سپید_حساب_ویرا

حداقل حقوق اداره کار 1403 چقدر است؟ جدول حداقل حقوق وزارت کار 1403

جدول حداقل حقوق وزارت کار 1403

فهرست مطالب

اکنون که به روزهای پایانی سال نزدیک شده ایم، افراد زیادی به دنبال تغییر شغل و تجربه مشاغل جدید هستند. بنابراین آگاهی از حقوق وزارت کار 1403 می تواند در انتخاب شغل به آن ها کمک کند. هر شغلی با توجه به رده بندی، حقوق های متفاوتی دارد، اما طبق صحبت های انجام شده در سال آینده افزایش حقوق برای کلیه کارمندان و کارگران خواهیم داشت.

در این مطلب موضوعاتی پیرامون حداقل حقوق سال 1403 و عوامل موثر در تعیین خالص دریافتی کارگران و کارمندان را مطالعه می کنید.

حداقل حقوق اداره کار 1403 چقدر است؟

با موافقت دولت و بعد از بررسی های انجام شده، حقوق کارگران و کارمندان در سال 1403 به اندازه 20 درصد افزایش یافته است. این یعنی حداقل حقوق برای افراد به اندازه 12 میلیون و 670 هزار تومان می رسد. اطلاعات ارائه شده توسط سازمان برنامه و بودجه نشان می دهد که با توجه به میزان افزایش حقوق کارمندان دولت، حداقل دریافتی آن ها به 10 میلیون تومان رسید.

البته این ارقام به طور دقیق قابل استناد نبوده و صرفا به خاطر افزایش آگاهی کاربران عزیز نوشته شده است، اما حداقل حقوق وزارت کار به طور میانگین به همین اندازه است. بنابراین دستگاه های اجرایی موظف به اعمال آخرین حکم کارگزینی 20 درصد بیشتر نسبت به سال قبل هستند.

تمام افرادی که طبق قوانین وزارت کار استخدام می شوند، شامل افزایش این حقوق هستند. تفاوتی ندارد دستگاه اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی یا نهادهای دیگر باشد؛ این میزان به همه کارمندان تعلق می گیرد. اعضای هیئت علمی و دانشگاه ها، کارکنان کشوری و لشکری، کارمندان موسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات نیز از این افزایش حقوق بهره خواهند برد.

البته توجه داشته باشید نرخ افزایش حقوق بازنشستگان هنوز به طور رسمی اعلام نشده و احتمال می رود به همین اندازه 20 درصد باشد. در این خصوص احتمالا بعدها مطالبی در دسترس قرار خواهد گرفت. آمارها نشان از افزایش این حقوق در سال های اخیر می دهد و می توان بر همین اساس نتایجی در مورد آینده گرفت.

جدول حداقل حقوق وزارت کار 1403

جدول حداقل حقوق وزارت کار 1403

با این که هنوز هیچ ریز حقوق و دستمزد دقیقی مانند سال های گذشته در قالب جدول از سوی مراجع ارائه نشده است، اما بسیاری از منابع این حوزه به پیش بینی در مورد آن ها پرداخته اند. این ریز حقوق معمولا توسط این منابع در هر سال درست از آب در می آید و بد نیست مروری بر آن که مرتبط با سال 1403 است، داشته باشیم.

اقلامسال ۱۴۰۲ (ریال)پیش‌بینی منابع مختلف برای سال ۱۴۰۳ (به ریال)
حداقل دستمزد برای هر روز۱.۷۶۹.۴۲۰۲.۱۲۳.۳۰۴
حداقل دستمزد برای هر ماه۵۳.۰۸۲.۸۲۵۶۳.۶۹۹.۳۹۰
حق مسکن ماهیانه۸.۲۵۵.۰۰۰۹.۹۰۶.۰۰۰
حق بن نقدی (کمک هزینه اقلام مصرفی)۱۰.۷۹۵.۰۰۰۱۲.۹۵۴.۰۰۰
حق اولاد۵.۳۰۸.۲۸۲۶.۳۶۹.۹۳۸
حق سنوات ماهیانه (شرط: حداقل داشتن یکسال سابقه کار)۲.۶۶۷.۰۰۰۳.۲۰۰.۴۰۰
حداقل دریافتی ماهانه کارگران بدون سابقه و مجرد۷۲.۱۳۲.۸۲۵۸۶.۵۵۹.۳۹۰
حداقل دریافتی ماهانه کارگران با ۱ فرزند۸۰.۱۰۸.۱۰۷۹۶.۱۲۹.۷۲۸
حداقل دریافتی کارگران با ۲ فرزند۸۵.۴۱۶.۳۹۰۱۰۲.۴۹۹.۶۶۸
حداقل دریافتی ماهانه کارگران ۳.۳ نفری۸۱.۷۰۰.۵۹۲۹۸.۰۴۰.۷۱۰

برای محاسبه حقوق، بهترین کار تعیین گروه شغلی است که در آن مشغول به فعالیت هستید. انواع گروه‌های شغلی در سایت سپیدار درج شده است که برای راهنمایی بیشتر می‌توان به آن مراجعه کرد.

حداقل سنوات دریافتی در انتهای سال 1402 چقدر است؟

میزان سنوات دریافتی برای امسال از سوالات پرتکرار کاربران است که شرط دریافتش را باید حداقل 1 سال سابقه کار دانست. اگر فردی این شرط را داشته باشد، سنوات یک ماه کارکردش مساوی با 266 هزار و 700 تومان خواهد بود؛ البته وی باید 12 ماه را به صورت مستمر فعالیت کرده باشد. این بدان معناست که سنوات دریافتی این شخص برای انتهای 1402 برابر با 3 میلیون و 200 هزار و 400 تومان خواهد بود.

سخن پایانی

همان گونه که در این مطلب گفته شد، حقوق کارمندان و کارگران در سال جدید با 20 درصد افزایش همراه شده است. با این حال این به حداقل حقوق مربوط بوده و در مواردی ممکن است بیشتر هم شود. سایر مطالب موجود در سپیدار به اطلاعات دیگری پیرامون حقوق اقشار گوناگون در سال آینده اشاره دارد. بنابراین برای کسب این اطلاعات، حتما مطالب را به طور کامل پیگیری نمایید.

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ