1314 - سند کل

سند کل

صدور سند کل
مطابق آئين نامه ثبت دفاتر وزارت امور اقتصادي و دارائي چنانچه شركتي سيستم كامپيوتري خود را به آن وزارتخانه معرفي و مجوز ثبت دفاتر به صورت مكانيزه را گرفته باشد ، مي تواند حداكثر در 15 روز بعد از پايان هر ماه اقدام به ثبت دفاتر بصورت يك ماه نمايد ، ضمنا بعد از هر سه ماه حداكثر طي ده روز بايد گردش و مانده خود را در پايان آن سه ماه ارائه نمايد . به همين دليل امكان صدور سند كل در سيستم تعبيه شده است تا بتوان در فرم مربوطه ، اقدام به صدور سند كل نمود و سپس در بخش گزارشات با گرفتن گزارش دفتر روزنامه و كل مي توان اقدام به نوشتن دفاتر قانوني نمود .

پس از ورود به سيستم در منوي سمت راست ، وارد قسمت حسابداري شده و در قسمت عمليات روي گزينه “صدور سند كل” كليك كنيد .
k1 - سند کل
فرمي كه در اختيار شما قرار مي گيرد شما مي توانيد اطلاعات را وارد نموده و عمليات صدور سند كل را انجام دهيد .
k2 - سند کل
جهت صدور سند كل ، موارد و نكات زير را مدنظر داشته باشيد :
1- در صورتيكه براي كاربر ، حقوق دسترسي صدور سند تعريف شده باشد ، مي توان اقدام به صدور سند كل نمود .
2- قبل از صدور سند كل براي محدوده تاريخي مورد نظر ، حتما بايستي اسناد آن محدوده تاريخي قطعي شده باشند .
3-در قسمت “آخرين سندي كه براي آن سند كل صادر شده است” ، اگر در سال مالي جاري سند كلي صادر شده باشد ، شماره و تاريخ آخرين سندي را كه در سند كل شركت نموده است را مي توانيد مشاهده نماييد .
k3 - سند کل
4- شما مي توانيد هم بر اساس تاريخ و هم بر اساس شماره سند عمليات صدور سند كل را با زدن كليد k4 - سند کل بالاي فرم انجام دهيد.
5-سيستم به صورت پيش فرض “تا تاريخ” را با تاريخ روز نمايش مي دهد . شما مي توانيد با زدن كليد k5 - سند کل تاريخ را خالي نموده و تاريخ را به صورت دستي وارد نماييد و يا با زدن كليد k6 - سند کل “تا تاريخ” با تاريخ روز پر خواهد شد .
6- اگر بر مبناي تاريخ اقدام به صدور سند كل مي نماييد ، مي توانيد با زدن كليد باز خواني گزينه “شماره” k7 - سند کل شماره سند مربوطه را مشاهده نماييد .
7- شما مي توانيد با زدن گزينه “تا شماره” k8 - سند کل شماره سند مد نظرتان را وارد نموده و سند كل را تا آن شماره صادر نماييد .
8-اگر بر مبناي شماره سند اقدام به صدور سند كل مي نماييد ، مي توانيد با زدن كليد باز خواني گزينه “تاريخ” k9 - سند کلتاريخ سند مربوطه را مشاهده نماييد .

2- ليست اسناد كل:
براي مشاهده ليست “اسناد كل” ، وارد قسمت حسابداري شده و در اين فهرست روي گزينه “اسناد كل” كليك كنيد .
k10 - سند کل
با انتخاب اين گزينه ، ليستي از “اسناد كل” صادر شده در سيستم نمايش داده مي شود .
k11 - سند کل
در ليست اسناد كل ، امكان ايجاد و حذف سند كل در صورت داشتن حقوق دسترسي لازم براي كاربر وجود دارد. توجه داشته باشيد تنها امكان حذف آخرين سند كل وجود دارد .

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *