سپید_حساب_ویرا

انبار

فهرست مطالب

با تعریف انبار در برنامه سپیدار چه مواردی قابل مشاهده است؟

 

انبار ، محل فیزیكی نگهداری كالا است. با تعریف انبار در سیستم سپیدار ، امكانات و موارد زیر در اختیار شما قرار می گیرد :

– محل های مختلف فیزیكی كه در واقعیت كالاهای مختلف در آنها نگهداری میشوند ، در سیستم هم وجود خواهند داشت و میتوانید اطلاعات كالاها را منطبق با شرایط خارج از سیستم نگهداری كنید .

– در قسمتها و فرم های مختلف مورد استفاده در سیستم ، موجودی های مختلف كالاها علاوه بر موجودی كل شركت ، به تفكیك انبارهای تعریف شده در دسترس خواهند بود .

 

 

نرم افزار حسابداری تولیدی سپیدار

 

1- تعریف انبار جدید

 

پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست ، وارد قسمت تامین كنندگان و انبار شده و در قسمت عملیات روی گزینه ” انبار جدید” كلیك كنید .

 

تعریف انبار جدید در سپیدار

 

در پنجره ای كه در اختیار شما قرار میگیرد ، در صفحه اطلاعات اصلی ، اطلاعات مورد نیاز را وارد كنید.

 

تعریف انبار جدید 

 

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زیر را مدنظر داشته باشید :

 

1- ورود اطلاعات “كد” و “عنوان” اجباری است . پس از تعریف این اطلاعات ، در همه جای سیستم هر جا نیاز به مشاهده ، نمایش یا انتخاب انبار باشد ، اطلاعات “كد” و “عنوان” به عنوان مشخصات انبار نمایش داده میشوند .

2- اطلاعات “كد” و “عنوان” وارد شده برای انبارهای مختلف نمیتوانند تكراری باشند .

3- در صورتیكه از امكانات زبان دوم در سیستم استفاده میكنید ، ورود اطلاعات “عنوان (2)” اجباری است . در همه جای سیستم در حالت استفاده از زبان دوم هر جا نیاز به مشاهده ، نمایش یا انتخاب انبار باشد ، اطلاعات “كد” و “عنوان (2)” به عنوان مشخصات انبار نمایش داده میشوند .

4- اطلاعات “عنوان (2)” وارد شده برای انبارهای مختلف نمیتوانند تكراری باشند .

5- ورود اطلاعات “مسئول” ، “شماره تلفن” و “آدرس” اجباری نیست . در صورت ورود هر یك از این اطلاعات ، میتوانید بعدا در گزارش ها و فرمهایی كه چاپ میگیرید ، از این اطلاعات استفاده كنید . مثلا با وارد كردن اطلاعات شماره تلفن و آدرس انبار ، میتوانید روی هر سند “حواله انبار” یا “فاكتور فروش” ، این اطلاعات را هم در صورت نیاز چاپ كنید تا تحویل گیرنده كالا بداند باید به كجا مراجعه كند .

6- در صورتیكه از امكانات زبان دوم در سیستم استفاده میكنید ، میتوانید اطلاعات “آدرس (2)” را نیز وارد كنید و از آن هم در گزارش ها استفاده كنید.

“معین انبار ” حسابی است كه در هنگام صدور سند حسابداری اسناد انبار ، برای ثبت گردش های ریالی ورودی و خروجی انبار ، از آن استفاده خواهد شد .

7- انتخاب “معین انبار” اجباری نیست ولی برای صدور سند حسابداری اسناد انبار به این معین احتیاج دارید . در این قسمت باید از لیست حسابهای معین تعریف شده در قسمت “دفترداری/تعریف حسابها” ، یكی را به عنوان حساب معین مرتبط با این انبار انتخاب كنید . در لیست “معین انبار” حسابهای معینی نمایش داده میشوند كه فعال بوده و خصوصیت تفصیل پذیر ، پیگیری و ارزی برای آنها غیر فعال باشد .

8- انتخاب یك حساب معین مشابه برای انبارهای مختلف ، امكان پذیر است ولی در نظر داشته باشید كه با انجام این كار ، موجودی ریالی آن انبارها را به تفكیك در حسابداری در اختیار نخواهید داشت و باید از گزارش های ریالی انبار برای دسترسی اطلاعات ریالی انبارها به تفكیك استفاده كنید .

9- در صورتیكه برای كاربر ، حقوق دسترسی ویرایش اطلاعات انبار تعریف شده باشد ، ویرایش كلیه اطلاعات تعریف انبار در هر شرایطی امكان پذیر است .

10- پس از ورود اطلاعات كلید ذخیره y6یا Ctrl+S را بزنید . پس از ذخیره اطلاعات ، در سمت راست نوار پایین فرم پیغام y7نمایش داده میشود .

 

2- یادداشت و اطلاعات تكمیلی

 

برای مشاهده نحوه استفاده از قسمتهای “یادداشت” و “اطلاعات تكمیلی” ، به راهنمای قسمتهای عمومی سیستم مراجعه كنید .

 

یادداشت و اطلاعات تكمیلی سپیدار

3- لیست انبارها

برای مشاهده لیست انبارهای تعریف شده ، وارد قسمت تامین كنندگان و انبار شده و در قسمت فهرست ، روی گزینه “انبارها” كلیك كنید .

 

لیست انبارهای تعریف شده

 

با انتخاب این گزینه ، لیستی از انبارهای تعریف شده در سیستم به همراه خلاصه ای از اطلاعات تعریف شده برای آنها نمایش داده میشود .

 

لیست انبارهای تعریف شده

 

4- حذف انبار

در صورت نیاز به حذف اطلاعات انبار تعریف شده ، از لیست انبارها ، مورد یا موارد مورد نظر را انتخاب كرده و در قسمت y20 كلیدy21را بزنید یا از Ctrl+D استفاده كنید .

اگر انباری در سیستم به هر نحوی استفاده شده یاشد ، امكان حذف آن انبار از سیستم وجود نخواهد داشت . در اینصورت در صورتی كه حتما باید حذف شود ، ابتدا مواردی كه از این انبار استفاده كرده اند را حذف كنید .

 

 

 

 

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ
question