typing - مشاهده و بازبینی حسابها در پایان سال

مشاهده و بازبینی حسابها در پایان سال

پایان سال مالی ، زمان خوبی برای انجام کارهای مالی است. هر چه زودتر کنترل کارهای مالی‌تان را به دست بگیرید زمان بیشتری برای پیگیری بدهکاری‌ها و برنامه‌ریزی مالیاتی هوشمند خواهید داشت.

نرم‌افزار سپیدار و دشت همکاران سیستم قادر است همه‌ی مسائل مالی‌ سالیانه‌تان را ساماندهی کند و هنگام نزدیک‌شدن به زمان دلهره‌آور پایان سال مالی به شما کمک کند که آسوده‌خاطر باشید. همچنین فهرست مالی‌ای تدوین کنید تا امور مالی ماه‌های بعدی برایتان آسان و سودمند باشند.

با حسابدارتان کار کنید

 

حسابدار یا دفتردارتان امور مالی کسب‌وکارتان را کاملاً درک خواهد کرد؛ بنابراین اکنون زمان آن رسیده کاری که نیاز دارید انجام شود را برایش شرح دهید. حسابدارتان همچنین می‌تواند اطمینان حاصل کند که امور‌تان مطابق مقررات پرداختی پیش می‌رود و شما را از هر تغییری مطلع سازد.

جزئیات را بررسی کنید

 

هم‌اکنون زمان خوبی‌ است برای مطمئن‌شدن از پرداخت حقوق‌ها مطابق اطلاعات کارمندان. همین کار را با اطلاعات مربوط به تأمین‌کنندگان، مشتریان و وام‌دهندگان تکرار کنید. علاوه بر آن این کار برای مواقعی که بدهی‌ها را پیگیری می‌کنید؛ به شما کمک خواهد کرد.

تا می‌توانید از هزینه‌های اضافی صرفه‌نظر کنید

 

همه‌ی هزینه‌های اضافی مانند تعمیرات را فهرست کنید. اگر مقدور است هزینه‌های جاری مانند اجاره، هزینه‌ی آب ‌و برق یا دستمزدها را از قبل پرداخت کنید. اگر قصد خرید تجهیزات یا اموالی را دارید زودتر اقدام کنید تا بتوانید ادعای افت ارزش کنید.

مطالبات سوخت‌شده را حذف کنید

 

نرم‌افزار حسابداری‌تان می‌تواند با ایجاد اظهاریه‌ی نقدینگی‌، شما را نسبت به وضعیت بدهی‌‌تان کاملاً آگاه سازد. اگر بدهی‌هایی وجود دارند که می‌دانید قبل از پایان سال مالیاتی قادر به پرداخت‌شان نیستید می‌توانید آنها را به عنوان مطالبات سوخت‌شده‌ای که مانده‌ حسابشان حذف‌شده، کسر کنید.

در نتیجه مالیات تنظیم می‌شود. مطالبات سوخت‌شده باید تا قبل از پایان سال مالی حذف شوند و مهم است که همه‌ی روش‌های اعاده را قبل از حذف‌شان امتحان کنید.

پاداش‌ها

 

به یاد داشته باشید که پاداش کارمندان مشمول مالیات می‌شود. اگر قصد آن را دارید که پاداش‌ها را در انتهای سال دهید تا وقتی که به کارمندان درباره‌ی پاداش‌شان در آینده اطلاع‌رسانی شود می‌توانید آنها در مالیات امسال بگنجانید.

حذف هرگونه موجودی قدیمی

 

ملزم به آن هستید که فهرستی از موجودی انبارتان به همراه هزینه‌ی تمام‌شده‌ی آنها را با در نظر نگرفتن مالیات محصولات و خدمات تهیه کنید. اجناسِ بلااستفاده یا آسیب‌دیده‌ی موجود در انبارتان که ارزش آنها کمتر از هزینه‌ی تمام‌شده است می‌توانند در تخفیف مالیاتی هزینه‌زا باشند. اجناس منسوج را حذف کنید یا به قیمتی کمتر از ارزش بازار آن را قیمت‌گذاری کنید تا از هزینه‌های مالیاتی‌تان کاسته شود.

 

اهدافتان را مرور کنید

 

نرم‌افزار حسابداری‌تان می‌تواند گزارشی از سود و زیان‌تان را ارائه دهد تا بدانید که کسب‌وکارتان در چه مواقعی به خوبی عمل کرده و کدام‌ بخش‌های آن نیاز به ارتقا و توسعه دارند. تعیین هدف فقط در صورتی مفید است که پیشرفت کاریتان را به صورت منظم بررسی کنید.

باید اهدافتان را به صورت فصلی بررسی کنید تا مطمئن شوید که از مسیر خارج نشدید. اگر در دستیابی به اهدافتان موفق نشدید هم اکنون زمان خوبی برای آن است که ببینید اهدافتان دست‌نیافتنی هستند یا شما به اندازه‌ی کافی برای رسیدن به آنها تلاش نکردید.

حال به نظر شما چرا کسب‌وکارهای کوچک باید از نرم‌افزار حسابداری استفاده کنند؟

 

زمانیکه به پایان سال مالی نزدیک می‌شویم؛ وقت آن می‌رسد که به حسابدارتان جعبه‌ای پر از رسید‌ها و هزینه‌ها را تحویل دهید؛ حال در این شرایط مطمئنید که چیزی را جا نیانداخته‌اید؟

همه‌ی کسب‌وکارهای جدی برای مدیریت ایمن و جامع داده‌هایشان باید از کاغذ بازی‌های حسابداری رها شوند و حساب‌ کتاب‌هایشان را در نرم‌افزار حسابداری کامپیوتری نگه دارند. اگر تا کنون از فواید نرم‌افزار حسابداری بهره نبردید در اینجا ۶ دلیل ذکر می‌کنیم که نظرتان را سریعاً عوض می‌کند:

با فایل‌های ساماندهی‌شده در زمان صرفه‌جویی کنید

 

با کمک نرم افزار حسابداری، همه‌ی اطلاعات مالی‌تان ذخیره می‌شود؛ بنابراین لازم نیست برای پیداکردن یک رسید یا صورتحساب گمشده وقت‌تان را هدر دهید.

واردکردن داده‌ها به کمک نرم‌افزار بسیار کاراتر است. وقتی تراکنش‌های بانکی‌تان را تطبیق می‌دهید ویژگی‌هایی مانند «به‌خاطرسپاری و پردازش» سبب صرفه‌جویی در زمان و پول‌تان می‌شود. ساعاتی که صرف امور حسابداری می‌کنید کاهش می‌یابد و می‌توانید بر کارهای اصلی‌تان تمرکز کنید یا وقت خود را با خانواده سپری کنید.

کاهش خطاهای تطبیق وشفافیت با بانک

 

هنگام تطبیق حساب‌های بانکی‌تان بر روی نرم‌افزار، گزارش‌های مالی دقیق را نگه دارید. گزارش‌های سطح بالای مفیدی مانند سود و زیان را بدون واردکردن و تولیدکردن دستی داده‌ها یا جا انداختن‌شان تولید کنید.

به کمک گزارش‌ها و بودجه‌‌بندی ها عملکرد کسب‌وکارتان را پیگیری کنید

 

با یک کلیک از عملکرد کسب‌وکارتان مطلع شوید. یک نرم‌افزار حسابداری خوب همچنین امکان مقایسه‌ی داده‌های سال قبل‌تان با بودجه‌‌بندی امسال‌تان را فراهم می‌کند. می‌توانید به کمک ایجاد سوابق و بودجه‌بندی‌ها برای آینده برنامه‌ریزی کنید و پیشرفت‌تان را در طول زمان مقایسه کنید.

 

با جریان نقدی پیشرفته پول‌هایتان را پس‌انداز کنید

 

شفافیت صورت‌حساب‌ها و پرداخت‌هایتان علاوه بر آنکه از خطاهایی که منجر به جریمه‌های مالیاتی شود جلوگیری می‌کند، جریان نقدی‌تان را بهبود می‌بخشد.

گزارش‌ دقیق و منسجم ممکن است تخفیفات مالیاتی بیشتری برایتان به ارمغان آورد.

طراحی‌شده توسط متخصصان حسابداری

 

نرم‌افزار حسابداری توسط افرادی طراحی شده است که درک کاملی از حسابداری دارند بنابراین خلاصه کلام اینکه همه‌چیز این نرم‌افزار منطقی است.

اگر قصد انتقال امور مالی‌تان به یک نرم‌افزار حسابداری امن را دارید با سپیدار و دشت همکاران سیستم تماس بگیرید و از ما مشاوره‌های لازم جهت خرید بسته نرم افزاری مورد نیاز خود را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *