بهترین روش مدیریت سفارشات خارجی

سیستم سفارشات خارجی سپیدار یکی از محصولات پرکاربرد مجموعه سپیدار سیستم است. هدف از تولید این نرم افزار رفع نیاز شرکت های فعال در حوزه بازرگانی خارجی و واردات می باشد. با خرید نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار می توان از قابلیت های آن همچون برآورد هزینه باربری و گمرک، تخمین قیمت تمام شده نهایی کالاها، بررسی هزینه های پروفرم های تحویل گرفته شده و هزینه بازرسی استفاده کرد. در این مطلب بیشتر با این محصول آشنا می شویم.

معرفی سیستم سفارشات خارجی سپیدار

در سیستم سفارشات خارجی سپیدار اطلاعات دقیق و کاملی در مورد تامین کنندگان و فروشندگان قطعات و کالاهای خارجی تهیه و نگهداری می شود؛ از این رو برنامه ریزی و پیگیری خریدهای انجام شده به صورت دقیقی صورت می گیرد. مدیران با خرید این محصول از سپید حساب ویرا می توانند کارایی و بازدهی بیشتری را در حوزه فعالیت خود داشته باشند؛ زیرا این نرم افزار کاربری ساده و آسانی دارد و بهترین روش مدیریت سفارشات خارجی است.

مهم ترین هدف از طراحی این سیستم مدیریت، کنترل و برنامه ریزی انواع خریدهای خارجی است؛ همچنین محصول بسیار کارآمدی برای جلوگیری از راکدمان سرمایه در گردش و کنترل انبار بوده و مانع از به وجود آمدن هزینه های سربار انبار کالاها می شود.

مدیریت سفارشات خارجی

مزایای خرید نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار

خرید نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار برای تجار دارای کارت بازرگانی و شرکت های بازرگانی صادرکننده و واردکننده کالاهای مختلف از کشورهای خارجی می تواند مزایای بسیاری به دنبال داشته باشد. مهم ترین این مزایا شامل امکان استفاده راحت و ساده از نرم افزار و افزایش کارایی برای مدیریت سفارشات خارجی است. سیستم سفارشات خارجی سپیدار قابلیت یکپارچه شدن با سایر سیستم‌ های مرتبط در فرآیند حسابداری این مجموعه را دارد؛ بنابراین کارفرمایانی که این سیستم را خریداری می ‌کنند می توانند علاوه بر خرید محصول مورد نظر، نرم‌افزارهای حسابداری و انبار را نیز از سپیدار حساب ویرا تهیه نمایند.

امکانات سیستم سفارشات خارجی سپیدار

سیستم سفارشات خارجی سپیدار می تواند امکانات و قابلیت های بی شماری را برای استفاده کنندگان ارائه دهد و باعث راحت‌تر شدن مدیریت سفارشات و خرید کالاهای خارجی شود. با خرید نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار از سپید حساب ویرا می توان تمام فرآیندها مربوط به واردات را از ثبت پیش فاکتور خرید گرفته تا محاسبه بهای تمام شده واردات را به صورت خودکار انجام داد.

  • امکان ثبت پروفرما یا پیش فاکتور به صورت مجزا و با جزئیات پروفرمای دریافتی برای هر کالا در سیستم
  • ثبت کارمزد سفارش بازرگانی با استفاده از فرم ثبت سفارش بازرگانی در نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار
  • محاسبه بهای تمام شده واردات کالاها با انتخاب فاکتور خرید واردات و با استفاده از فرم مربوطه در ماژول سفارشات
  • امکان انجام محاسبات بهای تمام شده واردات کالاها قبل از رسید انبار یا بعد از رسید انبار
  • امکان ثبت سفارش خرید در سیستم و تایید پروفرماهای دریافتی از تامین کننده خارجی
  • ثبت اظهارنامه گمرکیبا استفاده از فرم ترخیص سیستم و ارسال آن به سیستم حسابداری سپیدار برای هزینه های گمرکی هر کالا به همراه ارزش افزوده
  • امکان ثبت چند بارنامه‌ یا یک سفارش با استفاده از فرم بارنامه نرم افزار مدیریت سفارشات خارجی
  • ثبت تمام اقلام سفارش گذاری شده با استفاده از فرم فاکتور خرید وارداتی به تفکیک هر کالا بر اساس ارز خارجی
  • ثبت بیمه نامه با استفاده از فرم بیمه نامه در سیستم و ارسال آن به سیستم حسابداری برای هزینه‌های بیمه سند.
  • ثبت هزینه بازرسی و سایر هزینه هابر اساس سر فصل مدنظر در فرم فاکتور خرید خدمات در سیستم

جمع بندی

سیستم سفارشات خارجی سپیدار کمک زیادی به کسب و کارها می کند؛ به طوری که روند واردات را به صورت مکانیزه انجام می دهد و به مدیران شرکت های بازرگانی در کنترل روی پارامترهای موجود کمک زیادی می کند. با خرید نرم افزار سفارشات خارجی سپیدار از مجموعه سپید حساب ویرا می توان از مزایای بسیار این سیستم همچون محاسبه بهای تمام شده کالاهای وارداتی و ثبت هزینه‌های واردات در فرم های مخصوص به تفکیک مراحل واردات کالاها بهره‌مند شد.