صندوق فروشگاهی

کاربرد صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی ابزاری برای مدیریت بهتر فروشگاه‌ها
صندوق فروشگاهی در واقع به رایانه کوچکی گفته می شود که دارای نرم افزار فروشگاهی بوده و به منظور ثبت اطلاعات حساب‌ها و موجودی اجناس، نگهداری هزینه و … در یک فروشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در بعضی از فروشگاه‌ها در کنار صندوق فروشگاهی از یک کشوی پول، بارکد خوان و پرینتر فیش جهت مدیریت بهتر و سریع‌تر کارها استفاده می‌شود. اما کاربرد دقیق صندوق فروشگاهی چیست و چه مزایایی دارد؟

کاربرد صندوق فروشگاهی
صندوق فروشگاهی ، نرم‌افزار و سخت‌افزاری است که برای ثبت مبادلات مالی یک فروشگاه خرده‌فروشی استفاده می‌شود و بهترین ابزار برای صاحب یک فروشگاه است تا حرفه‌ی خود را مدیریت و ارزیابی کند.

درحالی‌که سیستم فروشگاهی می‌تواند به سادگی یک نرم‌ افزار فروشگاهی مانند دشت همکاران سیستم باشد که روی هرکامپیوتر شخصی نصب شود یا یک سیستم کاملاً یکپارچه با قابلیت‌های پوز تلفن‌همراه را در برداشته باشد.

نکته‌‌ی اساسی این است که اطلاعاتی که سیستم پوز برای شما تولید می‌کند، کمک می‌کند تا یک حرفه‌ی پرسود و منفعت را مدیریت کنید.

مزایای استفاده از صندوق فروشگاهی
در زیر برخی ویژگی‌های اساسی آمده است که باید برای استفاده از یک صندوق فروشگاهی باکیفیت جستجو و به آن‌ها توجه کنید.

اطلاعات فروش
صندوق فروشگاهی شما باید قابلیت تولید گزارش‌‌گیری قوی روی نتایج فروش‌تان را داشته باشد. این دستگاه باید به‌صورت ساعتی و روزانه عمل کند و گزارش‌هایی با زمان واقعی ارائه دهد. این سیستم به شما اجازه می‌دهد تا به وقایع درطول روز و سال نگاه کنید. این سیستم همچنین باید براساس روند فروش برای شما پیش‌بینی‌هایی ارائه دهد.

مدیریت موجودی
درخرده‌فروشی، پول نقد به معنای پادشاهی و موجودی شماست. یک صندوق فروشگاهی باکیفیت، ثبت فروش و سفارش‌های تکمیل‌شده را برای شما محاسبه خواهد کرد.

صندوق فروشگاهی شما باید زمانی که به سفارش مجدد نیاز دارید و یا محصولی در فروشگاه به فروش نمی‌رود؛ به شما اطلاع دهد. این سیستم همچنین باید نقص موجودی شما را مشخص کند.

صندوق فروشگاهی چیست؟
رابطه‌ی مشتری و تجربه
دانستن این‌که مشتری شما کیست و چه دوست دارد و ندارد می‌تواند از دردسرهای شما هنگام انتخاب صندوق فروشگاهی بکاهد. ذخیره‌ی اطلاعات مشتریان و سابقه‌ی خرید آن‌ها به شما کمک می‌کند تجربه‌‌ی برخورد با مشتری را شخصی کنید و بعدها از آن به‌عنوان یک امتیاز بسیار مثبت در رابطه‌ی خود با وی به کار گیرید.

زمانی که قصد تبلیغ دارید این اطلاعات به شما امکان می‌دهد مشتریان قطعی خود را بیابید_افرادی که به خرید این محصولی که شما برای آن تبلیغ کرده‌اید، علاقمندند_ این اطلاعات به شما کمک می‌کند از برخی ازاشتباهات درحذر بمانید.

مدیریت کارکنان
به احتمال زیاد یک جزء مهم که هنگام جستجو برای یک صندوق فروشگاهی فراموش می‌شود، مدیریت کارکنان است. آیا شما کارکنان درستی را برای سطوح مختلف فروش انتخاب کرده‌اید؟ برنامه‌ی هفته‌ی آینده‌‌ی شما براساس پیش‌بینی فروش‌تان چیست؟ این برنامه باید ساعت‌های کاری کارکنان و روند فروش را نیزشامل شود.

صندوق فروشگاهی چیست؟

با نگاه به روند فروش، معیار و عملکرد هریک از کارکنان خود را بررسی کنید. آمار اساسی فروش ازجمله درصد فروش در محصولات جانبی می‌تواند به شما کمک کند تا بازدهی هریک ازکارکنان خود را بسنجید. این موضوع را درنظر بگیرید، شما چهار کارمند دارید که ساعت‌های یکسانی کارمی‌کنند؛ اما کدام‌یک برای شما بیشترین درآمد را به ارمغان می‌آورد؟

این اط‌لاعات می‌تواند به شما این واقعیت مهم را بگوید و به شما کمک کند رفتارهای مهارتی فروش را تشویق کنید و به آن‌ها پاداش دهید، همه می‌دانیم که آن‌چه تشویق می‌شود تکرار هم خواهد شد.

برنامه‌های وفاداری
مشتریان، خرده‌فروشانی را انتخاب می‌کنند که مشوق‌هایی را برای وفاداری مشتریان به فروشگاه خود نسبت به سایر فروشگاه‌ها در نظر بگیرند.

شما باید به جای استفاده ازکارت‌های قدیمی اشتراک، قادر به ارائه‌ی چنین مشوق‌ها و برنامه‌هایی برای مشتریان خود باشید. چه بخواهید و چه نخواهید مشتریان شما همواره کارت اشتراک را با خود به همراه دارند اما همیشه از برخی شیوه‌ها برای وفادار کردن مشتریان خود استفاده کنید.

بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد که مشتریان پول بیشتری را درخرده‌فروشی‌هایی خرج می‌کنند که ازبرنامه‌های جذب مشتری و وفادار نمودن آن‌ها به فروشگاه خود استفاده می‌کنند.

کارت‌های هدیه
امروزه، کارت هدیه جز ضروریات درخرده‌ فروشی‌ها به‌شمار می‌رود. صندوق فروشگاهی شما باید قادر باشد این کارت‌ها را به خوبی مدیریت کند.

هرسال اهدای کارت‌های هدیه با هدف افزایش خرید ازسوی مشتریان در مناسبت‌های خاص ادامه دارد و واقعیت این است که بسیاری به بستگان خود می‌گویند کارت هدیه را به یک هدیه واقعی ترجیح می‌دهند.

صندوق فروشگاهی چیست؟

دریافت کارت برای دریافت‌کننده‌ راحت‌تر است و به اهداکننده‌ی کارت نیز اطمینان می‌دهد هدیه‌ای را اهدا کرده است که فرد مقابل به آن نیاز واقعی داشته است.

گزارش‌گیری
یک صندوق فروشگاهی باید در نوع خود قادر به تولید گزارش مشتریان برای شما باشد. هرسیستم مجموعه گزارش‌های از پیش تعریف‌شده خواهد داشت تا از این طریق شما بتوانید حرفه‌ی خود را مدیریت کنید.

اما از آنجا که خرده‌فروشی شما بی‌مانند است، باید نوعی سیستم را انتخاب کنید تا توانایی بررسی تحلیل‌های شما را داشته باشد. سیستمی را جستجو کنید که بدون لزوم دنبال گشتن گزارش‌ها به‌صورت هفتگی به شما گزارش ارائه دهد.

برخی دستگاه‌های فروشگاهی به شما امکان می‌دهد تا زمانی که اتفاقی در فروشگاه در راستای اهداف فروش می‌افتد به شما هشدار دهد. این سیستم به شما این شانس را می‌دهد که با کارکنان خود، دستیابی به هدفی را جشن بگیرید و درعین حال آن‌ها را حسابگر و توانا نگاه دارید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *