175 - اطلاعات استقرار

اطلاعات استقرار

ورود اطلاعات استقرار
پس از ورود به سيستم در منوي سمت راست ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عمليات روي گزينه “اطلاعات استقرار جديد” كليك كنيد .
E1 - اطلاعات استقرار
در پنجره‌اي كه در اختيار شما قرار ميگيرد ، در صفحه اطلاعات اصلي ، اطلاعات مورد نياز را وارد كنيد.
E2 - اطلاعات استقرار
جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد
1- براي انتخاب گزينه “كارمند” ، كد تفصيلي پرسنل مورد نظر را تايپ كنيد و كليد Enter يا Tab را بزنيد . در صورتيكه عنوان وارد شده صحيح باشد ، نام طرف حساب نمايش داده ميشود . همچنين با استفاده از كليد E3 - اطلاعات استقرار يا با زدن E4 - اطلاعات استقرار ، ليست پرسنلي كه براي آنها قرارداد استخدام صادر شده باز ميشود و ميتوانيد از بين آنها ، پرسنل مورد نظر را انتخاب كنيد .
2- “ماه استقرار” ، ماهي است كه اطلاعات وارد شده به سيستم مربوط به ابتداي آن ماه است . مثلا وقتي ماه استقرار را 05/88 انتخاب ميكنيد يعني اطلاعات وارد شده مربوط به پايان ماه 4 و ابتداي ماه 5 است .
3- “جمع روزهاي كاركرد سال” تعداد روزهايي است كاركرد قانوني فرد از اول سال جاري تا پايان ماه قبل از ماه استقرار است . از اين روزها در محاسبات ماليات استفاده ميشود .
4- “جمع درآمد مشمول ماليات در سال جاري” جمع درآمد مشمول ماليات فرد از اول سال جاري تا پايان ماه قبل از ماه استقرار است . از اين مبلغ در محاسبات ماليات استفاده ميشود .
5- “جمع ماليات پرداخت شده در سال جاري” جمع ماليات كسر شده از فرد از اول سال جاري تا پايان ماه قبل از ماه استقرار است . از اين مبلغ در محاسبات ماليات استفاده ميشود .
6- “مانده مرخصي” ميزان مانده مرخصي استحقاقي است كه فرد در ابتداي ماه استقرار دارد . اين مانده به عنوان مانده ابتداي دوره در محاسبه مانده مرخصي در ماه هاي بعد استفاده ميشود .
بخش ورود مانده مرخصی از سه قسمت تشکیل شده است که اطلاعات ورودی در آن به صورت زیر است:
روز: ساعت : دقیقه
نکته:
برای ورود مانده مرخصی مثبت باید سه رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید.
در صورتی که مانده مرخصی منفی باشد باید ابتدا یک علامت منفی و پس از آن دو رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید.
7- “تاريخ مبنا” تاريخي است كه بايد از آن تاريخ براي فرد محاسبات سنوات انجام شود . در صورتي در اين قسمت اطلاعات وارد كنيد كه در نظر داريد از تاريخي به جز تاريخ استخدام درج شده در قرارداد ، براي فرد محاسبات سنوات انجام شود . ( در صورت عدم ورود اطلاعات ، تاريخ استخدام بصورت پيش فرض به عنوان تاريخ مبنا در نظر گرفته ميشود )
8- “روزهاي سنوات” تعداد روزهايي است كه تا پايان ماه قبل از ماه استقرار براي فرد محاسبه سنوات انجام شده است . براي محاسبات ذخيره و بازخريد سنوات ، اين مقدار با مقادير كاركردي كه هر ماه در سيستم وارد ميشود جمع ميشود .
9- “ذخيره سنوات خدمت” مبلغ ذخيره اي است كه تا پايان ماه قبل از ماه استقرار براي فرد محاسبه سنوات انجام شده است . از اين مبلغ در محاسبات سنوات استفاده ميشود .
10- “كاركرد عيدي” تعداد روزهايي است كه از اول سال جاري تا پايان ماه قبل از ماه استقرار است كه به فرد عيدي تعلق ميگيرد . براي پرداخت عيدي ، اين مقدار با مقادير كاركردي كه هر ماه در سيستم وارد ميشود جمع ميشود .
11- پس از ورود اطلاعات كليد ذخيره r2 1 - اطلاعات استقرار يا Ctrl+S را بزنيد . پس از ذخيره اطلاعات ، در سمت راست نوار پايين فرم پيغام r3 1 - اطلاعات استقرار نمايش داده ميشود .
12- اگر بعد از تاريخ انتخاب شده به عنوان تاريخ استقرار يا در همان ماه براي فرد محاسبه اي انجام شده باشد ، امكان ثبت اطلاعات استقرار براي آن ماه وجود ندارد .
13- اگر ماه استقرار از ماه استخدام شخص كوچكتر باشد امكان ثبت اطلاعات استقرار براي آن ماه وجود ندارد .
14- اگر قبلا براي فرد اطلاعات استقرار وارد شده باشد ، ماه اطلاعات استقرار جديد بايد از ماه استقرار قبلي بزرگتر باشد .
15- اگر بعد از استخدام براي فرد محاسبه حقوق انجام شده باشد باشد امكان ثبت اطلاعات استقرار براي آن فرد وجود ندارد .
يادداشت و اطلاعات تكميلي
براي مشاهده نحوه استفاده از قسمتهاي “يادداشت” و “اطلاعات تكميلي” ، به راهنماي قسمتهاي عمومي سيستم مراجعه كنيد .
yadasht - اطلاعات استقرار
ليست استقرار :
براي مشاهده ليست اطلاعات استقرار ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در اين قسمت ، روي گزينه “اطلاعات استقرار” كليك كنيد .
list - اطلاعات استقرار
با انتخاب اين گزينه ، ليستي از استقرارهاي تعريف شده در سيستم به همراه خلاصه اي از اطلاعات تعريف شده براي آنها نمايش داده ميشود .
list2 - اطلاعات استقرار
حذف استقرار :
در صورت نياز به حذف اطلاعات استقرار ، از ليست اطلاعات استقرار ، مورد يا موارد مورد نظر را انتخاب كرده و در قسمت hazf1 - اطلاعات استقرار كليد hazf2 - اطلاعات استقرار را بزنيد يا از Ctrl+D استفاده كنيد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *