سپید_حساب_ویرا

اطلاعات استقرار

فهرست مطالب

ورود اطلاعات استقرار در سپیدار

پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عملیات روی گزینه “اطلاعات استقرار جدید” كلیك كنید .

اطلاعات استقرار جدید

در پنجره ای كه در اختیار شما قرار میگیرد ، در صفحه اطلاعات اصلی ، اطلاعات مورد نیاز را وارد كنید.

اطلاعات اصلی

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زیر را مدنظر داشته باشید.

1- برای انتخاب گزینه “كارمند” ، كد تفصیلی پرسنل مورد نظر را تایپ كنید و كلید Enter یا Tab را بزنید . در صورتیكه عنوان وارد شده صحیح باشد ، نام طرف حساب نمایش داده میشود . همچنین با استفاده از كلید E3 یا با زدن E4 ، لیست پرسنلی كه برای آنها قرارداد استخدام صادر شده باز میشود و میتوانید از بین آنها ، پرسنل مورد نظر را انتخاب كنید .

2- “ماه استقرار” ، ماهی است كه اطلاعات وارد شده به سیستم مربوط به ابتدای آن ماه است . مثلا وقتی ماه استقرار را 05/88 انتخاب میكنید یعنی اطلاعات وارد شده مربوط به پایان ماه 4 و ابتدای ماه 5 است .

3- “جمع روزهای كاركرد سال” تعداد روزهایی است كاركرد قانونی فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این روزها در محاسبات مالیات استفاده میشود .

4- “جمع درآمد مشمول مالیات در سال جاری” جمع درآمد مشمول مالیات فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این مبلغ در محاسبات مالیات استفاده میشود .

5- “جمع مالیات پرداخت شده در سال جاری” جمع مالیات كسر شده از فرد از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است . از این مبلغ در محاسبات مالیات استفاده میشود .

6- “مانده مرخصی” میزان مانده مرخصی استحقاقی است كه فرد در ابتدای ماه استقرار دارد . این مانده به عنوان مانده ابتدای دوره در محاسبه مانده مرخصی در ماه های بعد استفاده میشود .

بخش ورود مانده مرخصی از سه قسمت تشکیل شده است که اطلاعات ورودی در آن به صورت زیر است:

روز: ساعت : دقیقه

نکته: برای ورود مانده مرخصی مثبت باید سه رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید. در صورتی که مانده مرخصی منفی باشد باید ابتدا یک علامت منفی و پس از آن دو رقم برای روز، دو رقم برای ساعت و دو رقم برای دقیقه وارد نمایید.

7- “تاریخ مبنا” تاریخی است كه باید از آن تاریخ برای فرد محاسبات سنوات انجام شود . در صورتی در این قسمت اطلاعات وارد كنید كه در نظر دارید از تاریخی به جز تاریخ استخدام درج شده در قرارداد ، برای فرد محاسبات سنوات انجام شود . ( در صورت عدم ورود اطلاعات ، تاریخ استخدام بصورت پیش فرض به عنوان تاریخ مبنا در نظر گرفته میشود ).

8- “روزهای سنوات” تعداد روزهایی است كه تا پایان ماه قبل از ماه استقرار برای فرد محاسبه سنوات انجام شده است . برای محاسبات ذخیره و بازخرید سنوات ، این مقدار با مقادیر كاركردی كه هر ماه در سیستم وارد میشود جمع میشود .

9- “ذخیره سنوات خدمت” مبلغ ذخیره ای است كه تا پایان ماه قبل از ماه استقرار برای فرد محاسبه سنوات انجام شده است . از این مبلغ در محاسبات سنوات استفاده میشود .

10- “كاركرد عیدی” تعداد روزهایی است كه از اول سال جاری تا پایان ماه قبل از ماه استقرار است كه به فرد عیدی تعلق میگیرد . برای پرداخت عیدی ، این مقدار با مقادیر كاركردی كه هر ماه در سیستم وارد میشود جمع میشود .

11- پس از ورود اطلاعات كلید ذخیره r2 1 یا Ctrl+S را بزنید . پس از ذخیره اطلاعات ، در سمت راست نوار پایین فرم پیغام r3 1 نمایش داده میشود .

12- اگر بعد از تاریخ انتخاب شده به عنوان تاریخ استقرار یا در همان ماه برای فرد محاسبه ای انجام شده باشد ، امكان ثبت اطلاعات استقرار برای آن ماه وجود ندارد .

13- اگر ماه استقرار از ماه استخدام شخص كوچكتر باشد امكان ثبت اطلاعات استقرار برای آن ماه وجود ندارد .

14- اگر قبلا برای فرد اطلاعات استقرار وارد شده باشد ، ماه اطلاعات استقرار جدید باید از ماه استقرار قبلی بزرگتر باشد .

15- اگر بعد از استخدام برای فرد محاسبه حقوق انجام شده باشد باشد امكان ثبت اطلاعات استقرار برای آن فرد وجود ندارد .

یادداشت و اطلاعات تكمیلی

برای مشاهده نحوه استفاده از قسمتهای “یادداشت” و “اطلاعات تكمیلی” ، به راهنمای قسمتهای عمومی سیستم مراجعه كنید .

اطلاعات تكمیلی

لیست استقرار در برنامه سپیدار

برای مشاهده لیست اطلاعات استقرار ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در این قسمت ، روی گزینه “اطلاعات استقرار” كلیك كنید .

اطلاعات استقرار

با انتخاب این گزینه ، لیستی از استقرارهای تعریف شده در سیستم به همراه خلاصه ای از اطلاعات تعریف شده برای آنها نمایش داده میشود .

حذف استقرار در سپیدار

حذف استقرار در سپیدار

در صورت نیاز به حذف اطلاعات استقرار ، از لیست اطلاعات استقرار ، مورد یا موارد مورد نظر را انتخاب كرده و در قسمت hazf1 كلید hazf2 را بزنید یا از Ctrl+D استفاده كنید .

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

بسته سپیدار خدماتی

  • یک
  • دو
  • سه 
  • چهار
دسته بندی های بلاگ