businessman entrepreneur working at office desk 3446 678 - ۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

پیش‌بینی آینده حسابداری

مانند سایر صنایع، حسابداری نیز در حال تغییر است و اگر شما به عنوان یک حسابدار در یک شرکت مشغول به کار باشید؛ شاهد حضور پررنگ نیز در حال تغییر است و اگر شما به عنوان یک حسابدار در یک شرکت مشغول به کار باشید؛ شاهد حضور پررنگ تکنولوژی در حرفه‌تان هستید.

صنعت حسابداری جز اولین صنایعی است که تحت تاثیر رشد اطلاعات تکنولوژی پیشرفته قرار گرفته است. با حضور ابزارهای تکنولوژی مانند نرم‌ افزار حسابداری و مالی می‌توان به وضوح مشاهده کرد که چگونه فرآیندهای سخت و پر دردسر حسابداری آسان‌تر از گذشته انجام می‌شود و  از میزان خطاهای انسانی کاسته شده است.

با این حال، بر اساس تحقیقات اخیر، آینده حسابداری درخشان در گرو آن دسته از مشاغلی است که حرفه‌ای هستند. کسانی در این شغل‌ها حضور دارند که همواره در صدد پاسخگویی به سوالاتی همچون سوالات زیر هستند:

آیا شغل‌شان، برای آنها مناسب است؟ آیا این حرفه نیاز به یادگیری مهارت‌های به‌روز دارد؟

"۵

به عنوان یک حسابدار آینده حسابداری تحت تاثیر پنج نکته است که در اینجا به آن می‌پردازیم:

۱) تکنولوژی کار را از شما نمی‌گیرد، اما نیاز است که هر چه سریع‌تر تغییر کنید.

هرچه ماشین‌های یادگیری و هوش مصنوعی با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند، شغل‌های حسابداری اداری در نهایت به پایان عمرشان نزدیک می‌شوند. تکنولوژی مثل یک طوفانی است که به صورت نامحسوس به شغل شما نزدیک می‌شود. با این وجود، اگر به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است عمل کنید؛ جایگاه شغلی شما در معرض خطر قرار نمی‌گیرد.

زمان را از دست ندهید…

شما با یادگیری دانش جدید حسابداری می‌توانید در در حرفه‌ی خود یک متخصص به‎‌نام شوید. زمان را از دست ندهید و از همین امروز با حسابداری مدرن و شیوه‌های جدید حسابداری آشنا شوید.

کارمندان با کسب مهارت‌های خاص به هیچ عنوان جایشان را به کامپیوترها نخواهند داد، شغل‌هایی مانند مشاوران مالی و حسابداری، مدیران مالی، سرپرستان حسابداری و کارشناسان مالی تا ابد پایدار خواهند بود اگر با آخرین تغییرات علمی و تکنولوژی همراه باشند.

در اصول حسابداری ما متوجه شده‌ایم که مهارت‌های تخصصی، استعدادهای مطلوب را برای گسترش بخش‌های حسابداری می‌طلبد. از همین امروز برای پرورش استعدادهای خود در جهت ساخت آینده حسابداری بهتر برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

 ۲) امروز زمان مناسبی برای حسابداری است

شرکت‌های حسابداری در حال گسترش هستند و واحدهای حسابداری بسیاری در حال شکل گیری است.

بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد،  نرخ بیکاری حسابداران در دنیا به ۲٫۲ درصد کاهش یافته است.

در ایران نیز با اینکه اطلاعات دقیقی از میزان نرخ رشد و میزان اشتغال در هر رشته وجود ندارد، ولی نیاز شرکت‌ها به داشتن گزارشات مالی موثق و نظارت نیروهای متخصص حسابداری موجب شده است که بنا بر نظر متخصصان ۹٫۵% از دانشجویان در رشته حسابداری مشغول به تحصیل باشند و نسبت به سایر فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی همچون مدیریت یا مهندسی، وضعیت مناسب‌تری را  در بازار کار سپری کنند.

فرصت را غنیمت بشمارید…

نگرانی عمده صنایع در ۱۰ سال اخیر کمبود عمده حسابداران با کیفیت بوده است. هر کسب و کاری در وهله اول نیاز به استخدام حسابدار برای نظارت بر عملیات حسابداری خود دارد و از آن جایی که محاسبه و تعیین سود به یاری حسابدار انجام و مبنای محاسبات مالیات شرکت‌ها است، مراکز مختلف به شخص آشنا و متخصص در زمینه حسابداری نیاز دارند.

پس بازار کار حسابداری تشنه‌تر از دیروز نیاز به حضور حسابداران با کیفیت در عرصه کار است.

5 نکته‌ در مورد آینده حسابداری

 

۳) تحصیلات با کیفیت ضروری است

اگر شما می‌خواهید در حرفه‌تان متخصص شوید ضروری است که زمان و پولتان را صرف تحصیل کنید و مدارک معتبر حسابداری را از بهترین مراکز علمی دریافت نمایید.

خوشبختانه با وجود برنامه‌های آنلاین و زمانبندی کلاس‌های منعطف، این کار نسبت به گذشته آسان‌تر به نظر می‌رسد و شما می‌توانید علاوه بر اشتغال در کار به تحصیل نیز مشغول باشید. بعضی از شرکت‌ها حتی به شما در پرداخت هزینه آموزشی کمک می‌کنند، این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که موضوع آموزش در بسیاری از شرکت‌ها مهم تلقی می‌شود.

۴) تلاش کنید که منحصر به فرد باشید.

اگر شما می‌خواهید یک متخصص در حرفه خودتان باشید، باید بتوانید ارزش افزوده برای خودتان و در کارتان ایجاد ‌نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم که در صورت امکان از کلاس‌ها یا سمینارهای حسابداری استفاده کنید، وجود یک استاد متخصص به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهید و سرعت رشد را در کارتان بیشتر کنید.

۵) فرصت‌های جدید در شهرهای رو به رشد وجود دارد.

همانطور که اقتصاد جهان تغییر می‌کند، نیاز به کارکنان با کیفیت در شهرهای مختلف دنیا نیز وجود دارد. برای مثال مسئله بهداشت امروزه موجب افزایش مراکز مراقبت بهداشتی در شهرهای مختلف دنیا مانند سن پیترزبورگ و مراکز فن‌آوری نوظهور مانند پروو شده است. همین امر فضای خالی و پرپتانسیل کار را در این مراکز بوجود آورده است.

حال شما اگر یک فرد کلیدی در حرفه‌ی خود باشید، بازارهای جدید همچون مراکز بهداشت جایی برای پیشرفت کاری شما خواهند بود.

۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *