سپید_حساب_ویرا

یادگیری نرم افزار حسابداری،یک تخصص مهم در کسب موقعیت شغلی بهتر

یادگیری نرم افزار حسابداری

فهرست مطالب

یادگیری نرم افزار حسابداری

یک تخصص مهم در کسب موقعیت شغلی بهتر، مقاله ای دیگر از شبکه حسابداری چابک هست و در این مقاله شما به اهمیت آموزش نرم افزار حسابداری در کسب موقعیت شغلی مناسب تر را درک خواهید کرد.

امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای پیشبرد بهتر فرآیندهای مالی و حسابداری خود از نرم افزارهای حسابداری بهره می برند.نرم افزارهای حسابداری کمک می کنند سرعت فعالیت ها افزایش یافته بدون آنکه دقت انجام آنها کاهش یابد.نرم افزارهای امروزی هوشمند عمل کرده و کارهایی را که یک کاربر قادر به انجام آن نیست یا برای آن نیاز به وقت و زمان بسیاری دارد را در کوتاهترین زمان و به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.به همین دلیل بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار گرایش به سمت خرید نرم افزارهای حسابداری داشته و خود نیز به یادگیری نرم افزارهای حسابداری بسیار راغب می باشند.

نرم افزارهای حسابداری روز به روز گسترده تر شده و امکانات و قابلیت های بسیاری را به خود اختصاص داده اند.بسیاری از نیازهایی که حسابدارها و مدیران مالی به آن نیازمند هستند در اغلب نرم افزارهای حسابداری و مالی وجود داشته و براحتی می توانند از آن بهره ببرند.

حسابداری همانند تنه یک درخت بوده و سایر واحدهای سازمان نیز شاخه های این تنه .همانطور که شاخه ها به تنه متصل هستند،واحدهای تابعه سازمان هم به حسابداری متصل می باشند.در نظر داشته باشید که بسیاری از رویدادهای مالی از طریق واحدهای تابعه صورت می پذیرد و حسابداری  وظیفه کنترل آن رویدادها و ثبب و ضبط آن رویدادها در دفاتر مالی را به عهده دارد.

واحد حسابداری با واحدهای تابعه،پیکره سازمان را تشکیل داده و با هم یکپارچه شده و سعی در سودآور نمودن شرکت دارند.این یکپارچه بودن گاهی اوقات باعث کند شدن فرآیندهای شرکت می گردد. نرم افزارهای حسابداری با  توجه به  امکانات و قابلیت هایی که در خود دارند کمک می کنند واحدهای شرکت با هم یکپارچه بوده و در عین حال فرآیندهای شرکت نیز مختل نگردد.در بسیار از مواقع نرم افزارهای حسابداری کمک می کنند سرعت انجام فعالیت ها افزایش یابد،به نحوی که سرعت و دقت انجام فعالیت ها با زمان قبل از استفاده از نرم افزارهای مالی قابل مقایسه نمی باشد.برخی از مهمترین ویژگیهای بهره مندی از نرم افزارهای حسابداری مناسب به شرح زیر می باشد.

مهمترین مزایای بهره مندی از نرم افزارهای حسابداری

نرم افزارهای مالی و حسابداری اگر متناسب با نیازها و فرآیندهای شرکتها یا سازمانه های بهره بدار باشند می توانند مزایای زیادی را برای آنها به همراه دارند.مهمترین این مزایا به شرح زیر می باشد:

 • دقیق در انجام عملیات
 • تضمین امنیت اطلاعات کاربر
 • صرف جویی در وقت و زمان
 • صرفه جوی در هزینه ها
 • سرعت در گزارش دهی
 • ارزیابی و تخمین
 • جلوگیری از اشتباهات کاربری
 • و ……..

ویژگی های فوق،صاحبان کسب و کارها را ترغیب می کند تا از نرم افزارهای حسابداری و مالی در سازمان کار خود بهره ببرند.

بسته به سطح نرم افزارها و امکانات و قابلیت هایی که هر کدام از نرم افزارهای حسابداری و مالی دارند،ضروری است کارمندان و کارکنان استفاده  کننده از این نرم افزارها بتوانند به نحو شایسته ای به امکانات و قابلیت های آن نرم افزارها تسلط داشته و بتوانند بیشترین استفاده و بهره را از آن داشته باشند.

دوره های آموزشی نرم افزارهای حسابداری

بهره برداری مناسب و شایسته از نرم افزارهای یکپارچه مالی،ضروری می سازد شرکت ها از نیروهایی بهره ببرند که توانایی و استعداد بالایی داشته باشند.خیلی از شرکت ها در بدو استخدام ترجیحا نیروهایی را جذب می کنند که به یک یا چند نرم افزار مالی و حسابداری تسلط داشته باشند.

بنابراین آموزش نرم افزارهای حسابداری ،علی الخصوص نرم افزارهایی که  معتبر هستند به تنهایی می تواند یک امتیاز بسیار مناسب برای شما باشد تا سریعتر وارد بازار کار شده ،همچنین موقعیت های شغلی با کیفیت تری را کسب نمائید.

تجربه نشان می دهد شرکت هایی که بزرگتر هستند از نرم افزارهای معتبرتری استفاده می کنند ،پس سعی کنید حتما در دوره های آموزشی این نرم افزارها شرکت کرده و بصورت تحلیلی و کاربردی این  دوره ها را آموزش ببینید.

shop دوره آموزش نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم آسیا

انواع دوره های آموزشی نرم افزارهای حسابداری

 • دوره های آوزشی حضوری

بسیاری از حسابدارها صرفا از طریق آموزش های حضوری،نسبت به یادگیری دوره های مورد نیاز خود اقدام می کنند.این نوع دوره ها معایب و مزایای خاص خودشان را دارند و اگر شما هم از طرفداران دوره های حضوری هستید حتما معایب و مزایای مربوط به دوره های حضوری را شناسایی و سپس در آن دوره ها شرکت نمائید. بزرگترین عیب دوره های حضوری عدم گستردگی و محدودیت فضا و مکان هست

 • دوره های آموزشی غیرحضوری

دوره های غیر حضوری هم یکی دیگر از انواع روش های آموزشی است که شما می توانیداز آن استفاده نمائید.

مهمترین امتیاز روش آموزش غیرحضوری به آموزش های حضوری

 • صرفه جویی در وقت و زمان
 • امکان آموزش از هر جا بدون محدودشدن به حضور در مکان مشخص و از قبل تعیین شده
 • امکان مرور چند باره دوره آموزشی
 • امکان برنامه ریزی مشاهده آموزش ها توسط فراجو
 • و ……

دقت داشته باشید در دوره هایی شرکت نمائید که پشتیبانی داشته باشد و استاد بازه های زمانی خاصی از روز را برای پشتیبانی دوره در نظر گرفته باشد.

 

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

 •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
 • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
 • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
 • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ
question