستم به‌صورت خودکار تاریخ شروع دوره گزارش را تاریخ استقرار سیستم در نظر می‌گیرد. در صورت دریافت گزارش تاریخ پایان دوره، آخرین گزارش دریافتی به عنوان تاریخ شروع گزارش جدید در نظر گرفته مي‌شود.

دوره گزارش مالیات بر ارزش افزوده: دوره ارايه گزارش مالیات بر ارزش افزوده معمولاً سه‌ماهه بوده و مؤدیان مالیاتی موظفند گزارش مربوط به مالیات بر ارزش افزوده کسب‌وکار (فروشگاه) خود را در پایان هر دوره به سازمان‌های قانونی مربوطه ارائه كنند.

ذخیره: پس از انتخاب کلید «ذخیره» سیستم پیغامی تحت این عنوان می‌دهد: «مالیات بر ارزش افزوده تا تاریخ …. صادر شد. بنابراین امکان تعریف یا تغییر هیچ سندی تا این تاریخ وجود نخواهد داشت» ، این پیغام بیانگر عدم توانایی هرگونه تغییر در اطلاعات ثبت شده در سیستم، پس از ذخیره اطلاعات است، پس لازم است قبل از عملیات ذخیره، نسبت به صحت اطلاعات نمایش داده شده اطمینان حاصل كنيد.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت 2017 08 22 11 34 38 - خرید و فروش دشت املاک مشخص شده‌اند، الزامی است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *