صورت معاملات فصلی

3 نکته مهم در صورت معاملات فصلی

نکات مهم صورت معاملات فصلی

سازمان امور مالیاتی در ماده ۱۶۹ مالیات های مستقیم به وضوح  در مورد صورت معاملات فصلی صحبت کرده است. در این ماده به صورت کاملا روشن به سه نکته اشاره شده است:

  1. تمامی شرکت ها و سازمان هایی که خرید و فروش انجام میدهند چه خصوصی و چه دولتی ، باید صورت ملاملات خود را حداکثر تا یک ماه بعد از انجام معامله به سازمان امور مالیاتی بفرستند .  نحوه ارسال صورت معاملات فصلی به سه صورت امکان داره اول ارسال الکترونیکی دوم ارسال کاغذی و سوم ارسال به صورت سی دی ممکن است. موضوع مهم در این باره زمان ارسال صورت هست که اگه به موقع ارسال بشه میتونه از جرمه های تاخیر ارسال جلوگیری کنه.
  2. سازمان امور مالیاتی برای راحت کردن شرکت ها و سازمان ها قسمتی به ماده اضافه کرده که ، معلاملات کوچک نیازی به ارسال ماهانه ندارن و مودیان میتونن لیست و فهرست معاملات خوشون رو به صورت کلی و هر سه ماه یکبار ارسال کنند. و منظور از معلاملات کوچک یعنی معلاملاتی که مبلغ آنها تا ده درصد حد نصاب تعیین شده باشد.
  3. نکته ای که برای ارسال صورت معاملات فصلی باید در نظر بگیریم اینه که ارسال مدارک به سازمان امور مالیاتی باید با کد اقتصادی باشه، یعنی قبلش باید کارت اقتصادی خودتون رو تهییه کرده باشید و مدارک رو با کد اقتصادی برای سازملن بفرستید تا مورد پذیرش قرار بگیره ، وگرنه مدرکی بدون این کارت هیچ مدرکی در سازمان امور مالیاتی پذیرقته نمیشه.

همچنین شما میتوانید تفاوت تجمیعی و تجمعی در ارسال معاملات فصلی دار در این مقاله مطالعه کنید.

و همچنین شما میتوانید از خدمات تهییه صورت معاملات فصلی 169 مکرر ما نیز بهره ببرید برای دیدن خدمات ما اینجا کلیک کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *