کسب و کارهای کوچک

کسب و کار کوچک با اثری بزرگ ! چگونه؟

معمولاً می‌شنویم که کسب و کار کوچک موتور ایجاد اشتغال است. اما از آنجا که این کسب و کارها، کوچک هستند اغلب نقش آنها در اقتصاد کمتر دیده می‌شود و این در حالیست که آنها نقش مهمی در اقتصاد یک کشور دارند.

در مطالعه‌ای که اخیراً توسط PAYCHEX صورت گرفته است مشخص شد کسب و کارهای کوچک ۱۳ برابر تولید بیشتری نسبت به شرکت‌های بزرگ دارند.

اما  چگونه می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که کسب و کارهای کوچک، منابعی که نیاز به رشد دارند را دریافت می‌کنند؟  در مسیر موفقیت این شرکت ها و پیشرفت در اقتصادی که پیوسته در حال تغییر است ما چه کمکی می توانیم انجام دهیم؟

تامین شرایط مناسب برای شرکت‌های کارآفرین می‌تواند شامل دسترسی به سرمایه و مشاوران کسب و کار باشد که بسیار ارزشمند نیز می‌باشد . تنظیمات هوشمندانه و ساختارهای مالیاتی، می‌تواند به کسب و کارهای کوچک، رشد و همچنین شانس بهتری برای نجات در اقتصاد جهانی بدهد.

وجود برنامه‌ها و سازمان‌های حمایتی در کشور برای تامین ابزارهای مورد نیاز کسب و کارهای کوچک، با هدف  رسیدن به سرمایه‌های سود آور و ماندگار خبر خوبی است و شرکت‌های سرمایه گذار راهکاری مناسب و یکپارچه برای کمک به کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شود تا مشاغلی را خلق کرده و فرصت‌های اقتصادی را از طریق ایجاد دسترسی بیشتر به آموزش مدیریت،سرمایه مالی و خدمات حمایت از کسب و کار فراهم کند.

هدف، کمک به ایجاد کسب و کارهای کوچک است تا به سطح بالاتر برسند و تمرکز بیشتر برروی حمایت از کسب و کارهای نوپا و ترغیب کارآفرینی می‌باشد. تنوع در انتخاب کسب و کارهایی که نمایانگر جامعه است و برنامه خدمت رسانی دارند، تاکید می‌شود.

دکتر جری سو تورنتون، رئیس دانشگاه کشور کویاهوگا می‌گوید: “دانشگاه‌ها در موقعیت خوبی قراردارند و یک شریک کلیدی در کسب و کار کوچک هستند زیرا که رویکرد به کار گرفته شده مبتنی بر جامعه است و برای درگیر کردن کسب و کارهای کوچک استفاده می‌شود” او ادامه داد که “ما به عنوان دانشگاه، یک جامعه دیده می‌شویم که این ما را قادر می‌سازد که فقط همکاری‌های کوچک خلق نکنیم بلکه درگیر آن دسته از فعالیت‌ها شویم که به توسعه‌ی اقتصادی از طریق رشد تجاری و شغلی ، منجر می‌شود”.

ما نیاز به این داریم که همه در صحنه برای یک هدف حاضر باشند و این رویکرد را پیش بگیریم تا اقتصادمان را دوباره زنده کنیم. رویکردهای خلاقانه‌ای از طریق شرکای خصوصی-عمومی لحاظ می‌شود که پیشرفت را حادث می کند. زمان این رسیده است که کسانی را در آغوش بگیرم که مشتاق اختصاص دادن زمان و پول و استعدادشان هستند تا اقتصادمان قوی تر گردد.

با اینکه کسب و کارهای کوچک ممکن است پول زیادی نسبت به شرکت‌های بزرگ تولید نکند، اما مؤلفه‌ی مهمی برای افزایش قدرت اقتصاد است. کسب و کارهای کوچک، فرصت‌های کاری جدیدی را ایجاد و به عنوان اهرمی برای شرکت‌های بزرگ ارائه خدمت می‌کند.

رشد اقتصادی

کسب و کارهای کوچک با فراهم کردن فرصت‌های شغلی برای افرادی که ممکن است در شرکت‌های بزرگتر نتوانند مشغول به کار شوند به تحریک رشد اقتصادی و همچنین آوردن رشد و نوآوری به جامعه‌ای که برمبنای تجارت است کمک شایانی می‌کند. کسب و کارهای کوچک تمایل به جذب استعدادهایی دارد تا بتواند محصولات جدید خلق کند و یا راه حل‌های جدید برای ایده‌های موجود ارائه دهند. کسب وکارهای بزرگ نیز در همان جامعه از کسب و کارهای کوچک نفع میبرند و این یعنی شرکت‌های بزرگ برای تکمیل عملکردهای تجاری مختلف از طریق برون سپاری به کسب و کارهای کوچک وابسته هستند.

سازگاری با جو اقتصادی در حال تغییر

خیلی از کسب و کارهای کوچک، توانایی تطبیق و انعطاف پذیری سریع با جو اقتصادی درحال تغییر را دارند و این به خاطر این حقیقت  است که کسب و کارهای کوچک بسیار مشتری محور است و بسیاری از مشتریان، به کسب و کارهای کوچک مورد علاقه شان در طول بحران اقتصادی، وفادار می‌مانند.

این وفاداری به معنی این است که این کسب و کارها قادر هستند در طول زمان‌های سخت در حرکت باشد و می‌توانند اقتصاد را قدرتمند سازند. کسب و کارهای کوچک، درآمد کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ‌تر دارد و این به این معنی است که در زمان بحران اقتصادی، ورشکستگی‌های کمتری نیز خواهند داشت.

رشد آتی

کسب و کار های کوچک همیشه کوچک نمی مانند و شرکت های بزرگ مثل نایک و امثال آن، به عنوان کسب و کارهای کوچک شروع به کار کردند که به سرعت به صورت بازیگران اصلی در بازار ملی و بین المللی در آمدند و خیلی از رهبران صنعت کامپیوتر به عنوان نصاب‌هایی بودند که روی ماشین‌های دستی در گاراژ هاشان کار می‌کردند.
مایکروسافت اولین مثال برای این نوع است که نشان داد چگونه یک ایده‌ی کسب و کار کوچک می‌تواند جهان را تغییر دهد و به کسب و کاری بزرگ تبدیل شود. زمانیکه یک شرکت بزرگ در جامعه وجود داشته باشد می‌تواند بیشتر به اشتغال زایی و رشد اقتصاد کمک نماید.

منبع : سایت سپیدار سیستم آسیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *