سپید_حساب_ویرا

مهاجرت کاری از طریق رشته حسابداری

مهاجرت با رشته حسابداری

فهرست مطالب

در دنیای مدرن امروزی علم حسابداری به کمک بسیاری از مشاغل خرد و کلان آمده و با گستردگی و تنوع نرم‌افزارهای مالی، تقاضا جهت فعالیت در این رشته زیاد شده است. حسابداری یکی از بهترین رشته‌های دنیای کار است و به لحاظ درآمد از زمره مشاغل پردرآمد دنیا محسوب می‌گردد. حسابداری شامل زیرشاخه‌های گوناگونی است از قبیل: حسابداری عمومی، حسابداری مالیاتی، حسابداری مدیریت، حسابداری دولتی، حسابداری بهای تمام شده و…
بسیاری از اشخاصی که در رشته حسابداری مشغول به کار هستند تمایل دارند تا از این تخصص در کشورهای دیگر بهره گرفته و از این طریق درآمد بیشتری را کسب نمایند و ازاین‌رو به مهاجرت تمایل پیدا می‌کنند. حسابداری در هر کشوری تعریف مخصوص خود را دارد؛ زیرا هر کشور شرایط ویژه‌ای دارد که باید علم حسابداری فرد متقاضی با قوانین آن کشور منطبق باشد. باتوجه‌به آمار منتشر شده بیکاری و درآمد پایین در ایران، بسیاری بر این باورند که با مهاجرت می‌توانند راهی نو برای خود بازکرده و به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

 

بهترین کشورها برای مهاجرت حسابداران

طبق تحقیقات به‌عمل‌آمده کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند بیشترین متقاضیان رشته حسابداری را در خود جای‌داده‌اند. داوطلبان واجد شرایط می‌بایست با سپری‌کردن دوره‌های حسابداری در آن کشور به علم حسابداری کشور مربوطه اشراف کامل پیدا کرده و سپس شغل مناسب خود را پیدا کنند.
از طرفی عده‌ای از متقاضیان مهاجرت بر این باورند که تحصیلات خود در زمینه حسابداری را در کشور موردنظر آغاز کرده و در همان جا نیز به اتمام برسانند و سپس وارد بازار کار شوند. به همین خاطر این دسته از متقاضیان، کشورهای اروپایی را به‌عنوان کشور هدف خود انتخاب می‌کنند؛ زیرا به لحاظ هزینه مقرون‌به‌صرفه بوده و می‌توانند با آسودگی خیال به تحصیل در رشته حسابداری بپردازند و با اتمام تحصیلات وارد بازار کار شوند و کسب درآمد نمایند.

 

حقوق حسابداری در خارج از ایران

همان‌طور که پیش‌تر هم بیان کردیم در کشورهای اروپایی حسابداری یکی از مشاغل پردرآمد است. طبق تحقیقات انجام شده درآمد حسابداران در کانادا در طول یک ماه به طور میانگین بین ۹۰۰۰ تا ۱۲۵۰۰۰ دلار کانادا می باشد. در انگلستان به طور میانگین ۱۱۲۵۰ پوند درآمد یک حسابدار در طول یک ماه است. هر حسابدار با توجه به سطح دانش و تجربه می تواند درآمدی عالی از طریق رشته حسابداری در خارج از ایران کسب نماید.

 

معتبرترین مدارک بین‌المللی حسابداری برای مهاجرت کدام‌اند؟

CPA : این مدرک که مخفف certified public accountanta است ابتدا در انگلستان و بعد در آمریکا به‌عنوان رشته تخصصی شناخته شد. این مدرک معادل مدرک حسابدار رسمی در ایران است. این مدرک از معتبرترین مدرک‌های حسابداری است که بابت دریافت آن متقاضی می‌بایست ۱۵۰ ساعت آموزش لازم را ببیند و در آزمون گواهینامه قبول شود همچنین باید دو سال سابقه حسابداری عمومی داشته باشد.
CMA:این مدرک مخفف CERTIFIED MANAGEMENT ACCOUNTANTS است یک مدرک حرفه‌ای در حسابداری مدیریت و مدیریت مالی است. این دوره به طور میانگین بین ۳ تا ۵ سال زمان می برد و شامل ۱۵ درس است که در سه سطح مجزا ارائه می گردد.
ACCA :این مدرک مخفف association of chartered certified accontanta است. انجمن حسابداران خبره در انگلستان دایر است. دوره‌های ACCA بین ۳ تا ۴ سال طول می کشد اما هر شخص با توجه به شرایط خود می تواند برای گذارندن مراحل آزمون برنامه ریزی کند و تا ۱۰ سال فرصت دارند آزمون ها را با موفقیت پشت سر گذارند.این دوره ۱۴ آزمون دارد که در ۲ سطح برگزار می شود.

 

بهترین نرم‌افزارهای حسابداری برای مهاجرت به خارج از ایران

حسابدارانی که قصد مهاجرت به خارج از ایران را دارند برای تهیه نرم‌افزار حسابداری باید ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشند:
نرم‌افزار حسابداری موردنظر باید قابلیت پشتیبانی و تغییر زبان‌های مختلف را داشته باشد و در اصطلاح چندزبانی باشد. امکان استفاده از واحدهای پولی و ارزی مختلف را داشته باشد. از ویژگی‌های مهم دیگر، سازگاری نرم‌افزار حسابداری با قوانین مالیاتی و حسابداری کشور مقصد است و در نهایت سازگاری با نرم‌افزارهای دیگر را نیز داشته باشد.
در ادامه به معرفی چند نرم‌افزار خارجی می‌پردازیم:

QuickBooks
این نرم‌افزار از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای دنیاست و مناسب شرکت‌ها و مشاغلی است که کسب‌وکار کوچک و متوسط دارند. با کمک این نرم‌افزار می‌توان تمامی موارد مربوط به درآمد و هزینه‌ها را ثبت کرد، برای مشتریان صورت‌حساب ارسال کرد و همین‌طور گزارش‌های مختلف را خروجی گرفت.
 Xero
این نرم‌افزار آنلاین است و برای شرکت‌های کوچک و متوسط کاربرد دارد، چند ارزی بودن و ارتباط با بانک‌های مختلف از ویژگی‌های این نرم‌افزار حسابداری است.
Freshbooks
این نرم‌افزار به شکلی روان و ساده طراحی شده است به همین خاطر از محبوبیت بین کاربران برخوردار است؛ زیرا به کمک آن به‌سادگی می‌توانند فاکتور ثبت کرده و مراحل مالی را پیگیری کنند و گزارش‌های مالیاتی دقیق را تهیه کنند.

Sage 

نرم‌افزار حسابداری sage یک نرم‌افزار مالی آنلاین است که به جهت همگام‌سازی یکپارچه با حساب‌های بانکی طراحی شده است و ازاین‌رو کلیه عملیات بانکی را ساده می‌کند. کاربران به کمک این نرم‌افزار می‌توانند به‌راحتی فاکتور ثبت کنند در مواقع لزوم فاکتورها را ردیابی کنند و تراکنش‌های مالی را ثبت کرده و عملیات مالی را متمرکز کنند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ