سپید_حساب_ویرا

تنظیم عوامل

فهرست مطالب

مراحل تنظیم عوامل در سپیدار

پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست ، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عملیات روی گزینه “تنظیم عوامل” کلیک کنید یا در بالای فرم تعریف عامل روی کلید A14 کلیک کنید . تنظیم عامل در سپیدار در پنجره ای که در اختیار شما قرار میگیرد ، اطلاعات مورد نظر را وارد کنید. تنظیم عامل در سپیدار   جهت ورود اطلاعات ، موارد و نکات زیر را مدنظر داشته باشید : ۱- در سمت راست فرم در زیر قسمت A17 ، اطلاعات عنوان ، طبقه و نوع عوامل تعریف شده از طبقات مزایا ، کسور و تعهدات کارفرما نمایش داده میشود . ۲- در قسمت A18 با فعال کردن گزینه “مشمول بیمه” برای یک عامل مزایا ، مبلغ محاسبه شده برای آن عامل در جمع درآمد مشمول بیمه تاثیر داده میشود و اگر غیر فعال باشد ، در درآمد مشمول بیمه تاثیری داده نمیشود (آن عامل معاف از بیمه میشود) . ۳- در قسمت A19 با فعال کردن گزینه “مشمول مالیات” برای یک عامل مزایا ، مبلغ محاسبه شده برای آن عامل در جمع درآمد مشمول مالیات تاثیر داده میشود و اگر غیر فعال باشد ، در درآمد مشمول مالیات تاثیری داده نمیشود (آن عامل معاف از مالیات میشود) . ۴- گزینه های “مشمول مالیات” و “مشمول بیمه” فقط برای عوامل طبقه مزایا قابل انتخاب هستند و برای بقیه عوامل ، غیر فعال هستند . ۵- کاربرد گزینه “مبنای محاسبه” در تعیین این است که عاملی که محاسبه میشود بصورت روزشمار ، ساعت شمار یا بر اساس درصد پرداخت میشود . مثلا حقوق پایه و حق ماموریت بر اساس روز ، اضافه کاری و کسر کار بر اساس ساعت و دقیقه و کارانه و حق غذا بر اساس درصد/عدد محاسبه میشوند . این مورد جهت اطلاع نمایش داده میشود و قابل تغییر نیست . ۶- در قسمت A20 ، گزینه “ضریب ثایت” مشخص کننده عددی است که در کل محاسبات ضرب میشود مثلا ضریب اضافه کاری ۱.۴ است ولی حقوق پایه در عددی ضرب نمیشود و ضریب آن ۱ است . ۷- گزینه “عدد ثایت” مشخص کننده عددی است که با کل محاسبات جمع میشود . ۸- گزینه “نوع مخرج” مشخص کننده عددی است که با کل محاسبات بر آن تقسین میشود . مثلا حقوق پایه تقسیم بر عدد ثابت ۳۰ میشود ، اضافه کاری تقسیم بر عدد ثابت ۲۲۰ یا ۱۹۴ یا … میشود و حق اولاد تقسیم بر عدد ثابتی نمیشود بلکه تقسیم بر تعداد روزهای ماه میشود (یعنی اگر ماه ۳۰ روزه باشد تقسیم بر ۳۰ ، اگر ۳۱ روزه باشد تقسیم بر ۳۱ و اگر ۲۹ روزه باشد تقسیم بر ۲۹ میشود) . ۹- در صورتیکه “نوع مخرج” عدد ثابت انتخاب شود ، ورود اطلاعات “مخرج” اجباری است. ۱۰- انتخاب “نوع مخرج” برای عوامل از نوع “ورود دستی” امکان پذیر نیست . ۱۱- با قرار گرفات روی عامل مورد نظر ، فرمول استخراج شده از تنظیمات انجام شده برای آن عامل نمایش داده میشود . تنظیم عامل در سپیدار

سوالات متداول

برای تنظیم عوامل در سپیدار، وارد قسمت حقوق و دستمزد شده و در قسمت عملیات روی گزینه “تنظیم عوامل” کلیک کنید .

در هنگام ورود اطلاعات برای تنظیم عوامل در سپیدار، باید مواردی از جمله عنوان، طبقه، نوع عوامل، مشمول بیمه و مشمول مالیات را در نظر گرفت.

در انتخاب “نوع مخرج” برای عوامل در سپیدار، باید نکاتی مانند ورود اطلاعات “مخرج” (در صورت انتخاب نوع مخرج عدد ثابت) و انتخاب مناسب برای نوع عوامل را در نظر گرفت.

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ