فهرست مطالب

ورود اطلاعات استقرار در سپیدار

پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عملیات روی گزینه “اطلاعات استقرار جدید” کلیک کنید .

اطلاعات استقرار جدید

در پنجره ای که در اختیار شما قرار میگیرد ، در صفحه اطلاعات اصلی ، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

اطلاعات اصلی

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نکات زیر را مدنظر داشته باشید.

۱- برای انتخاب گزینه “کارمند” ، کد تفصیلی پرسنل مورد نظر را تایپ کنید و کلید Enter یا Tab را بزنید . در صورتیکه عنوان وارد شده صحیح باشد ، نام طرف حساب نمایش داده میشود . همچنین با استفاده از کلید E3 یا با زدن E4 ، لیست پرسنلی که برای آنها قرارداد استخدام صادر شده باز میشود و میتوانید از بین آنها ، پرسنل مورد نظر را انتخاب کنید .

۲- “ماه استقرار” ، ماهی است که اطلاعات وارد شده به سیستم مربوط به ابتدای آن ماه است . مثلا وقتی ماه استقرار را ۰۵/۸۸ انتخاب میکنید یعنی اطلاعات وارد شده مربوط به پایان ماه ۴ و ابتدای ماه ۵ است .

۳- “جمع روزهای کارکرد سال” تعداد روزهایی است کارکرد قانونی فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این روزها در محاسبات مالیات استفاده میشود .

۴- “جمع درآمد مشمول مالیات در سال جاری” جمع درآمد مشمول مالیات فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این مبلغ در محاسبات مالیات استفاده میشود .

۵- “جمع مالیات پرداخت شده در سال جاری” جمع مالیات کسر شده از فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این مبلغ در محاسبات مالیات استفاده میشود .

۶- “مانده مرخصی” میزان مانده مرخصی استحقاقی است که فرد در ابتدای ماه استقرار دارد . این مانده به عنوان مانده ابتدای دوره در محاسبه مانده مرخصی در ماه های بعد استفاده میشود .

بخش ورود مانده مرخصی از سه قسمت تشکیل شده است که اطلاعات ورودی در آن به صورت زیر است:

روز: ساعت : دقیقه

نکته: برای ورود مانده مرخصی مثبت باید سه رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید. در صورتی که مانده مرخصی منفی باشد باید ابتدا یک علامت منفی و پس از آن دو رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید.

۷- “تاریخ مبنا” تاریخی است که باید از آن تاریخ برای فرد محاسبات سنوات انجام شود . در صورتی در این قسمت اطلاعات وارد کنید که در نظر دارید از تاریخی به جز تاریخ استخدام درج شده در قرارداد ، برای فرد محاسبات سنوات انجام شود . ( در صورت عدم ورود اطلاعات ، تاریخ استخدام بصورت پیش فرض به عنوان تاریخ مبنا در نظر گرفته میشود ).

۸- “روزهای سنوات” تعداد روزهایی است که تا پایان ماه قبل از ماه استقرار برای فرد محاسبه سنوات انجام شده است . برای محاسبات ذخیره و بازخرید سنوات ، این مقدار با مقادیر کارکردی که هر ماه در سیستم وارد میشود جمع میشود .

۹- “ذخیره سنوات خدمت” مبلغ ذخیره ای است که تا پایان ماه قبل از ماه استقرار برای فرد محاسبه سنوات انجام شده است . از این مبلغ در محاسبات سنوات استفاده میشود .

۱۰- “کارکرد عیدی” تعداد روزهایی است که از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است که به فرد عیدی تعلق میگیرد . برای پرداخت عیدی ، این مقدار با مقادیر کارکردی که هر ماه در سیستم وارد میشود جمع میشود .

۱۱- پس از ورود اطلاعات کلید ذخیره r2 1 یا Ctrl+S را بزنید . پس از ذخیره اطلاعات ، در سمت راست نوار پایین فرم پیغام r3 1 نمایش داده میشود .

۱۲- اگر بعد از تاریخ انتخاب شده به عنوان تاریخ استقرار یا در همان ماه برای فرد محاسبه ای انجام شده باشد ، امکان ثبت اطلاعات استقرار برای آن ماه وجود ندارد .

۱۳- اگر ماه استقرار از ماه استخدام شخص کوچکتر باشد امکان ثبت اطلاعات استقرار برای آن ماه وجود ندارد .

۱۴- اگر قبلا برای فرد اطلاعات استقرار وارد شده باشد ، ماه اطلاعات استقرار جدید باید از ماه استقرار قبلی بزرگتر باشد .

۱۵- اگر بعد از استخدام برای فرد محاسبه حقوق انجام شده باشد باشد امکان ثبت اطلاعات استقرار برای آن فرد وجود ندارد .

یادداشت و اطلاعات تکمیلی

برای مشاهده نحوه استفاده از قسمتهای “یادداشت” و “اطلاعات تکمیلی” ، به راهنمای قسمتهای عمومی سیستم مراجعه کنید .

اطلاعات تکمیلی

لیست استقرار در برنامه سپیدار

برای مشاهده لیست اطلاعات استقرار ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در این قسمت ، روی گزینه “اطلاعات استقرار” کلیک کنید .

اطلاعات استقرار

با انتخاب این گزینه ، لیستی از استقرارهای تعریف شده در سیستم به همراه خلاصه ای از اطلاعات تعریف شده برای آنها نمایش داده میشود .

حذف استقرار در سپیدار

حذف استقرار در سپیدار

در صورت نیاز به حذف اطلاعات استقرار ، از لیست اطلاعات استقرار ، مورد یا موارد مورد نظر را انتخاب کرده و در قسمت hazf1 کلید hazf2 را بزنید یا از Ctrl+D استفاده کنید .

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
question