مقاله isi

مقاله ISI

ISI چیست؟

ISI مخفف کلمه Institute for Scientific Information یا همان موسسه اطلاعات علمی می باشد که خدمات مربوط به پایگاه داده کتاب ها و مقالات را ارائه می دهد. مؤسسه اطلاعات علمی موسسه‌ای است که با تمرکز بر علم‌ سنجی و انتشارات علمی وابسته به خود، که در سال ۱۹۶۰ توسط یوجین گارفیلد تأسیس شد و اکنون به نام Thomson Scientific فعالیت می نماید، به انتشار معتبر ترین مقالات علمی دنیا می پردازد. ISI امروزه معیاری برای بررسی اعتبار یک مقاله علمی تبدیل شده است. همان طور که وزن را با کیلوگرم اندازه گیری میکنند و کیلوگرم یک واحد سنجش برای وزن شناخته می شود، واحد اندازه گیری و اعتبار سنجی مقالات هم ISI  می باشد که یکی از مهمترین معیارهای سنجش مقاله در سطح جهانی بشمار می رود. یکی دیگر از خدمات موسسه اطلاعات علمی، مربوط به پایگاه‌های داده می باشد که به ارائه ی فهرست کتاب‌ها و مقالات می پردازد. این خدمات بصورت اختصاصی بعنوان نمایه‌ سازی نقل‌ قول‌ها و تحلیل آنها شناخته می شود که از ابتدا پایه گذاری شده است. این خدمات شامل نگهداری داده‌ ها و نقل‌ قول هایی از صدها مقاله ی نشریات دانشگاهی و پژوهشی بوده است که تحت نظر خود موسسه، انتشار یافته است.

به چه مقاله ای ISI می گویند؟

هر مقاله علمی قبل از قرار گرفتن در لیست ISI باید مراحل ارزیابی محتلفی را طی کند. مراحل اولیه آن عبارت است از عنوان مقالات،چکیده و کلمات کلیدی، منابع به زبان انگلیسی باشد، اگر بدنبال مطالعه نمونه مقاله ISI ترجمه شده هستید بر روی دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی کلیک کنید. این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید که ارجاع به رفرنس مقاله ISI شما اگر مقاله ISI دیگری است نباید بیش از 20% از کل رفرنس باشد و هرچه این عدد کمتر باشد امتیاز مقاله ISI شما بیشتر خواهد بود. اما مقاله شما زمانی مقاله ISI میشود که در مجله های ISI چاپ شود برای پیدا کردن لیست مجله های ISI به سایت scientific.thomsonreuters.com مراجعه کنید و از ایندکس شدن آن در ISI آگاهی یابید. دانلود مقاله ی ISI برای بسیاری از دانشجویان و اندیشمندان حوزه های مختلف علمی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اهمیت از آن جهت می باشد که آگاهی از تحولات مختلف علوم جاری در دنیا، برای یافتن فرایند های جدید تحقیقاتی بسیار موثر می باشد.

ضریت تائیر یا Impact Factor چیست؟

یکی از عواملی که هرساله بر اساس ارجاعات و میزان انتشار برای تمامی نشریات علمی توسط ISI محاسبه می گردد ضریت تاثیر یا درجه ی تاثیر می باشد. نتایج گزارشات در قالب JCR منتشر می شود. گفتنی است که این ضرایب و در نتیجه گزاراشات حاصل از آن صرفاً برای نشریه علمی محاسبه می گردد. این محاسبات بر اساس یک دوره سه یا چهارساله صورت می گیرد. بعنوان مثال اگر در سال 94 در مجموع 50 ارجاع به یک نشریه صورت گرفته باشد و نشریه ی مذکور در سال 92 و 93 به ترتیب 37 و 40 مقاله را به چاپ رسانده باشد، ضریب تاثیر برای این مجله ی علمی از تقسیم عدد 50 بر 77 بدست می آید که تقریباً 0.6 می باشد. بدین معنی که بطور میانگین هر مقاله از نشریه ی علمی مذکور به میزان 0.6 مورد استفاده و استناد دیگر مقالات قرار گرفته است. این ضریب یکی از معیار های درجه بندی نشریات علمی بر اساس ISI می باشد. در مجموع اعلام این شاخص های اعتبار سنجی از سوی ISI به دانشجویان و محققین کمک می کند که چگونه مقالات مورد استفاده ی خود را تشخیص دهند و در دانلود مقاله ی ISI با ترجمه ی فارسی و یا زبان های دیگر، چه معیارهایی را در نظر بگیرند. بسیاری از دانشجویان برای کارهای تحقیقاتی خود به بررسی مجله های علمی می پردازند و ضریب تاثیر آن را مورد ارزیابی قرار می دهند و نشریه ای را برای بستر دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی و یا دیگر زبان ها انتخاب می نمایند، که دارای ضریب تاثیر بیشتری باشد. این ضریب نمایانگر مخاطبین آن نشریه ی علمی در بازه های زمانی متفاوت می باشد که درجه ی اعتماد به آن را تعیین می نماید.

چگونه می توان مقاله ISI خود را نوشت؟

خب حالا فرض را بر این میگذاریم که شما قصد نوشتن مقاله isi در زمینه حرفه خود را دارید . سوال اول از کجا باید شروع کرد؟ خب قطعا ابتدا باید برای دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی تلاش کرد ، مقاله ای که از ترجمه ای با کیفیت مناسب برخوردار باشد که بتواند به شما کمک کند تا از آن برای نوشتن مقاله خود بهره ببرید ، شما پس از دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی و آشنا شدن با قالب یک مقاله isi شروع به چیدن  المان های خود در قالب مقاله isi نمونه کرده و نتایج تحقیقات خود را به صورت آکادمیک گرد آورید کنید البته شما همواره میتوانید از مقالات isi انگلیسی اصلی هم کمک بگیرید. شما با توجه به شاخه ی علمی خود و حوزه ای که در آن تحصیل کرده اید می توانید نمونه هایی از مقالات ISI را دانلود نموده و از فرمتی که برای شاخه ی علمی شما استفاده شده است، اطلاع یابید. دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی در حوزه ی تحصیلی خود، باعث می شود که شما با ساز و کار صحیح نگارش مقاله ی ISI آشنا شوید و یافته های علمی خود را آنطور که باید، به معرض دیدگان اندیشمندان و دیگر دانشجویان قرار دهید.

نوشتن صحیح مقاله ISI هنر است.

در حقیقت این هنر شما است که چطونه المان های و پارامتر های موجود در واقعیت تحقیقات خود را در قالب زبانی جهانی بگنجانید ، موفقیت هیچگاه بدون تلاش به دست نمی آید شاید شما مجبور باشید برای فهم و درک اینکه چگونه دانش خود را در قالب مقاله isi عرضه کنید بارها و بارها جمله دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی و یا دانلود مقاله isi و یا چکونه یک مقاله isi بنویسم را سرچ کنید اما در نهایت این خود شما هستید که به درجه ای میرسید که شروع به نوشتن میکندی و دانش شما هیچگاه به کمک شما نخواهد آمد اگر دست بر روی قلم نبرید و نوشتن را شروع نکینید . البته خوشبختانه وب سایت ترجمه شده بانک اطلاعات جامعی از مقالات isi ترجمه شده را داراست و شما میتوانید برای دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی از همین جا آغاز کنید.

شروع نوشتن مقاله ISI

شما در هنگام شروع و  نوشتن مقاله isi خود قطعا به مشکلات زیادی بر خواهید خود که تمامی مشکلات شما با مطالعه مقاله های ترجمه شده isi بر طرف کنید . سایت ترجمه شده این امکان را به شما میدهد تا مقالات ترجمه شده isi را با بهترین کیفیت ترجمه دانلود کرده و از مطالعه آن ها لذت ببرید .گرچه که مهترین نکته دانش شما و سپس نحوه بیان نافذ و جداب و نگارش قوی مقاله تان است که شما باید از پس آن بر بیایید. تحقیقات و مشاهدات عینی یکی از بهترین راه های شروع برای نگارش مقاله ی ISI  می باشد. برای نگارش هر مقاله ای میخواهد جایگاه معتبری پیدا کند، به دو نکته باید توجه داشت. یکی فرم مقاله و دیگری محتوای علمی مقاله می باشد. محتوای علمی مقاله بستگی به سطح علمی شما دارد. اینکه تا چه اندازه در حوزه ی علمی خود پیشرفت نموده اید، قاعدتاً یافته های شما را افزایش می دهد و این افزایش یافته ها محتوای مقاله ی شما را تحت تاثیر خودر قرار می دهد. اما موضوعی که به خارج از حوزه ی شخصی شما بستگی دارد و مساله ای اکتسابی است، مساله ی فرم نگارش مقاله است. مطالب زیادی در این حوزه نوشته شده است که به نگارش هر چه بهتر مقاله ی علمی ISI کمک می کند ولی همانطور که گفته شد یکی از بهترین روش های یافتن فرم نگارش مقالات ISI مشاهده ی عینی این مقالات با ترجمه فارسی است. دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی به شما در چگونگی ارائه ی یافته های علمی خود و ترتیب ارائه ی آنها در قالب یک مقاله ی ISI، کمک می نماید.

حتما از خود خواهید پرسید که دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی و مطالعه آن چقدر میتواند به بالا بردن سطح دانش شما در زمینه نوشتن مقاله isi کمک کند . بسیار ساده است، این مقالات یک بار مسیری که شما قصد حرکت در آن را دارید طی کرده اند و مطالعه آنها به شما بهترین و تاثیرگذار ترین کمک ها را میکند . هر چه بیشتر دانلود مقاله isi با ترجمه فارسی داشته باشید و مطالعه خود را در این زمینه افزون کنید بسیار راحت تر میتونید مقاله خود را بنویسید. امروزه موضوع ترجمه مقالات علمی از موارد بسیار وقت گیر در تحقیقات بحساب می آید. زمانیکه شما وقت خود را برای ترجمه مقاله صرف می کنید، در واقع از یافتن مطالب علمی مربوط به حوزه ی کاری خود باز می مانید. زیرا شما درگیر پروسه ی جدید به نام ترجمه شده اید. این پروسه به اندازه ی خود آنقدر زمان بر هست که تمامی وقت شما را بگیرد و اجازه ی تمرکز بر مطالب علمی را به شما ندهد. از طرفی دیگر شما زمانی که درگیر ترجمه ی مقاله ای که یافته اید هستید، این موضوع را دائماً مدنظر قرار می دهید که آیا ترجمه ای که انجام می دهید درست است یا خیر ! این مساله بسیار مهم است که باعث می شود مدیریت شما در فهم مطالب علمی مقاله ی فوق، پایین بیاید. یکی از دغدغه هایی که بسیاری از دانشجویان در این زمینه دارند این است که می گویند زمانی که در حال خواندن مقاله ای که خود ترجمه کرده ایم، هستیم، جاهایی که فهم آن برای ما مشکل می شود، شک می کنیم که شاید خودمان در ترجمه ی متن مقاله اشتباه کرده ایم. از این رو مجدداً درگیر پروسه ی ترجمه می شویم که وقت بسیاری از ما را هدر می دهد. اما اگر منبعی باشد که بتواند خدمات دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی را ارئه دهد بسیاری از این گونه دغدغه ها را پاسخ خواهد کفت. البته گفتنی است که فقط ارائه ی مقالات ISI با ترجمه فارسی برای اینکه بتوان یک منبع کافی و وافی در این زمینه بود کافی نیست. برای خدمات دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی  لازم است که تمامی حوزه های علمی تحت پوشش قرار گرفته باشد. یعنی اگر دانشجویی برای رشته ی تحصیلی خود به آن مراجعه نمود، بتواند مقاله ISI مد نظر خود به همراه ترجمه فارسی آن را براحتی پیدا کند.

“ترجمه شده” بعنوان یک منبع برای دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی

امروزه یکی از معتبر ترین منابعی که دانشجویان و محققین برای دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی برای کارهای تحقیقاتی خود استفاده می نمایند، سایت “ترجمه شده” می باشد. ترجمه شده به ارائه ی مقالات مختلف ISI در رشته ها ی مختلف علمی به همراه ترجمه فارسی آنها می پردازد و بعنوان تنها سایتی که خدمات دانلود مقاله ISI با ترجمه فارسی را ارائه می دهد، شناخته می شود. همانطور که در مطالب قبلی گفته شد، داشتن مقاله ی ISI به همراه ترجمه فارسی در تسریع فرایند تحقیقاتی مختلف دانشجویان بسیار موثر می باشد و آنها را از پروسه ای زمان بر به نام ترجمه، رهایی می بخشد. ترجمه شده با در اختیار داشتن مترجمین متخصص در هر زمینه ی علمی و مرجعی کامل از مقالات ISI امکان دانلود مقاله ISI  با ترجمه فارسی را با قیمتی بسیار اندک، برای مخاطبین فراهم آورده است. در آدرس های ذیل می توانید دانلود مقاله ISI  با ترجمه فارسی مربوط به رشته های مختلف علمی، دانشگاهی را مشاهده نمائید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *