سپید_حساب_ویرا

آموزش مرور فروش در سیستم سپیدار

ثبت فاكتور برگشتی

فهرست مطالب

برای شنیدن این مقاله بر روی کلید پخش کلیک کنید 👆

گزارش مرور فروش چیست؟

مرور فروش ، گزارشی است كه برای نمایش یكسری از اطلاعات به هم وابسته در سیستم مشتریان و فروش مورد استفاده قرار می گیرد و این امكان را ایجاد می كند كه بتوانید با انتخاب یكی از گزینه های مورد نظر ، اطلاعات وابسته به آن و اطلاعاتی كه از این گزینه در آنها استفاده شده است را مشاهده كنید. در ادامه آموزش به نحوه دریافت گزارش مرور فروش از سپیدار سیستم پرداخته شده است.  

دریافت گزارش مرور فروش از سپیدار در 10 گام

1- پس از ورود به سیستم در منوی عمودی ، بر روی قسمت “مشتریان و فروش” كلیك كنید (تصویر1).   آموزش مرور فروش در سیستم سپیدار تصویر 1 : كلیك بر روی قسمت مشتریان و فروش   2- وارد قسمت مشتریان و فروش شده و در قسمت عملیات روی گزینه “مرور فروش” كلیك كنید (تصویر2).   آموزش مرور فروش در سیستم سپیدار تصویر 2 : كلیك بر روی گزینه “مرور فروش” در قسمت عملیات 3- وقتی فرم مرور فروش را باز می كنید ، سیستم به صورت پیش فرض گزارش را در محدوده سال مالی كه در آن سال قرار گرفته اید ، نمایش می دهد . شما می توانید با توجه به نیاز خودتان “محدوده تاریخی” را تغییر داده و گزارش را تهیه نمایید (تصویر 3). 4- گزارش مرور فروش از صفحات مختلفی شامل “مشتری ، كالا ، ردیابی ، واسط ، انبار ، پیش فاكتور ، اسناد فروش ، فاكتور های ابطالی ، عملیات انبار و اقلام فروش” تشكیل یافته است (تصویر 3). 5- بعد از قرار گرفتن روی هر صفحه، اگر بخواهید سطوح زیرین و یا جزئیات آن صفحه را مشاهده كنید ، روی سطر مربوطه قرار گرفته و كلید “افزودن شرط” بالای فرم را بزنید . بدین ترتیب سطر مربوط را كه انتخاب نموده اید ، فیلتر دار شده و شما می توانید سطوح زیرین و یا جزئیات همان سطر را مشاهده نمایید (تصویر 3). 6- بعد از قرار گرفتن روی هر صفحه و اعمال شرط ، اگر بخواهید شرط مربوطه را حذف نمایید، روی صفحه مربوطه قرار گرفته و كلید “حذف شرط” بالای فرم را بزنید . با این كار شرط مربوط به همان صفحه حذف خواهد شد (تصویر 3). 7- در صورت حذف همه شرایط ، كلید “حذف همه شرایط ” t1 2 بالای فرم را بزنید (تصویر 3). 8- شما می توانید در حین افزودن شرط در هر صفحه ای ، اطلاعات را بروز نمایید . برای این منظور كافیست در هر سطحی از مرور كه قرار دارید ، كلید “بروز كردن ” t2 2 پایین فرم را بزنید (تصویر 3). 9- شما می توانید اطلاعات تمام صفخات گزارش مرور فروش را باز خوانی نمایید . برای این منظور كافیست كلید “بازخوانی همه صفحات” بالای فرم رابزنید . بعد از زدن كلید “باز خوانی همه صفحات” t3 2، تمامی شرط های انتخابی پاك خواهد شد (تصویر 3). 10- با زدن كلید “چاپ” t4 2 پایین فرم می توانید گزارش را مشاهده و چاپ نمایید (تصویر 3). آموزش مرور فروش در سیستم سپیدار تصویر 3 : فرم گزارش مرور فروش و اعمال فیلتر

سوالات متداول

مرور فروش ، گزارشی است كه برای نمایش یكسری از اطلاعات به هم وابسته در سیستم مشتریان و فروش مورد استفاده قرار می گیرد و این امكان را ایجاد می كند كه بتوانید با انتخاب یكی از گزینه های مورد نظر ، اطلاعات وابسته به آن و اطلاعاتی كه از این گزینه در آنها استفاده شده است را مشاهده كنید.

کافی است با کارشناسان ما (سپید حساب ویرا نماینده رسمی سپیدار سیستم) در تماس باشید تا به صورت کاملا تخصصی شما را راهنمایی کنند .

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ
question