175 - تتظيمات عيدي

تتظيمات عيدي

تتظيمات عيدي
پس از ورود به تنظيمات حقوق و دستمزد ، روي صفحه “عيدي” كليك كنيد و در پنجره‌اي كه در اختيار شما قرار ميگيرد ، اطلاعات مورد نياز را وارد كنيد.
eydi - تتظيمات عيدي
جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :
1- “سقف عيدي” حداكثر مبلغ عيدي است كه به فرد تعلق ميگيرد و هر سال توسط دولت اعلام ميشود . معمولا اين مبلغ ، سه برابر حداقل دستمزد ماهانه است .
2- “ضريب مبناي عيدي” ضريبي از مبنا است كه عيدي به آن تعلق ميگيرد . طبق قانون فعلي اين ضريب 2 است .
3- “معافيت مالياتي عيدي” مبلغي از عيدي است كه از ماليات معاف است و هر سال توسط دولت اعلام ميشود . معمولا اين مبلغ برابر با پله اول جدول مالياتي آن سال است .
4- “معافيت عيدي متناسب با كاركرد موثر عيدي در نظر گرفته شود” در صورت فعال شدن اين گزينه ، معافيت مالياتي عيدي به نسبت كاركرد محاسبه ميشود و كسي كه نصف سال را كار كرده است ، از نصف معافيت استفاده خواهد كرد و در صورت غير فعال بودن اين گزينه ، از معافيت كامل استفاده ميكند .
5- “حساب معين هزينه عيدي” حساب معيني است كه هنگام صدور سند حسابداري حقوق ، مبلغ هزينه عيدي در بدهكار اين حساب درج ميشود .
7- در قسمت “كاركرد موثر در محاسبه مانده مرخصي” شما بايد از بين عوامل كاركرد تعريف شده در سيستم كه طبقه آنها كاركرد است ، عوامل موثر در عيدي و ضريب تاثير آنها را مشخص كنيد . مثلا در محاسبه عيدي ، كاركرد عادي با ضريب 1 ، غيبت با ضريب 1- تاثير دارد
7- اگر مرخصي كه هر ماه به افراد تعلق ميگيرد به نسبت كاركرد افراد در آن ماه نيست ، اين قسمت را خالي بگذاريد . در اينصورت هر ماه كل سقف مرخصي بدون توجه به كاركرد به فرد تعلق ميگيرد .
8- “عوامل موثر در مبناي عيدي” از بين عوامل مزايا از نوع قراردادي-ثابت تعريف شده در سيستم ، عوامل موثر در مبناي مرخصي را مشخص كنيد . مثلا در مبناي محاسبه عيدي ، حقوق پايه و حق سرپرستي تاثير دارند ولي حق اولاد تاثيري ندارد.
9- پس از ورود اطلاعات كليد ذخيره r2 1 - تتظيمات عيدي يا Ctrl+S را بزنيد . پس از ذخيره اطلاعات ، در سمت راست نوار پايين فرم پيغام r3 1 - تتظيمات عيدي نمايش داده ميشود .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *