سپید_حساب_ویرا

بهایابی کار

بهایابی کار

فهرست مطالب

بهایابی کار، یا تخصیص بهای کار، یکی از مهم ترین ابزارهای گزارشگری مالی است که متاسفانه برخی از شرکت ها از آن استفاده نمی کنند.

هنگامی که شما گزارش بهایابی کار را ارائه می دهید، متوجه سودآوری مشتریان، پروژه ها، کارمندان و خدمات می شوید. این میزان درک از وضعیت کارتان، این توانایی را به شما می دهد تا عملیات فعلی خود را پیگیری کنید، فرصت های رشد را شناسایی و سودآوری خود را افزایش دهید.

در ادامه سه دلیل عمده بهایابی کار را با هم مرور خواهیم کرد:

۱) وقت طلاست

در طول سال ها، این جمله بارها و بارها در دنیای کسب وکار شنیده شده است.آیا واقعا وقت طلاست؟

هر یک ساعت که کارمند به مشتری اختصاص می دهد باید مورد محاسبه قرار گیرد و بهای آن پرداخت شود. بررسی حساب درآمد تخصیصی به نیروی کار، نشان می دهد که آیا زمانی که شما صرف کار و کارمندانتان می کنید، جبران شده است یا خیر.

شاید یک مشتری درصد زیادی از زمان کارکنان شما را می گیرد، اما وجهی که پرداخت می کند، متناسب با زمان مصرفی کارتان نیست. این اطلاعات به تنهایی برای شما کافی است تا تصمیم بگیرید که یک مشتری را نگه دارید یا خیر.

بهایابی کار

 

همچنین گاهی یک کارمند یک کار را آنگونه که زمان برای آن پیش بینی شده، پیش نمی برد و یا به دلایلی با تاخیر، کاری را تحویل می دهد. بنابراین با بهایابی کار شما می توانید زمان سنجی کنید و بهره وری کارتان را افزایش دهید.

۲) خدمات نوعی محصول است

همانطور که می دانیم برخلاف کسب وکارهایی که محصول محور هستند و با ارائه یک محصول و یا سبدی از محصولات رشد می کنند؛ یک کسب وکار خدماتی، محصول فیزیکی و قابل رویتی ندارد.  در عوض، محصول اصلی کسب وکار خدماتی، کارمندان هستند. این بدان معنی است که بزرگ ترین هزینه یک سازمان خدماتی نیروی کار آن است.

اگر با مدل کسب وکار مبتنی بر محصول پیش می روید، می توانید پیگیری کنید که کدام محصول، بهتر از دیگری فروش می کند. شما همچنین می توانید حاشیه سود را تجزیه وتحلیل کنید تا ببینید که آیا مقدار سرمایه گذاری شده برای ارائه محصول، بازدهی مناسبی برای بازگشت سرمایه دارد یا خیر.

مسیر پیگیری پیشرفت در کسب وکار خدماتی، بهایابی کار است. با مقایسه بهای نیروی کار، شما می توانید متوجه شوید که چگونه کسب وکار خود را در جهت افزایش سودآوری، بهینه سازی کنید.

آیا خدمتی خاصی وجود دارد که فقط تعداد کمی از مشتریان از آن استفاده می کنند؟ آیا خدمتی ارائه می کنید که اکثر وقت کارکنان شما را می گیرد؟ زمان آن رسیده است که قیمت چنین خدماتی را افزایش دهید. شما این عوامل را شناسایی نخواهید کرد مگر اینکه بهایابی کار را شروع کنید!

بهایابی کار

۳) فرصت های رشد شرکت

با تجزیه وتحلیل حاشیه سود ناخالص خدمات و بررسی اینکه قیمت نیاز به تعدیل دارد یا خیر، می توانید از این داده ها به عنوان راهی برای گسترش یا تثبیت کسب وکار خود استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که زمان لازم برای ارائه یک خدمت بیش از توان کارکنان فعلی شماست، می توانید از آن به عنوان یک فرصت برای اضافه کردن اعضای بیشتری به گروه خدماتی خود استفاده کنید. استخدام کارمندان بیشتر می تواند حجم کار کارکنان موجود را کاهش دهد و مشتریان جدیدی را به کسب وکارتان وارد کند.

به صفحه فرصت های شغلی سپیدار سیستم نگاهی بیندازید.

داده ها همچنین می توانند نشان دهند که کدامیک از کارمندانتان عملکرد قوی و یا ضعیفی دارند. آیا شما از حقوقی که ماهانه به آن ها پرداخت می کنید، بازده درآمدی مناسبی دریافت می کنید؟ اگر نه، ممکن است زمان تجدیدنظر در ساختار و یا اخراج یک کارمند رسیده باشد!

تنها در شرایطی بهایابی کار مؤثر است، که همه عوامل در کنار هم برای رسیدن به هدف قرار گیرند و چیزی از قلم نیافتد.

درحالی که بسیاری از شرکت های تجاری با رعایت «استانداردها» در سیستم مدیریت پروژه خود برای ارزیابی سودآوری استفاده می کنند، بهترین شرکت ها از نرم افزار حسابداری جهت ردیابی تمام هزینه های کاری از شروع تا پایان ارائه خدمات استفاده می کنند تا بازدهی حقیقی آن را در سود ناخالص متوجه شوند.

بهایابی کار فراتر از ردیابی زمان صرف شده و حقوق دریافت شده (بیمه درمانی، زمان سفر و حتی هزینه های مربوط به استخدام و آموزش) افراد شما است.

پس از استقرار یک نرم افزار مالی و حسابداری، شما می توانید تخصیص هزینه های کار را تسریع بخشید و همچنین سودآوری را با مشتری، شغل، خدمات، خط تولید یا هر چیز دیگر که در ساختار سازمانی وجود دارد، پیگیری کنید. این کار به شما این اجازه را می دهد که بر هزینه هایی که در کسب وکار انجام می شود، نظارت و مدیریت صحیحی داشته باشند.

شما با گزارش های بهایابی کار موردنظر خود، می توانید تصمیم های مبتنی بر داده اتخاذ کنید و به بزرگ ترین سؤالات کسب وکار خود پاسخ دهید.

 • آیا کار ما در راستای بودجه بندی پیش می رود؟
 • مشتریان سودآور چه کسانی هستند؟
 • آیا ما ناکارآمدی عملیاتی داریم؟
 • قیمت داده شده به کدام مشتریان را بازنگری کنیم؟ یا کدام مشتریان را رها کنیم؟
 • چه افراد، کارمندان، تیم ها و بخش هایی بهره وری بیشتری دارند؟
 • زمان مناسب برای استخدام کارمندان بیشتر چه موقع است؟
 • آیا ما  از هدف کسب وکار دور شده ایم؟

نرم افزار حسابداری سپیدار به مدیران و حسابداران کسب وکارها کمک می کند تا بهایابی دقیق کار را با یکپارچه سازی حسابداری، ردیابی زمان و سیستم های مدیریت هزینه انجام دهند. نرم افزار حسابداری سپیدار ردیابی زمان صرف شده برای هر کار، مشتری، محصول یا خدمت را برای کارکنان شما تسهیل کرده و  و این امکان را فراهم نموده که این اطلاعات به صورت خودکار در سیستم حسابداری شما ذخیره شوند.

هنگامی که این اطلاعات را در سیستم حسابداری خود دارید، از آن برای صدور صورت حساب، تعیین حقوق و دستمزد و تخصیص خودکار بهای کار بر مبنای جدول زمانی و هزینه های مستقیم می توانید استفاده کنید.

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

 •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
 • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
 • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
 • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ