175 - شعب بيمه و ماليات

شعب بيمه و ماليات

شعب بيمه و ماليات
شعبه هاي مختلف يك سازمان ، نمايندگي ها و دفاتر مختلف يك سازمان هستند كه به واسطه سيستم محاسبه عواملي مانند بيمه ، ماليات و .. در حقوق و دستمزد طرف حساب شركت قرار ميگيرند . با ورود و ثبت اطلاعات شعب سازمان ها ، موارد و امكانات زير در اختيار شما قرار ميگيرد :
1- برقراري ارتباط افراد با شعب سازمان ها .
2- تهيه گزارش ها ، ليست هاي بيمه و ماليات و ديسكتهاي بيمه و ماليات به تفكيك شعبه هاي تعريف شده .
3- صدور سند حسابداري كسور و تعهدات كارفرما به تفكيك شعب تعريف شده .
تعريف شعبه بيمه و ماليات :
پس از ورود به سيستم در منوي سمت راست ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عمليات روي گزينه “شعبه بيمه و ماليات جديد” كليك كنيد .
r1 - شعب بيمه و ماليات
در پنجره‌اي كه در اختيار شما قرار ميگيرد ، در صفحه اطلاعات اصلي ، اطلاعات مورد نياز را وارد كنيد.
r2 - شعب بيمه و ماليات
جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :
1- انتخاب يكي از انواع “تامين اجتماعي” ، “وزارت دارايي” و “بيمه تكميلي” اجباري است.
2- براي انتخاب گزينه “نام شعبه” ، عنوان نام طرف حساب مورد نظر را تايپ كنيد و كليد Enter يا Tab را بزنيد . در صورتيكه عنوان وارد شده صحيح باشد ، نام طرف حساب نمايش داده ميشود . همچنين با استفاده از كليد r3 - شعب بيمه و ماليات يا با زدن r4 - شعب بيمه و ماليات ، ليست طرف حسابهاي از نوع شخص حقوقي تعريف شده در سيستم باز ميشود و ميتوانيد از بين آنها ، شعبه مورد نظر را انتخاب كنيد .
3- در صورتيكه نوع “تامين اجتماعي” باشد ، ورود اطلاعات “كد شركت/شماره پرونده” اجباري است . در ليست بيمه و ديسكت بيمه مربوط به اين شعبه ، اطلاعات وارد شده به عنوان كد كارگاه يا كد شركت نمايش داده ميشود . در ديكست ماليات ، اطلاعات وارد شده به عنوان شماره پرونده نمايش داده ميشود .
4- در صورتيكه نوع “تامين اجتماعي” باشد ، امكان ورود اطلاعات “شماره پيمان” وجود دارد . در صورت ورود اطلاعات در اين قسمت ، در ليست بيمه و ديسكت بيمه مربوط به اين شعبه ، اطلاعات وارد شده به عنوان شماره پيمان نمايش داده ميشود .
5- در صورتيكه نوع “تامين اجتماعي” باشد ، تعيين تعداد “نفرات معاف از بيمه” اجباري است . با تعيين اين عدد ، در محاسبه حقوق و دستمزد به تعداد وارد شده در اين قسمت معافيت بيمه محاسبه ميشود .
6- در صورتيكه نوع “وزارت دارايي” باشد ، انتخاب “نحوه محاسبه ماليات” اجباري است .
7- در صورتيكه “نحوه محاسبه ماليات” براي يك شعبه “تعديل ماهانه” باشد ، محاسبه ماليات براي پرسنل مرتبط با آن شعبه در هر ماه بر اساس جمع درآمد از اول سال تا آن لحظه محاسبه ميشود .
8- در صورتيكه “نحوه محاسبه ماليات” براي يك شعبه “تعديل سالانه” باشد ، محاسبه ماليات براي پرسنل مرتبط با آن شعبه در ماه هاي فروردين تا بهمن فقط با توجه درآمد همان ماه محاسبه شده و در اسفند ماه ، بر اساس جمع درآمد سال محاسبه ميشود .
9- در صورتيكه “نحوه محاسبه ماليات” براي يك شعبه “بدون تعديل” باشد ، محاسبه ماليات براي پرسنل مرتبط با آن شعبه در همه ماه ها توجه درآمد همان ماه محاسبه شده هيچ وقت تعديل نميشود .
10- پس از ورود اطلاعات كليد ذخيره r5 - شعب بيمه و ماليات يا Ctrl+S را بزنيد . پس از ذخيره اطلاعات ، در سمت راست نوار پايين فرم پيغام r6 - شعب بيمه و ماليات نمايش داده ميشود .

2- يادداشت و اطلاعات تكميلي :
براي مشاهده نحوه استفاده از قسمتهاي “يادداشت” و “اطلاعات تكميلي” ، به راهنماي قسمتهاي عمومي سيستم مراجعه كنيد .
r7 - شعب بيمه و ماليات

3- ليست شعب :
براي مشاهده ليست شعب تعريف شده ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در اين قسمت ، روي گزينه “شعب بيمه و ماليات” كليك كنيد .
r8 - شعب بيمه و ماليات
با انتخاب اين گزينه ، ليستي از شعب تعريف شده در سيستم به همراه خلاصه اي از اطلاعات تعريف شده براي آنها نمايش داده ميشود .
r9 - شعب بيمه و ماليات
4- حذف شعبه :
در صورت نياز به حذف اطلاعات شعبه تعريف شده ، از ليست شعب بيمه و ماليات ، مورد يا موارد مورد نظر را انتخاب كرده و در قسمت r10 - شعب بيمه و ماليات كليد r11 - شعب بيمه و ماليات را بزنيد يا از Ctrl+D استفاده كنيد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *