bigstock Graphic Designer Workplace Fla 60074171 - اهمیت گرافیک در بازاریابی

اهمیت گرافیک در بازاریابی

طراحی گرافیک به عنوان فراگیرترین هنر عصر ما، معنای جدیدی برای بازاریابی دیجیتال به ارمغان آورده است. این ابزار با استفاده از اصول طراحی ساده، رنگ و شکل، آنچه که برای مخاطب معاصر جذاب است را به محتوای تبلیغات کسب‌وکارها اضافه کرده است.

هر شرکتی، چه نوپا چه کهنه‌کار و شناخته شده برای کسب برتری نسبت به رقبای خود همواره تلاش می‌کند. در واقع استفاده از تصاویر گرافیکی درست و جذاب در محتوا و تبلیغات بیزینس‌ها، ابزار درستی برای پیروزی در این رقابت تنگانگ است.

درمیان همه‌ی روش‌های کمپین‌های تبلیغاتی، استفاده درست از گرافیک، معجزه می‌کند و وسیله انتقال صحیح هدفِ تبلیغات به مخاطب است. امروزه این هنر، ما را یک پله برای دست یابی به هدف و موفقیت در کمپین‌های تبلیغاتی بالاتر برده است. این ابزار جذاب بسیار اثربخش و قوی است؛ فقط باید بدانید چگونه و کجا از آن استفاده کنید.

 

تا همین اواخر بسیاری از بازاریابان درکی از این نکته نداشتند که تصاویر گرافیکی تا چه حد برای مخاطب جذابیت دارد. اما با گسترش بازاریابی دیجیتال، موج جدیدی از تولید محتوای گرافیکی بوجود آمد. اگر بخواهیم خلاصه شرح دهیم، گرچه شما با ارزش‌ترین محتوا را پدید بیاورید اما اگر رنگ و لعابی به آن نبخشید، توجهی به آن نمی‌شود.

حال بیشتر به مفهوم طراحی گرافیک و نقش آن در دنیای بازاریابی دیجیتال می‌پردازیم:

درابتدا بهتر است بدانیم که طراحی گرافیک چیست؟!

طراحی گرافیک، هنری است هدفمند برای حل مشکل القای مفهومی خاص به مخاطبان. به همین خاطر معادل نام این هنر در زبان فارسی “ارتباط تصویری” تعریف شده است که با همین عنوان در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

این هنر یا ابزار پروسه‌ای است از ترکیب درست و به جای تصاویر، اشکال، رنگ‌ها و نوشته‌ها. در واقع یک طراح گرافیک باید بداند چه عناصر بصری‌ای برای مخاطب جذاب‌تر است؛ بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود و آن‌ها را به درستی با یکدیگر ترکیب کند.

ابزارهای اثر بخش در طراحی گرافیک!

یک طراح ممکن است از چندین ابزار مرتبط با طراحی مانند اسکچ‌پدها، کتاب‌های طراحی گرافیک و سایر ترفندهای نرم‌افزاری برای موفقیت استفاده کند. اما، در حال حاضر تغییرات قابل توجهی در این روند طراحی بصری دیده می‌شود.

طراح گرافیک باید هوشمندانه به ترندهای طراحی رجوع کند، امروزه سلیقه مخاطبان و طراحان از ایجاد تصاویر گرافیک واقع‌گرا به سمت تصاویر گرافیکی با فرم‌ها و سطوح صاف و پایه برگشته است. بهتر است بگوییم گزافه‌گویی در طرح‌های بصری دیگر طرفدار زیادی ندارد.

طراحی گرافیک به عنوان بهترین ابزار برای بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال ترکیبی از ارائه تصاویر و محتواهای آموزنده است. طراحی گرافیکی ایده‌های تبلیغاتی یک شرکت را به اعلان‌های تصویری تبدیل می‌کند. به این ترتیب یک سازمان می‌تواند به طور موثر با مشتریان خود ارتباط برقرار کند.

 

در دنیای امروز که تمام کارها با سرعت انجام می‌شوند، از خرید کردن تا تهیه یک غذا از رستوران یا ارسال یک پیام، بیزینس‌ها باید فاصله کمی با مشتریان و مخاطبان خود داشته باشند.

در واقع دوره مطالعه متن و اعلامیه‌های بلند بالا به سر آمده است. شما باید با تصاویر جذاب و گویا در کسری از دقیقه منظور خود را انتقال دهید. واقعیت این است که مشتریان امروزه عجول و کم حوصله‌تر از قبل هستند.

از همین حالا شروع کنید!

محتوایی را که با مخاطبان خود منتشر می‌کنید، چه در یک نسخه تبلیغات چاپی چه در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی باید هویت بصری یکسانی داشته باشند. اگر برای وبلاگ خود از یک فونت جذاب و نچندان رسمی استفاده می‌کنید؛ آن را در صفحات اصلی وبسایت نیز به کار ببرید.

در استفاده از رنگ‌ها احتیاط کنید

استفاده بیش از حد از رنگ‌های متنوع نه تنها جذابیت محتوای شما را زیاد نمی‌کند بلکه مخاطب را از توجه به آن باز می‌دارد. برای تمامی طرح‌های شرکت خود از لوگو گرفته تا تصاویر تبلیغاتی از دو یا سه رنگ اصلی انتخاب کنید، از رنگ‌های دیگر به میزان کم و با احتیاط استفاده کنید. برای شروع کار درباره تناسب رنگ‌ها و رنگ‌های هم خانواده و متضاد مطالعه کنید، سپس آن‌ها را به کار بگیرید.

 

از سطوح بزرگ استفاده کنید

از قرار دادن سطوح ریز و در هم در کنار هم بپرهیزید، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، سلیقه مشتریان دیگر زیاده گویی را نمی‌پسندد، چه در متون چه در تصاویر.

به فضای خالی پشت نکنید

جایی هم برای سطح سفید و فضای خالی در نظر بگیرید. در واقع فضای خالی اگر درست استفاده شود بهترین ابزار برای ارتباط دادن عکس‌ها و تصاویر مختلف به یکدیگر است.

طرح‌های کمپین‌های تبلیغاتی برتر و خلاقانه را دنبال کنید

همواره در جستجوی ایده باشید، خوب نگاه کنید که بازاریابان یا طراحان برتر از چه عناصری برای ارائه طرح خود استفاده می‌کنند، تقلید نکنید اما حتماً ایده بگیرید

در آخر؛

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که خودتان نمی‌توانید طرح‌ها یا ترکیب بندی‌های جذاب برای محتوا یا صفحات تجاری خود ایجاد کنید از یک متخصص کمک بگیرید! این نوع هزینه کردن به نفع کسب و کار شما خواهد بود و هزینه اضافی به حساب نمی‌آید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *