سپید_حساب_ویرا

۱۰ راهکار برای ایجاد انگیزه

راهکار برای ایجاد انگیزه

فهرست مطالب

شاید متد های روانشناسی زیادی برای ایجاد انگیزه وجود داشته باشد، اما این بار قصد داریم از راه های بسیار ساده ای برای شما بگوییم که می توانند به سادگی انگیز از دست رفته را به شما بازگردانند.

کمی استراحت کنید – شما لیاقت اش را دارید

تنها راه برای انجام کارها به شیوه دلخواه و بهره وری مناسب، اختصاص دادن زمان برای استراحت است. زمانی که متوجه می شوید دیگر وقتی برای استراحت باقی نمانده است، دقیقا همان زمانی است که بیشترین نیاز را به استراحت دارید. پس بهتر است مسافرتی که ماه ها است از رفتن به آن صرف نظر می کنید، هم اکنون آغاز شود. بعد از گذراندن تعطیلات مناسب، بار دیگر به کار خود برگردید تا انرژی تازه ای را تجربه کنید.

فعالیت های خود را به همه نگویید

آیا قصد دارید رژیم غذایی جدیدی را آغاز کنید، آیا قصد دارید کسب و کار جدید خود را گسترش بدهید؟ بسیار خوب؛ اما بهتر است خبر این فعالیت ها را نزد خود حفظ کنید.

درواقع اعلام کارهایی که قصد دارید انجام دهید، می تواند نتایج بسیار بدی داشته باشد. بهتر است قبل از اینکه کاری را انجام بدهید یا حداقل از نتیجه دادن آن اطمینان پیدا کنید، موضوع را با هرکسی درمیان نگذارید. معمولا مطرح کردن موضوع با افراد و دریافت بازخوردهای مثبت، این فکر کاذب را در ذهن شما ایجاد می کند که «به هدف خود دست پیدا کرده اید.» درصورتی که این گونه نیست. پس اهداف و فعالیت ها را پیش خودتان نگه دارید و هنگامی که به خروجی مناسب دست پیدا کردید، آن موقع زمان به اشتراک گذاری خبر خوب است.

با مرگ رو به رو شوید و میراث خود را حفظ کنید

همیشه مرگ می تواند یک محرک بسیار خوب برای انسان باشد. دانستن این موضوع که زمان ما در این کره خاکی روزی به پایان می رسد، می تواند باعث شود تا تمرکز بیشتری بر روی کار خود قرار بدهید. هرکاری که انجام می دهید، یک قدم در ایجاد تعریفی جدید از میراثی است که از خود باقی خواهید گذاشت. پس بهتر است عاقلانه عمل کنید.

پیروزی های کوچک را جشن بگیرید

شاید پیروزی های کوچک مهم نباشند؛ اما بدون در نظر گرفتن آن ها، بهتر است این موفقیت های بسیار ساده را نیز جشن بگیرید. جشن گرفتن بردهای کوچک در زندگی، می تواند باعث خلق عادات مثبت شود. با این کار، دیگران نیز در احساس بسیار مثبت شما شریک می شوند.

از بین بردن لیست وظایف روزانه

شاید این یک مورد بسیار بچه گانه به نظر برسد، اما از بین بردن لیست وظایف روزانه، باعث به وجود آمدن فضا برای موفقیت می شود. این که می دانید به اتمام رساندن لیست جزو توانایی های شما است، باعث می شود حس توان مندی خاصی داشته باشید.

برخورد مناسب با خود

بهتر است همین حالا مقایسه بین دستاوردهای زندگی خود با فرد دیگر را متوقف کنید. داستانی که از موفقیت در ذهن خود درست می کنید، هیچ گاه به این خوبی پیش نمی رود و از سویی دیگر واقعیت، به آن بدی نخواهد بود که فکر می کنید.

یک چیز را به خاطر داشته باشید: بی شک افراد باهوش تر و موفق تری از شما در دنیا وجود دارد. زمانی که بتوانید این جمله را درک و البته قبول کنید، از افکار اضافی و بی مورد رها خواهید شد. آزاد هستید تا جستجو کنید. آزاد هستید تا آن چه که شما را به هیجان می آورد دنبال کنید. آزاد هستید تا آن چه که «آن ها» انجام می دهند را نادید بگیرید و بر «خود» تمرکز کنید.

نحوه درک عادات توسط مغز را تغییر بدهید

اخیرا تصمیم گرفته ام تا در طول روزهای هفته، دو ساعت زودتر از خواب بیدار شود. به جای اینکه این دو ساعت را به عنوان «دو ساعت خواب کم تر» ببینم، آن را به عنوان «دو ساعت فعالیت بیشتر در طول روز» در نظر می گیرم. پس متوجه می شوید که به سادگی می توانیم از عادات یا فعالیت های به نظر منفی، راه کارهای مثبتی بسازیم.

پذیرفتن آسیب پذیر بودن

اینکه بتوانید شکست را قبول کنید، نکته ای بسیار مهم و البته تاثیر گذار در بحث ایجاد انگیزه است. قبول کردن شکست و اشتباه، می تواند به عاملی بسیار قدرتمند در ایجاد انگیز تبدیل شود و شما را در عبور از گذشته، یاری کند.

کاری را انجام بدهید که عاشق اش هستید

کاری را پیدا کنید که عاشق اش هستید و سپس سعی کنید در آن به فردی ماهر تبدیل شود. این نکته را به یاد داشته باشید: «موفقیت، در اهرم شور و اشتیاق و برتری سکونت دارد.»

اما باید مراقب کاری که انتخاب می کنید. آیا شغلی که عاشق اش هستید می تواند خرج زندگی شما را تامین کند؟ شاید شما یا حتی من، در کارهایی مهارت داشته باشیم که عاشق آن ها نیز هستیم؛ اما می دانیم که این فعالیت ها نمی توانند تامین کننده خرج زندگی ما باشند. شاید من گیتار زدن را دوست داشته باشم، اما آیا می توانم در این سن فعالیت حرفه ای خود را به عنوان یک گیتاریست شروع کنم؟

تمرکز

حکایتی از Warren Buffett، بیل گیتس و پدر گیتس وجود دارد که داستان آن ها بر سر یک میز شام را روایت می کند. یکی از مهمان٬ها، از این سه نفر می پرسد که مهم ترین جنبه موفقیت چیست؟ ناگهان هر سه نفر به صورت همزمان می گویند: «تمرکز!» بعد از آن نیز هر سه نفر شروع به خندیدن می کنند، زیرا از قبل چنین جوابی را آماده نکرده بودند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ