24 - واحد سنجش

واحد سنجش

با تعريف واحدهاي سنجش مختلف مورد استفاده در سيستم در اين قسمت ، در بقيه قسمتهاي سيستم هر جا نياز به واحد سنجش باشد ، اطلاعات تعريف شده در اين قسمت فراخواني ميشوند .

1- تعريف واحد سنجش جديد :

پس از ورود به سيستم در منوي سمت راست ، وارد قسمت تامين كنندگان و انبار شده و در قسمت عمليات روي گزينه ” واحد سنجش جديد” كليك كنيد .

1 1 152x300 - واحد سنجش

در پنجره‌اي كه در اختيار شما قرار ميگيرد ، در صفحه اطلاعات اصلي ، اطلاعات مورد نياز را وارد كنيد.

2 1 300x216 - واحد سنجش

جهت ورود اطلاعات ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :

1- ورود اطلاعات “عنوان” اجباري است . پس از تعريف اين اطلاعات ، در همه جاي سيستم هر جا نياز به مشاهده ، نمايش يا انتخاب واحد سنجش باشد ، اطلاعات “عنوان” به عنوان مشخصات واحد سنجش نمايش داده ميشود .

2- اطلاعات “عنوان” وارد شده براي واحدهاي سنجش مختلف نميتواند تكراري باشد .

3- در صورتيكه از امكانات زبان دوم در سيستم استفاده ميكنيد ، ورود اطلاعات “عنوان (2)” اجباري است . در همه جاي سيستم در حالت استفاده از زبان دوم هر جا نياز به مشاهده ، نمايش يا واحد سنجش باشد ، اطلاعات “عنوان(2)” به عنوان مشخصات واحد سنجش نمايش داده ميشود .

4- اطلاعات “عنوان (2)” وارد شده براي واحدهاي سنجش مختلف نميتواند تكراري باشد .

5- در صورتيكه براي كاربر ، حقوق دسترسي ويرايش اطلاعات واحد سنجش تعريف شده باشد ، ويرايش اطلاعات واحد سنجش تعريف شده در هر شرايطي امكان پذير است .

6- پس از ورود اطلاعات كليد ذخيرهy6 - واحد سنجش يا Ctrl+S را بزنيد . پس از ذخيره اطلاعات ، در سمت راست نوار پايين فرم پيغام pp2 - واحد سنجشنمايش داده ميشود .

2- يادداشت و اطلاعات تكميلي :

براي مشاهده نحوه استفاده از قسمتهاي “يادداشت” و “اطلاعات تكميلي” ، به راهنماي قسمتهاي عمومي سيستم مراجعه كنيد .

3 1 300x218 - واحد سنجش

3- ليست واحدهاي سنجش :

براي مشاهده ليست واحدهاي سنجش تعريف شده ، وارد قسمت تامين كنندگان و انبار شده و در قسمت فهرست ، روي گزينه “واحدهاي سنجش” كليك كنيد .

 

4 1 92x300 - واحد سنجش

با انتخاب اين گزينه ، ليستي از واحدهاي سنجش تعريف شده در سيستم به همراه خلاصه اي از اطلاعات تعريف شده براي آنها نمايش داده ميشود .

5 1 300x214 - واحد سنجش

4- حذف واحد سنجش :

در صورت نياز به حذف اطلاعات واحد سنجش تعريف شده ، از ليست واحدهاي سنجش ، مورد يا موارد مورد نظر را انتخاب كرده و در قسمت pp3 - واحد سنجشكليد pp4 - واحد سنجشرا بزنيد يا از Ctrl+D استفاده كنيد .

يك واحد سنجش در صورتي قابل حذف خواهد بود كه از اين واحد در قسمتهاي ديگر سيستم هيچ استفاده اي نشده باشد . در صورت استفاده از اين واحد در ساير قسمتهاي سيستم (مثلا تعريف كالا يا …) ، ابتدا بايد آن اطلاعات از سيستم حذف شوند تا بتوان واحد سنجش را حذف كرد .

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *