سپید_حساب_ویرا

تفاوت پخش گرم و سرد در فرآیند پخش مویرگی

مقایسه پخش گرم و سرد (مزایا و معایب)

فهرست مطالب

شاید بدانید پخش مویرگی مدلی خاص از توزیع و فروش محصولات است که تولید کنندگان در این فرآیند باید محصولات خود را در اختیار فروشگاه ها و مغازه های مرتبط با حوزه کاری خود قرار دهند. این تعریف دقیقا در مقابل پخش انحصاری قرار دارد که محصولات و خدمات صرفا در اختیار فروشگاه های خاص و کمی قرار می گیرد. دو نوع پخش گرم و سرد در پخش مویرگی به چشم می خورد که هر یک مزایا و معایبی دارد. برای شناخت آن ها و راه های مدیریت هر چه بهترشان، تا انتها همراهمان باشید.

پخش گرم چیست؟

در پخش گرم که یکی از انواع پخش مویرگی است، ویزیتور همراه با ماشین پخش حامل به محل مشتری مراجعه کرده و اقدامات تحویل را به ثبت می رساند. تمام فرآیندهای مرتبط با ویزیت مشتری، ثبت سفارش و تحویل کالا در محل رخ داده و ماشین حمل را در چنین شرایطی باید انبار سیار معرفی کرد. این نوع از فروش در محل اصطلاحا فروش گرم نامیده می شود و فرد ویزیتور با نام سوپروایزر یا سرپرست فروش، وظایف مختلفی را به عهده دارد.

میزان سفارش در نوع پخش گرم باید توسط مشتری تعیین گردد. بعد از اتمام مراحل، فاکتور صادر شده و در همان لحظه به مشتری ارائه می گردد. ثبت فاکتور در پخش گرم دو نوع آنلاین و آفلاین را شامل می شود. اگر با دقت عمل نشود، ایراداتی در تحویل به مشتری رویت خواهد شد. بنابراین ویزیتورها امروزه از نرم افزارهای پخش مویرگی برای ارتباط بهتر استفاده می کنند که با مزایای ویژه ای همراه است.

پخش سرد چیست؟

پخش سرد هم که نوع دیگری از پخش مویرگی را شامل می شود، بیشتر برای کالاهایی است که محصولات در آن محدودیتی از نظر تاریخ مصرف ندارند، یا در کل تاریخ مصرفی برایشان تعریف نشده است. شرکت های آرایشی و بهداشتی این روزها حسابی از مزایای پخش سرد بهره می برند که البته اصناف دیگری هم در این زمینه هستند.

تفاوت پخش گرم و سرد در فرآیند پخش مویرگی

با مقایسه ای میان پخش سرد و گرم، متوجه کمتر بودن هزینه های پخش سرد می شویم؛ زیرا مشکلات و چالش های کمتری را به دنبال دارد. همچنین به خاطر عدم محدودیت در تاریخ مصرف، افراد وقت بیشتری برای جا به جایی محصولات دارند. شیوه و مراحل پخش نیز بر عهده مدیران شرکت های این حوزه است.

مقایسه پخش گرم و سرد (مزایا و معایب)

پس تا این جا یاد گرفتیم پخش گرم برای کالاهایی است که باید در زمان کوتاهی تحویل داده شود و پخش سرد کاملا برعکس آن است. از جمله ایرادات فروش گرم، در نظر گرفتن شرایط برای حفظ دما، رطوبت و ظرفیت کالاها است. همین بعضا افزایش غیرمنطقی هزینه ها را در بر دارد.

این موارد در پخش سرد به چشم نمی خورد، اما مشتریان محدودتر هستند و سرعت توزیع نیز کمتر است. ثبت سفارش ها معمولا بین یک روز تا یک هفته زمان می برد و این شاید باعث شود فروشندگان در مغازه های گوناگون نتوانند در زمان مورد نظر به کارهایشان برسند.

نرم افزار پخش مویرگی سپیدار مناسب برای برنامه ریزی پخش سرد و گرم

در میان نرم افزارهای گوناگونی که در زمینه پخش مویرگی برنامه نویسی شده است، تنها برخی از آن ها در برآورده کردن نیازهای مشتریان خوب عمل می کنند و سپیدار یکی از آن ها است. نرم افزار پخش مویرگی سپیدار مزایای بی شماری دارد که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

  • امکان ثبت منطقه، مسیر و برنامه ریزی ویزیت ها
  • امکان مشخص کردن خط فروش برای انواع کالاها
  • امکان تعیین سقف فروش برای هر یا از محصولات
  • تعریف تخفیفات خطی، پلکانی، مبلغی، اشانتیونی و درصدی
  • امکان تایید سفارش یا درخواست برگشت کالا
  • امکان تهیه لیست توزیع سرد براساس سفارش های فاکتور شده

البته این مزایا به همین جا ختم نمی شود و موارد دیگری هم در این نرم افزار وجود دارند. سیستم پخش این برنامه کمک زیادی در این راه به شما خواهد کرد. مدیریت ساده ویزیتورها، مدیریت بهینه توزیع سرد و گرم، گزارش های تحلیلی از فروش کالا، محاسبه های خودکار پورسانت و موارد این چنینی از سری اموری قابل انجام با نرم افزار سپیدار است. برای برخورداری از امکانات بی نظیر این نرم افزار کافی است از راه های ارتباطی با سایت تماس بگیرید. تیم ما به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهد بود. (سپید حساب ویرا، نماینده سپیدار : 02158194000)

این صفحه را به اشتراک بگذارید .

به این مطلب امتیاز دهید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با سپید حساب ویرا

حسابداری تولیدی سپیدار

بسته تولیدی سپیدار

  •  کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید
  • کنترل خروج مواد اولیه از انبار
  • کنترل ورود محصولات به انبار محصول
  • تعیین حداقل و حداکثر موجودی هر کالا
دسته بندی های بلاگ