فهرست مطالب

هنگام استقرار سیستم ، لازم است آن دسته از چک های پرداختی مدت دار را که هنوز تاریخ سررسید آنها نرسیده است ،در زمان شروع به کار سیستم ، اطلاعات آنها را جمع آوری کرده و به صورت چک های زمان استقرار وارد سیستم نمایید .

ثبت چک های پرداختی از نوع استقرار در سپیدار

۱. پس از ورود به سیستم در منوی عمودی ، بر روی قسمت “دریافت و پرداخت” کلیک کنید (تصویر۱).

کلیک بر روی قسمت دریافت وپرداخت
تصویر ۱ : کلیک بر روی قسمت دریافت وپرداخت

 

۲. وارد قسمت دریافت و پرداخت شده و در قسمت عملیات روی گزینه “اعلامیه پرداخت جدید” کلیک کنید . (تصویر۲).

اعلامیه پرداخت جدید
تصویر ۲ : کلیک بر روی گزینه “اعلامیه پرداخت جدید” در قسمت عملیات

 

۳. در فرم اعلامیه پرداخت “نوع” پرداخت را از سلکتور آن انتخاب نمایید . در اعلامیه پرداخت ، هشت نوع پرداخت وجود دارد که عبارت است از : “به تامین کننده” ، “به مشتری” ، “پرداخت به سایر” ، “بانک به بانک” ، “بانک به صندوق” ، “صندوق به بانک” ، “صندوق به صندوق” و “تضمین”. شما می توانید با توجه به نوع پرداخت چکی که انجام داداه اید ، یکی از انواع پرداخت “به تامین کننده” ، “به مشتری” ، “پرداخت به سایر” و “تضمین” را انتخاب نموده و به تکمیل اطلاعات فرم اعلامیه ادامه بدهید (تصویر ۳).

۴. “طرف مقابل” را از سلکتور آن انتخاب نمایید (تصویر ۳).

۵. در صورت دستی بودن روش شماره گذاری اعلامیه پرداخت ، “شماره” فعال بوده و شماره اعلامیه را وارد نمایید . توجه داشته باشید که در صورت خودکار بودن روش شماره گذاری اعلامیه پرداخت ، شماره غیر فعال خواهد بود و سیستم به صورت اتوماتیک به اعلامیه پرداخت ذخیره شده ، شماره اختصاص خواهد داد (تصویر ۳).

۶. “تاریخ” پرداخت چک را وارد نمایید . سیستم به صورت پیش فرض “تاریخ” را با تاریخ روز نمایش می دهد (تصویر ۳).

۷. “حساب معین” را مشخص نمایید .معین انتخابی ، سمت بدهکار سند اعلامیه پرداخت خواهد بود . در صورتی که در “قسمت تنظیمات/تنظیمات نرم افزار مشتریان وفروش” معین های مربوط به حساب های فروش به درستی ارتباط داده شده باشد ، با انتخاب “نوع پرداخت به مشتری” ، سیستم به صورت پیش فرض ، معین مربوط به حساب های دریافتنی را نمایش خواهد داد . همچنین در صورتی که در “قسمت تنظیمات/تنظیمات نرم افزار تامین کنندگان و خرید” معین های مربوط به حسابداری انبار به درستی ارتباط داده شده باشد ، با انتخاب “نوع پرداخت به تامین کنندگان” ، سیستم به صورت پیش فرض ، معین مربوط به حساب های پرداختنی را نمایش خواهد داد و شما می توانید درصورت نیاز معین مربوطه را تغییر دهید . ولی با انتخاب نوع پرداخت “پرداخت به سایر” و “تضمین” حساب معین خالی بوده و شما می توانید معین مورد نظرتان را از سلکتور معین انتخاب نمایید (تصویر ۳).

۸. تیک مربوط به گزینه “استقرار” را فعال نمایید (تصویر ۳).

۹. “شرح” اعلامیه پرداخت را وارد نمایید (تصویر ۳).

۱۰. در صورتی که از امکانات زبان دوم در سیستم استفاده می کنید ، “شرح (۲)” اعلامیه پرداخت را وارد نمایید (تصویر ۳).

ورود اطلاعات هدر اعلامیه پرداخت چک
تصویر ۳ : ورود اطلاعات هدر اعلامیه پرداخت چک

 

۱۱. قسمت اقلام رسید دریافت متشکل از چهار صفحه شامل : چک ، اعلامیه برداشت ، خرج کردن چک و اسناد مرتبط می باشد . (تصویر ۴).

۱۲. سیستم به صورت پیش فرض اطلاعات قلم صفحه “چک” را نمایش می دهد . شما بایستی بر روی صفحه چک قرار گرفته و با زدن کلید y1 پایین فرم ، اطلاعات قلم چک پرداختی را وارد نمایید . (تصویر ۴).

اقلام رسید دریافت چک
تصویر ۴ : اقلام رسید دریافت چک

 

۱۳. در قسمت قلم چک پرداختی ، تفصیل حساب بانکی ، شماره چک ، شماره پشت نمره ، مبلغ چک ، تاریخ سررسید چک ، شرح و شرح (۲) را وارد نمایید . توجه داشته باشید که نوع مدت چک پرداختی از نوع استقرار ،مدت دار خواهد بود (تصویر ۵).

۱۴. در بالای فرم “اعلامیه پرداخت” ، کلید ذخیره را کلیک کنید . (تصویر ۵).

ورود اطلاعات قلم چک دریافتی و ذخیره آن
تصویر ۵ : ورود اطلاعات قلم چک دریافتی و ذخیره آن

 

۱۵. برای مشاهده لیست اعلامیه های پرداخت ، وارد قسمت دریافت وپرداخت شده و در قسمت فهرست ، روی گزینه “اعلامیه پرداخت” کلیک کنید (تصویر ۶).

فهرست اعلامیه پرداخت
تصویر ۶ : فهرست اعلامیه پرداخت

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
question