فهرست مطالب

طبق آمارهای اداره ی کار، پیش بینی می شود که در سال ۲۰۲۶ نیاز به حسابداران در سازمان های کوچک تا بزرگ، ده درصد افزایش پیدا خواهد کرد و از افزایش نسبی تمام شغل‎ها سریع تر خواهد بود. وجود برنامه های داخلی برای افزایش مهارت حسابداران، ضروری است.

در این محیط، بکارگیری استراتژی های جذب و نگهداری حائز اهمیت است؛ اما تنها می تواند شما را از اصل مسئله دورتر کند. برای بدست آوردن استعدادی که شما می خواهید؛ باید در حال حاضر و در آینده خودتان آن را بسازید و به مجموعه ‎تان مهارت بیاموزید. در این مطلب چگونگی این مهارت آموزی را توضیح خواهیم داد.

آموزش دیگران با کمک گرفتن از افراد

اشتباهی که معمولاً در اکثر سازمان ها رخ می دهد؛ این است که می خواهند همه به یک اندازه برنامه ها را یاد بگیرند. در صورتی که هرکس یک دستورالعمل را یاد خواهد گرفت.اما این طرز فکر، وقت و منابع آموزش مهارت ها به افراد را هدر می دهد. برخی از آنها در این زمینه متخصص شده اند؛ درحالیکه برخی دیگر که واقعاً به آن نیاز دارند را مورد بی توجهی قرار می دهند.

درعوض شما باید افراد دیگر را با کمک افراد متخصص آموزش دهید. برای شروع ارزیابی مهارت ها، لازم است تا آن چیزی که قرار است آموزش داده شود و بهبود یابد، مشخص شود. سپس شما می توانید ضعف‎های موجود را رفع کنید و اینکار برایتان کارآمدتر خواهد بود.

فرهنگ مربی گری را رواج دهید

اکثر سازمان ها یک برنامه ی رسمی برای مربی گری دارند که هدفش ایجاد روابط دو طرف سود در بلند مدت است. اما مجموعه های حسابداری باید سعی کنند که فرهنگ مربی گری را رواج دهند. در مجموعه هایی که از چنین فرهنگ بالایی برخوردارند؛ موارد زیادی در مورد شغل، یاد گرفته می شود و حتی بین مدیران و گزارشات مالی شان هم در همان لحظه تبادل دانش اتفاق می افتد.

مدیران خود را به عنوان مربی، راهنما و پشتیبان می بینند در صورتی که باید پیروزی ها و شکست های مقطعی یا سالانه را در نظر داشته باشند. این نوع مدیریت دست به کمر، مجموعه را از پیشرفت سریع باز می دارد و به کارمندان چگونگی برخورد با ابعاد مختلف شغلی را یاد نمی دهد.

فرصت های یادگیری کوچک ایجاد کنید

روزهای یادگیری تمام وقت به کارمندان، مقدار ارزشمندی از اطلاعات را در شرکت به جریان می اندازد؛ اما اغلب بخش کوچکی از آن اطلاعات برای مدت طولانی ای حفظ می شود. آنها تلاش دارند که مجموعه های شلوغ و پرکار را مدیریت کنند. درعوض به دنبال راه هایی برای یادگیری مسائل کم حجم هستند.

شما ممکن است یک کارگاه دو ساعته ماهانه یا دوهفته ای داشته باشید و یا جلسات ناهار و آموزش برگزار کنید تا مهارت های گوناگونی را آموزش دهید. با این کار کارمندان تشویق می شوند که حسب به مورد در جلسات چیزی یاد بگیرند و خودشان را تقویت کنند.

یادگیری های آنلاین داخلی داشته باشید

تکنولوژی این اجازه را به کارمندان  می دهد که به یادگیری آنلاین دسترسی داشته باشند و با سرعت دلخواه و طبق برنامه کاری خودشان چیزی یاد بگیرند. اگرچه، بعضی از برنامه های آموزشی آنلاین، نسبت به دیگر برنامه ها کارآمدترند اما از آموزش هایی که کمتر از آموزش های پرینت شده جواب می دهند؛ دور بمانید. کارمندان مایل نیستند که فقط اسلایدهای خواندنی را بخوانند؛ آنها به دنبال آموزش از طریق همکاری دو جانبه هستند و این به آنها کمک می کند که اطلاعات را بهتر به خاطر بیاورند.

شاگردان، مدرس خواهند شد

برای کارمندان شانس تدریس آنچه آموخته اند را بوجود آوردید. تحقیقات نشان می دهند که توضیح یک درس به دیگری بهترین راه یادگیری است. به عنوان یک امتیاز به کارمندان اجازه دهید که نقش یک مدرس را ایفا کنند و مسائل را آنطور که می دانند به دیگران توضیح دهند و با همکاری هم مسائل را یاد بگیرند به جای اینکه از شخص دیگری چیزی یاد بگیرند.

مهارت آموزی کارکنان وقت گیر و هزینه بر است اما هزینه ی جایگزین کردن یک کارمند ارزشمند بیشتر از سرمایه شما است. مجموعه ی حسابداری شما به افراد مناسبی احتیاج دارد تا بتواند رو به جلو پیش برود. در جهت پیشرفت کار به آنها کمک کنید و عملکردشان را بالا ببرید. این کار باعث حصول اطمینان در برنامه ی توسعه دهنده ی شما می شود و رضایت کارمندان را در پی دارد.

مهارت های حسابداری تان را ارتقا دهید

آموزش نرم افزار حسابداری

کار با نرم افزار حسابداری یکی از آموزش هایی است که هر حسابداری امروزه به آن نیاز دارد…

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
question