سپید_حساب_ویرا

سایتهای مورد نیاز حسابداران

سایتهای مورد نیاز حسابداران

فهرست مطالب

برای افزایش سرعت ثبت اطلاعات، دقت بیشتر در کارهای اداری و راحتی مراجعه کنندگان،‌ بخش زیادی از فرآیندهای اداری کشور الکترونیکی شدند. حسابداران باید با سایت های مورد نیاز آشنایی داشته باشند تا وظایف خود را به خوبی انجام دهند. سایت های زیادی هستند که برای حسابداران کاربرد دارند؛‌ اما در میان آن ها، 5 سایت از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

معرفی 5 سایت مورد نیاز حسابداران

سایت های مورد نیاز حسابداران به سه بخش سایت های مالیاتی،‌ سایت های حسابداری و سایت های جانبی تقسیم می شوند. سایت های مالیاتی برای درج گزارش های مالی شرکت و پرداخت مالیات های دوره ای هستند و بیشترین اهمیت را دارند.

در سایت های حسابداری شما می توانید اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید؛‌ به عنوان مثال اگر قانون مالیاتی جدیدی اضافه شده است یا برخی از قانون های قبلی اندکی تغییر پیدا کرده اند، روی سایت های حسابداری درج می شوند.

آخرین دسته بندی سایت های مورد نیاز حسابداری، به سایت تأمین اجتماعی و سایت حسابرسی تأمین اجتماعی تعلق دارد. سایت های مربوط به نرم افزار مالی که از آن استفاده می کنید (مانند نرم افزار سپیدار) نیز در دسته بندی سوم قرار می گیرند.

سایت سازمان امور مالیاتی کشور

سازمان امور مالیاتی کشور

یکی از مهم ترین سایت هایی که هر حسابدار باید با آن آشنایی داشته باشد، سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی https://www.intamedia.ir است. روی این سایت می توانید جدید ترین اطلاعیه های مالیاتی را مشاهده کنید. روی سامانه امور مالیاتی می توانید نحوه محاسبه انواع مالیات را بررسی کنید و در آخر، قبوض الکترونیکی مالیاتی را با استفاده از درگاه ملی پرداخت مالیات، بپردازید.

انواع اظهارنامه های مالیاتی روی سایت درج شدند تا حسابداران گزارش های مالی را به درستی آماده سازی و روی سایت بارگذاری کنند. در بخش ابلاغ الکترونیکی سایت امور مالیاتی می توانید ابلاغیه های ارسال شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی را مشاهده کنید. استعلام بدهی مالیاتی از دیگر امکانات سایت امور مالیاتی است.

سایت وزارت اقتصادی و دارایی

پیش از راه اندازی سایت امور مالیاتی کشور، سایت وزارت اقتصاد برای دریافت اظهارنامه های حسابداری، پرداخت مالیات یا اطلاع رسانی های مالیاتی کاربرد داشت. در حال حاضر نیز برای اینکه ترافیک سایت مالیاتی کشور کاهش یابد و خدمات با کیفیت بالاتری ارائه شوند، بخشی از فعالیت های مالیاتی روی سایت وزارت اقتصادی و دارایی به نشانی https://www.intamedia.ir ارائه می شوند.

روی این سایت نیز می توانید انواع اظهارنامه های مالیاتی را مشاهده کنید و با کمک درگاه پرداخت الکترونیکی سایت، مالیات بپردازید. ثبت الکترونیکی اعتراض هایی که به نحوه محاسبه مالیات دارید یا ثبت شکایت هایی که با سازمان امور مالیاتی کشور مرتبط هستند، روی سایت وزارت اقتصادی و دارایی انجام می شود.

سایت سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده

سامانه عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده

برای مشاهده فهرست مؤدیانی که موظف به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هستند (حتی مودیانی که فاقد اعتبار شناخته شده اند و صورت حساب های آن ها غیر واقعی شناخته شده است)، باید به سایت ارزش افزوده به نشانی https://evat.ir مراجعه کنید.

پرداخت وجوه خروج از کشور خدمت دیگری است که روی سامانه الکترونیکی مالیات بر ارزش افزوده ارائه می شود. یکی از مزیت های سایت مالیات بر ارزش افزوده، بخش سؤالات متداول آن است که پرتکرارترین سؤالات در این بخش آورده شدند و پاسخ کامل و روانی برای هر سؤال نوشته می شود.

سایت سامانه الکترونیکی ارسال صورت معاملات مؤدیان مالیاتی

حسابداران و مؤدیان می توانند تمامی گزارش‌های مالی را به صورت الکترونیکی روی سایت https://ttms11.tax.gov.ir/t20/UserPanel.asp وارد کنند. اگر اطلاعات قبلی موجود روی سایت ایراد دارد، به راحتی می توانید آن ها را اصلاح کنید. گزارش‌های خرید و فروش، واردات و صادرات، دریافت و پرداخت قراردادها، حق العمل کاری و مدیریت پیمان یا اجاره باید در این بخش از سامانه وزارت امور اقتصاد و دارایی به ثبت برسند.

سایت تأمین اجتماعی و بیمه

تأمین اجتماعی و بیمه

کارفرمایان و مدیران کسب و کارها موظف هستند که کارمندان و کارگران فعال در مجموعه را بیمه کنند. وظیفه محاسبه بیمه کارکنان برعهده حسابداران شرکت قرار می گیرد. ‌به همین دلیل یکی از سایت هایی که حسابداران به آن نیاز دارند، سامانه بیمه تأمین اجتماعی به آدرس https://www.tamin.ir است. روی سایت تأمین اجتماعی می توانید تمامی اطلاعات موزد نیاز درباره بیمه را به دست بیاورید.

کلام پایانی

حسابداران برای تسلط بر وظایف خود باید به سایت های بیمه، مالیات و مالیات بر ارزش افزوده دسترسی داشته باشند. اطلاعات مورد نیاز حسابداران به عنوان اطلاعیه روی سایت ها درج می شوند. ثبت گزارش های مالی و مالیاتی روی سایت های مرتبط و اصلاح اطلاعاتی که پیش از این به اشتباه ثبت شده اند،‌ از وظایف حسابداران هستند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ