2017 09 02 18 08 20 - کاربرد الگوی بارکد دو بعدی و تعریف آن

کاربرد الگوی بارکد دو بعدی و تعریف آن

 

الگوی بارکد دو بعدی چه کاربردی دارد و چگونه می توان این الگو را درسیستم ایجاد نمود؟

ü در برخی موارد کالاهای تعریف شده در سیستم دارای بارکد دوبعدی می باشند. منظور از «بارکد دوبعدی» بارکدی است که علاوه بر مشخص نمودن کالا اطلاعاتی نظیر، مقدار/ وزن و توضیحات آن را نیز در اختیار ما قرار می دهد. همچنین گاهی فروشگاه ها برای مشخص کردن بارکد های خود از مقدار ثابتی با عنوان شناسه در آنها استفاده می نمایند.

ü الگوی بارکد دو بعدی به شما کمک می کند تا در زمانی که بارکد یک کالا توسط بارکدخوان، خوانده می شود یا کد کالا به صورت دستی در سیستم جستجو می شود، سیستم فروشگاهی سپیدار بتواند تشخیص بدهد که هرکدام از کاراکترهای موجود در بارکد کالا مربوط به کدام بخش (فیلد) است و آنها را در بخش (فیلد) مربوطه خود قرار دهد. به طور مثال یک بارکد می تواند از یک بخش ثابت و یک بخش متغیر تشکیل شده باشد که مربوط به وزن کالا باشد، درصورت معرفی این الگو به سیستم، در زمانی که بارکد کالای مذکور توسط سیستم خوانده می شود، سیستم به صورت اتوماتیک وزن کالا را در بخش مقدار کالا در فاکتور فروش قرار دهد.

توجه: توجه به این نکته ضروریست که برای استفاده از بارکد دوبعدی باید الگوی آن یا همان «الگوی بارکد دوبعدی» در سیستم ایجاد شده باشد.

برای ایجاد یک الگوی بارکد دو بعدی در سیستم می بایست مراحل ذیل طی گردد:

کليد «تعریف الگوی بارکد دوبعدی» را از بخش اطلاعات پایه انتخاب کنید.
در بخش «کد الگو»، شما درصورت تمایل می توانید کدی را به الگوی مورد نظر اختصاص دهید، در غیر اینصورت سیستم به صورت اتوماتیک کدی را برای این الگو در نظر خواهد گرفت.
در بخش «عنوان الگو»، نامی که می خواهید برای این الگو در نظر گرفته شود را وارد نمایید.
در صورتی که الگوی مورد نظر دارای یک بخش ثابت است این مقدار ثابت را در بخش “شناسه الگو” وارد کنید. در این صورت در مقابل شناسه باید جایگاهی را که شناسه از آن شروع می شود مشخص نمایید.
در سطر بعدی باید یکی از موارد «کد یا بارکد» انتخاب شوند. این انتخاب نمایش دهنده آن است که بارکد دوبعدی در سیستم با استفاده از کدامیک از موارد کد یا بارکد، کالا را شناسایی خواهد کرد.
در صورتی که بارکد دوبعدی شامل مقدار یا وزن کالا نیز می باشد، در قسمت «مقدار/وزن» جایگاه شروع مقدار یا وزن، طول آن و در صورت وجود جداکننده پس از آن مشخص می شود. در اینجابرای ورود طول با انتخاب کلید E3 - کاربرد الگوی بارکد دو بعدی و تعریف آنصفحه ای برای شما باز می شود که می توانید در آن تعیین کنید که وزن/ مقدار کالای مورد نظر شامل چند رقم صحیح و چند رقم اعشار می باشد و اینکه چه جداکننده ای بین بخش صحیح و اعشار قرار می گیرد.
در صورتی که بارکد دوبعدی شامل توضیحات کالا نیز می باشد، در قسمت “توضیحات” جایگاه شروع توضیحات و طول آن مشخص می شود.
در بخش “تست الگو” با ورود یک نمونه از بارکد دوبعدی که دارای الگوی تعریف شده است، تطابق آن با الگو را تست کنید و در صورت عدم تطابق تغییرات لازم را اعمال نمایید.
پس از ورود اطلاعات كليد ذخيره را بزنيد تا الگوی مورد نظر در سیستم ذخیره گردد.
کد یا بارکد: در صورتی که در تعریف یک الگوی بارکد دو بعدی گزینه بارکد برای شناسایی کالا انتخاب شده است، ورود بارکد برای کالایی که الگوی بارکد دو بعدی برای آن در نظر گرفته می شود، اجباری می باشد.

توجه: برای مشاهده لیست الگوی های بارکد دوبعدی موجود در سیستم می‌توانید در بخش اطلاعات پایه، بر روی گزینة «الگوی بارکد دوبعدی» کلیک کنید.

توجه: ورود اطلاعات برای بخش‌هایی که با علامت2017 08 22 11 34 38 - کاربرد الگوی بارکد دو بعدی و تعریف آن مشخص شده‌اند، الزامی است.

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *