سپید_حساب_ویرا

تنظیمات عیدی

فهرست مطالب

مراحل تنظیمات عیدی در برنامه حسابداری سپیدار

پس از ورود به تنظیمات حقوق و دستمزد ، روی صفحه “عیدی” كلیك كنید و در پنجره ای كه در اختیار شما قرار میگیرد ، اطلاعات مورد نیاز را وارد كنید.

تنظیمات عیدی در برنامه حسابداری سپیدار

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زیر را مدنظر داشته باشید :

1- “سقف عیدی” حداكثر مبلغ عیدی است كه به فرد تعلق میگیرد و هر سال توسط دولت اعلام میشود . معمولا این مبلغ ، سه برابر حداقل دستمزد ماهانه است .

2- “ضریب مبنای عیدی” ضریبی از مبنا است كه عیدی به آن تعلق میگیرد . طبق قانون فعلی این ضریب 2 است .

3- “معافیت مالیاتی عیدی” مبلغی از عیدی است كه از مالیات معاف است و هر سال توسط دولت اعلام میشود . معمولا این مبلغ برابر با پله اول جدول مالیاتی آن سال است .

4- “معافیت عیدی متناسب با كاركرد موثر عیدی در نظر گرفته شود” در صورت فعال شدن این گزینه ، معافیت مالیاتی عیدی به نسبت كاركرد محاسبه میشود و كسی كه نصف سال را كار كرده است ، از نصف معافیت استفاده خواهد كرد و در صورت غیر فعال بودن این گزینه ، از معافیت كامل استفاده میكند .

5- “حساب معین هزینه عیدی” حساب معینی است كه هنگام صدور سند حسابداری حقوق ، مبلغ هزینه عیدی در بدهكار این حساب درج میشود .

7- در قسمت “كاركرد موثر در محاسبه مانده مرخصی” شما باید از بین عوامل كاركرد تعریف شده در سیستم كه طبقه آنها كاركرد است ، عوامل موثر در عیدی و ضریب تاثیر آنها را مشخص كنید . مثلا در محاسبه عیدی ، كاركرد عادی با ضریب 1 ، غیبت با ضریب 1- تاثیر دارد.

7- اگر مرخصی كه هر ماه به افراد تعلق میگیرد به نسبت كاركرد افراد در آن ماه نیست ، این قسمت را خالی بگذارید . در اینصورت هر ماه كل سقف مرخصی بدون توجه به كاركرد به فرد تعلق میگیرد .
8- “عوامل موثر در مبنای عیدی” از بین عوامل مزایا از نوع قراردادی-ثابت تعریف شده در سیستم ، عوامل موثر در مبنای مرخصی را مشخص كنید . مثلا در مبنای محاسبه عیدی ، حقوق پایه و حق سرپرستی تاثیر دارند ولی حق اولاد تاثیری ندارد.

9- پس از ورود اطلاعات كلید ذخیره r2 1 یا Ctrl+S را بزنید . پس از ذخیره اطلاعات ، در سمت راست نوار پایین فرم پیغام r3 1 نمایش داده میشود .

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ
question