175 - تتظيمات مرخصي

تتظيمات مرخصي

تتظيمات مرخصي
پس از ورود به تنظيمات حقوق و دستمزد ، روي صفحه “مرخصي” كليك كنيد و در پنجره‌اي كه در اختيار شما قرار ميگيرد ، اطلاعات مورد نياز را وارد كنيد.
morkhasi - تتظيمات مرخصي
جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :
1- “سقف مرخصي ماهانه” حداكثر ميزان مرخصي است كه به فرد به ازاي يك ماه تعلق ميگيرد . با فرض اينكه هر ماه 2.5 روز مرخصي به فرد تعلق بگيرد و هر روز 7 ساعت و 20 دقيقه باشد ، سقف مرخصي ماهانه 02:03:40 (دو روز و سه ساعت و جهل دقيقه) خواهد بود .
2- “ميزان انتقال مرخصي به سال بعد” حداكثر ميزان مانده مرخصي است كه از يك سال به سال بعد منتقل ميشود . طبق عرف معمول اين مقدار 9 روز است .
3- “حساب معين هزينه مرخصي” حساب معيني است كه هنگام صدور سند حسابداري حقوق ، مبلغ هزينه مرخصي در بدهكار اين حساب درج ميشود .
4- “حساب معين ذخيره مرخصي” حساب معيني است كه هنگام صدور سند حسابداري حقوق ، مبلغ ذخيره مرخصي در بستانكار اين حساب درج ميشود .
5- اگر مرخصي كه هر ماه به افراد تعلق ميگيرد بايد به نسبت كاركرد افراد در آن ماه محاسبه شود شما بايد در قسمت “كاركرد موثر در محاسبه مانده مرخصي” از بين عوامل تعريف شده در سيستم كه طبقه آنها كاركرد است ، عوامل موثر در مرخصي و ضريب تاثير آنها را مشخص كنيد . مثلا در محاسبه مانده مرخصي ، كاركرد عادي با ضريب 1 ، غيبت با ضريب 1- تاثير دارد يعني مرخصي كه هر ماه به فرد تعلق ميگيرد برابر است با :
morkhasi22 - تتظيمات مرخصي
6- اگر مرخصي كه هر ماه به افراد تعلق ميگيرد به نسبت كاركرد افراد در آن ماه نيست ، اين قسمت را خالي بگذاريد . در اينصورت هر ماه كل سقف مرخصي بدون توجه به كاركرد به فرد تعلق ميگيرد .
7- “عوامل موثر در مبناي بازخريد و ذخيره مرخصي” از بين عوامل مزايا از نوع قراردادي-ثابت تعريف شده در سيستم ، عوامل موثر در مبناي مرخصي را مشخص كنيد . مثلا در مبناي محاسبه بازخريد و ذخيره مرخصي ، حقوق پايه و حق سرپرستي تاثير دارند ولي حق اولاد تاثيري ندارد.
8- پس از ورود اطلاعات كليد ذخيره r2 1 - تتظيمات مرخصي يا Ctrl+S را بزنيد . پس از ذخيره اطلاعات ، در سمت راست نوار پايين فرم پيغام r3 1 - تتظيمات مرخصي نمايش داده ميشود .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *