accounting background design 1300 169 - ?منظور از کسر توافقی چیست؟

?منظور از کسر توافقی چیست؟

?منظور از کسر توافقی چیست؟

?مبالغی که طبق قرارداد بین کارگر و کارفرما و یا براساس توافق آنها در زمان تهیه لیست حقوق و دستمزد از حقوق کارگر یا کارمند کسر می شود را کسور توافقی گویند که مهمترین آنها را به صورت زیر می توان نام برد:

اقساط وام مسکن

بدهی به شرکت تعاونی

اقساط وامهای ضروری

مساعده

پیش پرداخت حقوق

? منظور از مساعده مبالغی است که بطور معمول قبل از پایان هر ماه به علت نیاز کارگران به آنان پرداخت می شود و در زمان تهیه لیست حقوق و دستمزد از حقوق آنها کسر می گردد در واقع باید گفت مساعده پرداخت بخشی از حقوق است قبل از پایان ماه کاری است …

?ولیکن پیش پرداخت، پرداخت مبلغی است قبل از اینکه کاری انجام پذیرفته باشد، مثلاً پرداخت وجه در ابتدای ماه به عنوان حقوق ماهیانه کارگر قبل از انجام کار پیش پرداخت محسوب می گردد.

درهرحال در زمان تهیه لیست حقوق و دستمزد مبالغ پیش پرداخت و یا مساعده به عنوان کسورات از حقوق و دستمزد کسر می گردند و در نهایت جمع کسورات از حقوق و دستمزد ناخالص کسر و مبلغ خالص پرداختنی به هر فرد مشخص می شود.

1 پاسخ دادن
  1. هشام میرزازاده
    هشام میرزازاده می گوید:

    سلام علیکم ِِ وقتی فیش حقوقی میگیریم 5 گزینه مثل مالیات بیمه ارزش افزدوه ووو .اما چیز عجیب دزدی در روز روشن از این همه کارمندان کارگران وهمه حقوق بگیران مستمری بگیران کمیته امداد بهزیستی وو.. چیزی بنام. سابنا میگویند مخفف چند کلمه است یعنی قراره حقوق بگیری یا کنترل حقوق شما یا خودتان مردم عزیز واژه سابنا را بزنید و خزعبلات را تحویل بگیرید این خیلی پول میشه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *