1314 - بستن حسابهاي سود و زياني

بستن حسابهاي سود و زياني

بستن حسابهاي سود وزياني
شرکت‌ها براي بستن حساب‌هاي موقت (حساب‌هاي سود زياني) ، مانده آن ‌را به يک حساب ترازنامه اي منتقل مي کنند. اين عمليات مي‌تواند در يک يا چند مرحله انجام شود و نهايتاً مانده آن به حسابي مانند سود و زيان سال جاري بسته مي شود. عملکرد سيستم در بخش بستن حساب‌هاي موقت بدين صورت است که مانده حساب‌هايي که در قسمت درختواره حساب‌ها ـ گروه نوع آن‌ها سود و زياني مشخص شده ـ نشان داده و مانده اين حساب‌ها را معکوس کرده و درسند بستن حساب‌ها قرار مي‌دهد و درقسمت حساب معين مقصد حساب معيني که مي‌خواهيم حساب‌هاي انتخاب شده به آن بسته شود انتخاب مي‌شود.
پس از ورود به سيستم در منوي سمت راست ، وارد قسمت حسابداري شده و در قسمت عمليات روي گزينه “بستن حسابهاي سود وزياني” كليك كنيد .
z1 - بستن حسابهاي سود و زياني
فرمي كه در اختيار شما قرار مي گيرد شما مي توانيد اطلاعات را وارد نموده و عمليات مربوطه را انجام دهيد .
z2 - بستن حسابهاي سود و زياني
جهت صدور سند بستن حسابهاي سود وزياني ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :
1-در صورتيكه براي كاربر ، حقوق دسترسي بستن حسابهاي سود وزياني تعريف شده باشد ، كاربرمي تواند اقدام به صدور سند بستن حسابهاي سود وزياني نمايد .
2-“تاريخ سند” اجباري است . سيستم به صورت پيش فرض “تاريخ سند” را با تاريخ روز نمايش مي دهد . شما مي توانيد با زدن كليد z3 - بستن حسابهاي سود و زياني تاريخ را خالي نموده و تاريخ را به صورت دستي وارد نماييد و يا با زدن كليد z4 - بستن حسابهاي سود و زياني “تاريخ سند” با تاريخ روز پر خواهد شد .
3-انتخاب “معين مقصد” از سلكتور z5 - بستن حسابهاي سود و زياني اجباري است . در اين قسمت بايد از ليست حسابهاي معين تعريف شده در قسمت “حسابداري/درختواره حسابها” ، يكي را به عنوان حساب معين مقصد انتخاب كنيد .
z6 - بستن حسابهاي سود و زياني
4-در صورتي كه معين مقصد تفصيلي پذير باشد ، انتخاب “تفصيلي مقصد” از سلكتور z7 - بستن حسابهاي سود و زياني اجباري است . در اين قسمت بايد از ليست حسابهاي تفصيلي تعريف شده ، يكي را به عنوان حساب تفصيلي مقصد انتخاب كنيد .
5- وارد نمودن “توضيحات سند” و همچنين در صورتي كه از امكانات زبان دوم در سيستم استفاده ميكنيد ، وارد نمودن “توضيحات سند(2)” اجباري است .
6-در قسمت “حسابهاي قابل انتخاب” ليستي از معين هاي سود وزياني كه داراي مانده مي باشند ، نمايش داده مي شوند .
z8 - بستن حسابهاي سود و زياني
7-شما مي توانيد با زدن كليد “افزودن به فهرست” z9 - بستن حسابهاي سود و زياني ، به صورت تك تك و يا با زدن كليد “افزودن همه” z10 - بستن حسابهاي سود و زياني ، به صورت يكجا معين هاي مربوطه را به همراه تفصيلي ها به قسمت “حسابهاي انتخاب شده” منتقل نماييد .
z11 - بستن حسابهاي سود و زياني
8-شما مي توانيد با زدن كليد “حذف از فهرست” z12 - بستن حسابهاي سود و زياني ، به صورت تك تك و يا با زدن كليد “حذف همه” z13 - بستن حسابهاي سود و زياني ، به صورت يكجا معين هاي مربوطه را به همراه تفصيلي ها از قسمت “حسابهاي انتخاب شده” كه قبلا منتقل گرديده است به قسمت “حسابهاي قابل انتخاب” ، برگردانيد .
9- بعد از وارد نمودن اطلاعات فرم ،شما مي توانيد با زدن كليد z14 - بستن حسابهاي سود و زياني بالاي فرم ،سند بستن حسابهاي سود زياني را صادر نماييد .
10-عمليات بستن حسابهاي سود و زياني مي‌تواند در يک يا چند مرحله انجام شود .
11-براي حذف سند بستن حساب هاي سود وزياني بايد “ليست اسناد حسابداري” را باز نموده و سند را حذف نمود .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *