8b48a3d3ff200010263c0fc8d232b3ac L - ۵ روش برای داشتن وقت آزاد در محیط کار

۵ روش برای داشتن وقت آزاد در محیط کار

از مدیر هر کسب‌وکار کوچکی در مورد زندگیش بپرسید، احتمالاً به شما خواهد گفت که در شلوغی کسب‌وکارش روی خوش تعطیلات طولانی، استراحت و یا خواب با خیال آسوده را ندیده است.

اما واقعیت این است که یک کسب‌وکار موفق و در حال رشد نیاز به زمان و سرمایه‌گذاری دارد. خوشبختانه چند روش وجود دارد که شما می‌توانید در محیط کار تان انجام دهید تا وقت خود را آزاد کنید و تعادل بین کار و زندگی را تجربه کنید.

استخدام کارمندان خوب

 

باید بپذیرید که استخدام یک کارمند خوب چندان هم ساده نیست چرا که یک فرد در موقعیت شغلی نامناسب، می‌تواند تبدیل به یک انتخاب و تصمیم اشتباه شود و صاحب یک کسب‌وکار را تا زمان طولانی درگیر کند.

شما به عنوان یک استخدام کننده نباید صرفاً به پر کردن سریع یک جایگاه شغلی اکتفا کنید. همانطور که مهارت شغلی و تجارب حرفه‌ای برای اجرای یک نقش ضروری است، کاندیداها باید از لحاظ فرهنگی و سهم ارزش به اشتراک گذاشته نیز با شرکت شما هماهنگی داشته باشند.

تناسب فرهنگ مشخص می‌کند که کارمندان و کارفرمایان تا چه حد می‌توانند در کنار هم ماندگار باشند و این یعنی ذخیره کردن تلاش‌های شما برای استخدام و صرفه‌جویی در زمان و هزینه!

زمانیکه شما یک کاندید را که ایده و ارزش‌های یکپارچه‌ای با سایر کارمندانتان دارد، استخدام می‌کنید، سایر افراد در انگیزه و دستیابی به موفقیت برای کسب‌وکار با او هم هدف و هماهنگ می‌شوند. بنابراین در حین مصاحبه استخدام باید به مهارت‌های رزومه نگاه کنید و بر سوالاتی تمرکز کنید که ارزش‌ها و آداب محیط کار شما را منعکس می‌کند.

 

آموزش دادن و مربیگری شاید در نگاه اول اتلاف وقت باشد، ولی سرمایه‌گذاری در نیروی انسانی در طولانی مدت رشد و پیشروی سازمان را موجب می‌شود. کارمندان زمانیکه احساس کنند عملکردشان دیده و از آن‌ها قدردانی می‌شود، انگیزه و بهره‌وری بیشتری در محیط کار خواهند داشت.

کارمندان تحصیل کرده و معتمد، کار را بدون نیاز به حضور منظم شما انجام خواهند داد، بنابراین به آزاد کردن زمان شما و تمرکزتان بر روی مدیریت کسب‌وکار بسیار کمک خواهند کرد.

از مزایای تکنولوژی استفاده کنید

 

از مزایای نرم افزارهای مرتبط در فرآیندهای کاری استفاده کنید. نرم افزار حسابداری سپیدار و دشت همکاران سیستم می‌توانند به شما در مدیریت امور حسابداری کمک کنند. امکانات و ویژگی‌های نرم افزار حسابداری سپیدار و دشت به شما در تهیه گزارشات جامع مدیریتی و مالی یکپارچه نیز کمک خواهند کرد.

همچنین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما در جمع آوری بهتر برنامه روزتان کمک کند؛ مانند اتوماتیک سازی ارسال پست‎‌ در شبکه‌های اجتماعی و یا ارسال ایمیل.

زمان مورد نیاز هر کار را یادداشت کنید

 

در یک هفته برنامه زمانبندی خود را بنویسید، برای مثال تصور کنید هفته‌ای ۶۰ ساعت کار می‌کنید، زمان زیادی است؛ نه؟ اما ممکن است این زمان آنگونه که باید بهینه نباشد.

یادداشت‌هایی از شروع و پایان کار بنویسید. در پایان هر روز به هر تسک سری بزنید. آنگاه متوجه خواهید شد که چقدر زمان را بیهوده هدر داده و از آن آگاه نبودید.

برای مثال نسکافه خوردن در محل کار و یا مشارکت در جلسات مشترک ممکن است جزو کارهایی باشد که باید زمان کمتری به خود اختصاص دهند و شما در شرایطی از آن آگاه می‌شوید که از برنامه زمانبندی تک تک فعالیت‌ها آگاه باشید.

۵ روش برای داشتن وقت آزاد در محیط کار

امور مالی خود را مدیریت کنید

 

یک پیش بینی مالی درست و آینده‌نگر به شما این امکان را می‌دهد تا هزینه‌های غیرقابل کنترل را شناسایی کنید و اطلاعات کافی درمورد اینکه چه هزینه‌هایی را باید تقبل کنید در دست داشته باشید. همین امر موجب می‌شود که شما زمان کمتری را در ردیابی بدهی و فاکتورها صرف کنید.

امور مالی و اداری به سادگی توسط نرم افزارهای حسابداری دقیق و یکپارچه مدیریت می‌شوند. شما می‌توانید پکیج محصولات و امکانات نرم افزارهای سپیدار ویژه شرکت‌ها و دشت ویژه فروشگاه‌ها را با کلیک بر روی دکمه‌های زیر بشناسید.

 

یاد بگیرید که باید بروید!

 

باور کنید یا نه، افراد زیادی بیرون از شرکت شما هستند که می‌توانند کارها را به بهترین نحو و یا حتی بهتر از شما انجام دهند. هوش شما باید تبدیل به ایده‌های ناب و کمک به سودآوری بیشتر کسب‌وکارتان شود.

باید بپذیرید که نمی‌توانید در همه کارهای داخل شرکت مشارکت داشته و همه امور را کنترل کنید. شرایط باید به گونه‌ای مهیا گردد که بتوانید کارها را به افراد شایسته واگذار کنید. زمان را ذخیره و کارمندان شایسته را در جایگاه شغلی مناسب قرار دهید و یا حتی در برخی امور کارها را برون سپاری کرده و با افراد خارج از سازمان همکاری کنید.

 

آزاد سازی زمان به نوعی سرمایه گذاری در کار است. زمان کمتری را در هر ماه بر روی ماه‌های پیشین سپری کنید. موفقیت در یک شب به دست نمی‌آید، بلکه با تمرکز و تصمیمات صحیح حاصل می‌شود.

«پس از انجام این ۵ روش حالا می‌توانید وقتتان را بین کار و زندگی شخصی تقسیم کرده و از تعطیلات پیش رو نهایت استفاده را ببرید.»

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *