سپید_حساب_ویرا

تنظیمات مالیات

فهرست مطالب

مراحل تنظیمات مالیات در نرم افزار سپیدار

پس از ورود به تنظیمات حقوق و دستمزد ، روی صفحه “مالیات” كلیك كنید و در پنجره ای كه در اختیار شما قرار میگیرد ، اطلاعات مورد نیاز را وارد كنید.

تنظیمات مالیات در نرم افزار سپیدار 

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زیر را مدنظر داشته باشید :

1- “ضریب معافیت بیمه تامین اجتماعی از مالیات” نسبتی است از حق بیمه تامین اجتماعی سهم كارمند است كه از درآمد مشمول مالیات كسر میشود . بر اساس قانون فعلی برای اكثر شركتها این نرخ معادل دو هفتم یا همان 2857/0 است .

2- “ضریب معافیت بیمه تكمیلی سهم كارمند از مالیات” نسبتی است از حق بیمه تكمیلی سهم كارمند است كه از درآمد مشمول مالیات كسر میشود . بر اساس قانون فعلی كل مبلغ بیمه تكمیلی پرداختی توسط كارمند از مالیات معاف است و این نرخ 1 است .

3- “حساب معین مالیات پرداختنی” حساب معینی است كه هنگام صدور سند حسابداری حقوق ، مبلغ مالیات در بستانكار این حساب درج میشود .

4- در قسمت “كاركرد قانونی بیمه و مالیات” شما باید از بین عوامل تعریف شده در سیستم كه طبقه آنها كاركرد است ، عوامل موثر در كاركرد بیمه (و مالیات) و ضریب تاثیر آنها را مشخص كنید . مثلا در كاركرد بیمه ، كاركرد عادی با ضریب 1 ، غیبت با ضریب 1- تاثیر دارد یعنی كاركرد بیمه برابر است با (كاركرد عادی * 1) + (غیبت * 1-)

5- پس از ورود اطلاعات كلید ذخیره r2 1 یا Ctrl+S را بزنید . پس از ذخیره اطلاعات ، در سمت راست نوار پایین فرم پیغام r3 1 نمایش داده میشود .

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ