فهرست مطالب

معرفی ایجاد Table در اکسل

جداول اکسل محفظه هایی برای داده های شما هستند. تعریف به صورت جدول به اکسل نشان می دهد که تمام داده های ستون ها و ردیف هایی که علامت گذاری کرده اید به هم مرتبط هستند. این یک صرفه جویی در زمان است. اول، شما به طور خودکار بسیاری از ویژگی های مرتبط با لیست را دریافت می کنید. و دوم اینکه وقتی یک ردیف اضافه می کنید، تمام فرمت ها و فرمول ها به طور خودکار اضافه می شوند

نمایندگی سپیدار

ساخت جدول Table در اکسل

نحوه ایجاد جدول در اکسل به راحتی انجام پذیر می باشد.

کافیست محدوده مورد نظر را انتخاب کرده و تعداد سطر و ستونها را انتخاب کنید .

پس از انتخاب محدوده, وارد تب home شده و از قسمت Format as Table قالب مورد نظر را

انتخاب کرده و جدول خود را ایجاد کنید.

البته روش های دیگری  که میتوان برای ایجاد جدول در اکسل استفاده از

کلمات ترکیبی می با شد .به این صورت که محدوده مورد نظر را انتخاب کرده و سپس کلید

CTRL+T را فشار دهید.

روش ساخت جدول Table در اکسل

یک سلول از داده های خود را انتخاب کنید. Home > Format as Table را انتخاب کنید. یک سبک برای میز خود انتخاب کنید. در کادر محاوره ای ایجاد جدول، محدوده سلولی خود را تنظیم کنید. اگر جدول شما هدر دارد علامت بزنید. OK را انتخاب کنید.

۷ مزایای استفاده از جدول Table

فیلترها؛ اولین چیزی که هنگام ایجاد جدول متوجه خواهید شد این است که کنترل های فیلترینگ به صورت خودکار به سربرگ های جدول اضافه می شوند.

۱.مرتب سازی

۲.ورود آسان داده ها برای نمودارها و جداول محوری

۳.تکمیل خودکار 

۴.ستون های محاسبه شده 

۵.هدرها همیشه در دسترس هستند

۶.ردیف کل

۷.قالب بندی سریع

مرتب سازی:

مرتب سازی داده ها بخشی جدایی ناپذیر از تجزیه و تحلیل داده ها است. ممکن است بخواهید فهرستی از نام ها را به ترتیب حروف الفبا مرتب کنید، فهرستی از سطوح موجودی محصول را از بالاترین به پایین ترین، یا ردیف ها را بر اساس رنگ ها یا نمادها ترتیب دهید. مرتب سازی داده ها به شما کمک می کند تا به سرعت داده های خود را تجسم کرده و بهتر درک کنید، داده های مورد نظر خود را سازماندهی و پیدا کنید و در نهایت تصمیمات موثرتری بگیرید.

ورود آسان داده ها برای نمودار ها و جداول محوری:

جداول محوری یکی از قدرتمندترین ویژگی های اکسل هستند. جدول محوری به شما امکان می دهد تا اهمیت را از یک مجموعه داده بزرگ و دقیق استخراج کنید.

تکمیل خودکار:

این ویژگی محتویات ستون فعال در داده های بالا را بررسی می کند و سعی می کند آنچه را که می خواهید تایپ کنید پیش بینی کند. AutoComplete پر کردن خودکار متن شما هنگام شروع تایپ است و به طور پیش فرض روشن است. این کار با جلوگیری از تایپ کلمات تکراری، مقدار متنی را که باید وارد کنید کاهش می دهد. تکمیل خودکار فقط با ورودی های سلول دقیقا مطابقت دارد، نه کلمات تکی در یک سلول. این در هنگام وارد کردن یا ویرایش فرمول ها کار نمی کند.

نحوه تبدیل Table به محدوده عادی در اکسل:

این مقاله به چگونگی تبدیل سریع محدوده سلولی به جدول با استفاده از سبک جدول پیش‌فرض یا انتخاب شده و نحوه تبدیل جدول به یک محدوده معمولی می‌پردازد. جدول یکی از مفیدترین موارد در اکسل است که مدیریت، محاسبه و به روز رسانی داده ها را بسیار آسان می کند. با این حال، در شرایط خاصی، قالب جدول ممکن است با نیازهای شما مطابقت نداشته باشد. خوشبختانه، یک راه سریع برای تبدیل جدول به یک محدوده معمولی بدون از دست دادن اطلاعات شما وجود دارد. و برعکس، هر زمان که به آن نیاز داشتید، می توانید به راحتی محدوده سلولی را به یک جدول کاملاً کاربردی تبدیل کنید.

میانبر ها و نکات سریع تغییر نام در اکسل

تغییر نام جدول اکسل

به طور معمول، برای تغییر نام جدول اکسل، باید روی هر سلولی در جدول کلیک کنید و سپس به تب Table Design بروید. از آنجا می توانید کادر Table Name را ببینید و تغییر دهید.

تغییر نام جداول با استفاده از نوار ابزار دسترسی سریع

برای ذخیره یک مرحله، می‌توانید فیلد Table Name را مستقیماً در نوار ابزار دسترسی سریع (QAT) قرار دهید.

اضافه کردن داده در جدول اکسل

حتی پس از ایجاد جدول، می توانید سطرها و ستون های اضافی اضافه کنید. چه سلول های جدید را در محدوده فعلی یا مجاور جدول اضافه کنید، آنها به طور خودکار برای مطابقت با سبک جدول فعلی قالب بندی می شوند.

یک ردیف یا ستون در مجاورت جدول قرار دهید.

در یک سلول خالی کنار جدول کلیک کنید.

یک مقدار سلول را تایپ کنید.

روی هر نقطه خارج از سلول کلیک کنید یا کلید Enter را فشار دهید تا مقدار را اضافه کنید.

چنانچه در خصوص مطالب گفته شده سوالی دارید میتوانید در بخش نظرات بیان کنید

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
question